Dětské zboží Sport / Outdoor

Test hoverboardů

Kolonožka Fire Standard APP Ti pozornější si určitě všimli, že okolo nás občas někdo projede na „dvojkolce“. Hoverboard (anebo taky balanční skútr, gyroboard, gyrowheel či kolonožka) je něco mezi segwayem, který má „řidítka na tyči“ a klasickým skateboardem. Hoverboardy oslovily zpočátku jen mladou generaci, která jako první vždy odsleduje nejnovější trendy, no později se i u nás rozšířili mezi střední věkovou kategorii. Samozřejmě v zahraničí najdete na kolonožce i šikovné důchodce anebo skladníky pracující ve velkých skladech.

Ať už chcete hoverboard na cokoliv, pomůžeme vám s výběrem – test hoverboardů je pravidelně aktualizovaný a sestavený na základě výsledků zahraničních společností (pokud takové testy proběhli) a s ohledem na recenze zákazníků. Aby toho nebylo málo, doplňujeme toto hodnocení o praktické odpovědi na nejčastější otázky zákazníků kupujících si tento produkt jedenadvacátého století.

Jak vybrat vlastní hoverboard? Čeho si všímat při koupi? Které parametry jsou důležité? Přečtěte si náš článek a získejte informace. Nejlepší hoverboardy současnosti vám mohou posloužit jako praktické tipy při vlastním výběru. Budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuse a podělíte se o své vlastní postřehy, rady a tipy na oblíbené modely.

[ssba]

Test nejlepších hoverboardů – TOP 6 podle nás

NázevDojezdRychlostHodnoceníCena od [Kč]
1.Kolonožka Offroad E1 Crazy
15-20 kmmax. 16 km/h [usr 5 tooltip="true" text="true"]6900 Kč Více informací
2.VeGA VIRON GPX-04
až 20 kmmax. 15 km/h [usr 5 tooltip="true" text="true"]6700 KčVíce informací
3.Inmotion E3
až 30 kmmax. 18 km/h [usr 4.9 tooltip="true" text="true"]10000 Kč Více informací
4.Eljet Offroad E1
až 20 kmmax. 15 km/h [usr 4.9 tooltip="true" text="true"]6500 Kč Více informací
5.Urbanstar GyroBoard B65
až 20 kmmax. 12 km/h [usr 4.6 tooltip="true" text="true"]4500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku hoverboardů


Jaké jsou nejlepší hoverboardy na trhu?

 1. Kolonožka Offroad E1 Crazy
 2. VeGA VIRON GPX-04
 3. Inmotion E3
 4. Eljet Offroad E1
 5. Urbanstar GyroBoard B65

Jak vybrat nejlepší hoverboard / kolonožku?

 • Dojezd. Závisí od baterie, terénu a hmotnosti osoby, která na něm bude jezdit. Průměrem je však +/- 15 kilometrů. Tento údaj si však vždy ověřte při výběru konkrétního modelu. Některé mohou mít větší dojezd, některé zase o něco menší. Maximálka je aktuálně něco přes 20 km.
 • Nabíjení. Průměrný čas nabíjení je 2 až 3 hodiny. Co se týče životnosti baterie, je třeba vzít do úvahy vícero faktorů, jako je například váha dané osoby, frekvence používání a v neposlední řadě také terén po kterém se kolonožka pohybuje. Doporučujeme volit kvalitnější modely s bateriemi značek jako Samsung nebo LG. Na rozdíl od čínských výrobců zde máte podstatně menší riziko samovolného vzplanutí a také podstatně delší životnost.
 • Rychlost jízdy. Vzhledem na bezpečnost se rychlost jízdy na kolonožce pohybuje v průměru od 6 km/h do 20 km/h, zpravidla byste to však neměli přehánět a jezdit v průměru 10 km/h pro vaši vlastní bezpečnost.
 • Stoupání. Kolonožka si poradí i s mírnějším stoupáním od 15° do 25°. Pokud víte, že na svých cestách nějaké stoupání máte, zaměřte se při výběru na maximální úhel stoupání a také větší výkon samotné kolonožky, aby byla schopna vás vůbec do kopce vůbec vytáhnout.
 • Indoor a outdoor hoverboardy. Některé modely jsou určené i pro outdoorové vycházky do terénu, tedy zvládnou trávník, šotolinu i méně rovný asfalt. Takové kolonožky většinou disponují většímu koly pro snadnější překonávání překážek. Kupují si je osoby, které se chtějí nechat odvést do práce anebo se někde s hoverboardem zabavit mimo rovné cesty a upravené chodníky. Klasické hoverboardy s menším průměrem kol jsou určeny na rovné povrchy, nejčastěji asfalt.
 • Doplňkové funkce. Samozřejmostí je už LED osvětlení, které je nejen efektivní, ale i praktické. V současnosti jsou populární hoverboardy s možností bluetooth připojení, takže si můžete skrze instalované reproduktory poslouchat svoji oblíbenou hudbu anebo rádio, to vše díky spárování s vaším chytrým telefonem (iOS nebo Android).
 • Inspirujte se. Pomůže například test hoverboardů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaká je standardní nosnost kolonožky?

Standardní nosnost kolonožky se pohybuje od minimálně 20 kg až do 120 kg.

Za jakých teplotních podmínek dokáže hoverboard fungovat?

Téměř všechny hoverboardy zvládnou teploty od -15 °C do +50 °C.

Jaký výkon by měl mít hoverboard?

Aktuálně by měl mít hoverboard výkon od 250 W a více. Levnější modely mají většinou méně a není příliš dobré takové modely kupovat. Pro dospělého člověka však platí, že ideální je výkon 350 W. Nejvýkonnější modely však mohou dosahovat výkonu od 800 do 1750 W.

Jak se hoverboard / kolonožka používá?

Asi jedním slovem intuitivně. Hoverboardy dnes disponují automatickým balancem rovnováhy, takže se pádů bát nemusíte, samozřejmě pokud jej budete používat podle návodu, na volném prostranství a bez kravin. Ovládáte je velmi jednoduše vlastní vahou, respektive přenášením váhy, vlastním tlakem. Je třeba si to nejdříve vyzkoušet na vlastní kůži a nejlépe na větším prostranství (nejvíce pádů je díky zadrhnutí kolonožky o překážku, třeba o sedačku doma v obýváku), protože jízda si nejdříve vyžaduje malou dávku tréninku. Hoverboard si však pochvaluje každý bez rozdílu věku.

Jaké známe konstrukce hoverboardů?

Klasický model je vybaven dvěma kolečky, nášlapnou částí, stabilizačním systémem a elektromotorem. Doba jde i u tohoto produktu dopředu, takže se na trhu objevují i modifikované modely s řídící tyčí připomínající klasický segway nebo modely s řídící tyčí a sedátkem (gyroboardy), který by měl zajistit pohodlnější přepravu.

Jaké je další extra vybavení?

Některé modely disponují extra vybavením jako je například alarm (v případě, že vy vám chtěl hoverboard někdo ukrást), obalem nebo taškou pro snadnější přepravu a úklid, osvětlením či zabudovanými blatníky.


Ukázat kompletní nabídku hoverboardů


Pomohl vám test hoverboardů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních hoverboardů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..