Dětské zboží

Test kočárků (edice 2020)

Kočárek ABC design turbo 6S Koupě dětského kočárku není až tak jednoduchou záležitostí. Zamyslet se je třeba nejen nad ročním obdobím, ale do úvahy vezměte také například vhodné příslušenství, které ke kočárku dostanete (tašku, pláštěnku apod.). Prodejny s dětskými potřebami nabízejí množství různých variant a je pouze na vás, jaký kočárek si pro svoje dítě vyberete.

Test kočárků je tu pro to, abyste se věděli lépe rozhodnout. Abychom vás inspirovali. Prohlédnout si můžete přehled dětských kočárků na naší stránce, díky kterému se lépe zorientujete v aktuální nabídce na trhu a zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje. Nejlepší dětské kočárky jsou nejen moderní a designově zajímavé, no v první řadě myslete na bezpečnost a dostatečně velké pohodlí pro vaše dítě i pro vás.

Stále aktualizovaný test dětských kočárků je doplněný ještě o nejčastější otázky, které si kladou budoucí rodiče při koupi kočárku. Přinášíme tak čtenářům test s rychlým poradenstvím a inspirací.

[ssba]

Test kombinovaných kočárků – vybíráme 6 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Kinderkraft Set 3v1 Veo
[usr 5 tooltip="true" text="true"]7700 KčVíce informací
2.ABC Design Viper 4 2020
[usr 5 tooltip="true" text="true"]13400 KčVíce informací
3.MOON Nuova City 2020
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]13300 KčVíce informací
4.ABC Design Salsa 4 Air
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]16800 KčVíce informací
5.Kinderkraft Prime 3v1 2020
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]12200 KčVíce informací
6.EASYWALKER Harvey2 Set
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]22000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kombinovaných kočárků


Test sportovních kočárků – vybíráme 5 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Joie Sport Litetrax 4 Air 2020
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6000 KčVíce informací
2.JOIE Sport MYTRAX
[usr 5 tooltip="true" text="true"]7 000 KčVíce informací
3.PETITE&MARS Street+ Heritage
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]6500 KčVíce informací
4.Hauck Rapid 3R 2020
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]4300 KčVíce informací
5.VALCO Snap 4 Trend Sport
Tailor Made
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]11000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku golfových kočárků


Test golfových kočárků – vybíráme 3 nejlepší

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.iCoo Pace 2020
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6600 KčVíce informací
2.Cybex Eezy S+ 2
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]8000 KčVíce informací
3.PETITE&MARS Musca Heritage
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]2400 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku golfových kočárků


Test kočárků pro dvojčata – vybíráme 3 nejlepší

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.ABC Design Zoom 2020
[usr 5 tooltip="true" text="true"]14700 KčVíce informací
2.Britax B-Agile Double 2020
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]10600 KčVíce informací
3.Joie Evalite Duo
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]6400 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kočárků trojkolek


Jak mám vybrat dětský kočárek?

 • Hluboký, sportovní, golfový, kombinace.
  – Hluboký kočárek je větší a vhodný maximálně do stáří 7 měsíců, potom už pro dítě začíná být těsný. Jeho charakteristikou je možnost houpání dítěte a stříška, která jej chrání před deštěm, sluncem, větrem ale také hmyzem. Nevýhodou je jejich krátkodobé použití na půl roku nebo maximálně jeden rok.
  – Sportovní kočárek vědí některé maminky využít i ve funkci hlubokého kočárku, je ideální na sezení dítěte do 3 roku. Některé maminky však uvádějí, že až do 4 let dítěte. Jsou vhodné pro děti, které již samovolně sedí, může se u nich nastavit opěrka zad i nožiček to vše až do polohy, při které dítě zcela leží.
  – Golfové kočárky jsou malé, lehké, skladné, ale pro novorozence nevhodné. Jsou dalo by se říci, odlehčenou verzí sportovních kočárků.
  – Kombinace. Co se týče kombinací, známe dvojkombinace (hluboký a sportovní kočárek) a trojkombinace (hluboký a sportovní kočárek a autosedačka pro novorozence, tzv. vajíčko), s kterými máte oba kočárky sladěné. Hlavní výhodou je tedy variabilita, tudíž odpadá nutnost kupovat kočárky po sobě, jak dítě roste. Hlavní nevýhodou je horší pružení a tím také spojená nemožnost houpání dítěte (alespoň u většiny kočárků tohoto druhu).
  – Kočárky pro dvojčata a sourozence jsou extra typem v případě, že se vám narodí dvojčata nebo dokonce trojčata. Využít je však můžete i v případě, že se vám narodí hned další rok další potomek. Počítejte však s horší manipulací a vyšší cenou.
 • Stabilita kočárku: čtyřkolový anebo trojkolka? Čtyřkolové kočárky jsou stabilnější i v případech, kdy se zvědavější dítě začíná naklánět ven. Trojkolka je bezpečná v případě, že má robustnější konstrukci, větší rozestup zadních koleček a těžiště osazené nízko. Příliš vysoké trojkolky s blízko osazenými zadními koly nejsou příliš spolehlivé.
 • Plastová kolečka nebo nafukovací kolečka? Plastová kolečka jsou ideální na asfalt, rovnější chodníky, upravený terén. Jednoduše řečeno pro městský život. Nafukovací kolečka jsou vhodné pro procházky lesem, vycházky do přírody a na vesnický život. Plastová kolečka s pogumováním nahradily nafukovací a jsou dnes tou nejlepší volbou, protože s nimi zvládnete i zasněžené chodníky. Nevýhodou nafukovacích koleček je možný defekt, který může nastat.
 • Umístění brzd. Standardně jsou brzdy umístěné při zadních kolečkách, takže je ovládáte nohou. Někdy, například při stoupání po schodech anebo v zimě na ledě, není pohodlné brzdit nohou, a tak některé kočárky mají brzdu umístěnou ještě přímo na držadle. Při koupi si vyzkoušejte oba způsoby, nech se dokážete správně rozhodnout, co vyhovuje právě vám.
 • Materiál a barva. Plánujete jen jedno, anebo chcete více dětí? V případě jednoho dítěte nepotřebujete řešit barvu, jednoduše kupte laděný kočárek pro chlapce nebo dívku. Pokud ale plánujete více dětí, kupte raději neutrální barvy, abyste mohli kočárek využít i později pro druhou ratolest. Pokud jde o materiál, ideální je Spylon – nevybledne na slunci. Dobrý je však také polypropylén. Dbejte na to, aby byl kočárek pogumovaný na nejvíce namáhaných částech (kde dítě bude mít například boty, kde se drží během sezení apod.)
 • Inspirujte se. Pomůže například test kočárků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Dá se každý dětský kočárek houpat?

Ne. Na houpání musí být přizpůsobený podvozek. Už při koupi zjišťujte, zda se dá konkrétní kočárek klasicky houpat „nahoru dolu“, anebo je kývat do stran. Myslete však na to, že časté kývaní do stran může při nešetrném zacházení rozkývat konstrukci celého kočárku.

Jaký kočárek je vhodný na zimu a jaký na léto?

„Zimní děti“ budou určitě potřebovat i hluboký kočárek, do kterého se bez problému vejdou i ve fusaku, no a nejdříve na jaře dokoupíte sportovní kočárek. „Letní děti“ si často vystačí jen se sportovním kočárkem.

Vždy je výhodnější koupě celého setu, kde je sportovní i hluboký kočárek v jedné barvě, což vám ulehčí pozdější rozhodování i další výdaje (sety jsou v konečném důsledku levnější jak samostatné kupování dvou kočárků). Pokud vlastníte auto, určitě sáhněte po trojkombinaci i s vajíčkem.

Jaký má být kočárek pro dvojčata?

V prvním řadě se musíte rozhodnout pro způsob uložení. Uložení dětí za sebou v radě nabízí užší kočárek, ale je delší což bude znamenat ne vždy příjemné otáčení kočárku. Uložení dětí vedle sebe kočárek zase rozšiřuje a starší děti se potom mohou navzájem vyrušovat a zlobit. Jen kočárky s uspořádáním za sebou nabízejí vaničky použitelné jako vajíčka do auta, takže pokud vlastníte auto, raději si kupte kočárek s uspořádáním za sebou, který vám zároveň poskytne i autosedačky do určitého věku dítěte pro obě dvě děti.


Ukázat kompletní nabídku KOČÁRKŮ


Pomohl vám náš test kočárků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního kočárku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..