Sport / Outdoor

Test vozíků za kolo pro děti

Cyklovozík pro děti Thule Během rodičovství se nemusíte vzdávat ani jízdy na kole, naopak – kvalitní dětský vozík za kolo je ideální pro všechny aktivní rodiče. Je dokonce vhodný pro malé děti již od tří měsíců, takže ve srovnání s cyklosedačkou na kolo můžete vzít dítě sebou na kolo ještě daleko dříve.

Současná nabídka je opravdu zajímavá a dobrý dětský vozík za kolo může mít několik funkcí, například ho využijete venku v přírodě jako kočárek. Nemusíte se obávat ani otřesů – nejlepší dětské vozíky za kolo jsou odpružené, takže dítě necítí otřesy a je v bezpečí, i když jde o vývoj páteře.

Můžete tak s klidem zdolávat nerovný terén a mít své dítě pohodlně u sebe, jako by bylo v kočárku. Doufáme, že vám test pomůže vybrat ten správný model, který si poradí i s výkyvy počasí. U nás najdete odpovědi na časté otázky a informace o tom, jak vybrat kvalitní cyklovozík, abyste věděli, na co si dát při nákupu pozor.

Budeme rádi, když žebříček obohatíte a přidáte své vlastní zkušenosti, zapojíte se do diskuse a pomůžete ostatním čtenářům.

[ssba]

Test nejlepších cyklovozíků pro děti – TOP 6 podle nás

ProduktHodnoceníCena od [Kč]
1.THULE CHARIOT SPORT 1
5 out of 5 stars (5 / 5)30000 KčVíce informací
2.Thule Chariot Lite 1
5 out of 5 stars (5 / 5)16000 KčVíce informací
3.Hamax OUTBACK ONE
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)21000 KčVíce informací
4.Hamax Avenida One
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)10500 KčVíce informací
5.Hamax Ixplorer
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)7500 KčVíce informací
6.KLARFIT Kiddy King
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)5400 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku cyklovozíků


Jak vybrat nejlepší cyklovozík pro děti?

 • Jednomístné a dvoumístné cyklovozíky. Pro jedno dítě volte samozřejmě jednomístný. Pokud máte dvojčata, bude pro vás dvoumístný cyklovozík skvělou volbou. Pro děti různého věku můžete pro mladší dítě zvolit jednomístný cyklovozík a starší dítě posadit do cyklosedačky.
 • Nosnost cyklistických vozíků. Nejlepší cyklovozíky pro děti jsou určeny až do 5 let, a to již od tří měsíců. Jedná se tedy o investici na několik let, během kterých můžete své dítě brát všude pohodlně a bez stresu s sebou. Vždy se řiďte údaji výrobce, abyste zjistili nosnost konkrétního vozíku za kolo.
 • Úložný prostor. Nejlepší vozíky za kolo mají dostatečně velký úložný prostor, kam můžete uložit jídlo pro dítě, hračku a dokonce i pleny nebo jiné nezbytné drobnosti, které potřebujete vzít s sebou na cestu.
 • Kola a velikost kol. Zpravidla se setkáte se dvěma velikostmi – 16″ nebo 20″. Větší pneumatiky lépe tlumí nerovnosti a jsou skvělé do náročného terénu. Menší kola se skvěle hodí do města. Pokud jde o kolečka, kvalitní dětské vozíky za kolo mají kovové disky s delší životností. Plastové disky se v horším případě opotřebují, nezvládnou terén a praskají.
 • Zavěšení na dětských cyklovozících. Neodpružené cyklovozíky jsou určeny pouze pro asfalt, tedy pro jízdu na zpevněných cestách. Odpružené cyklovozíky jsou vynikající pro jízdu na kole i v náročném terénu.
 • Inspirujte se. Pomůže například test dětských vozíků za kolo, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou hlavní výhody dětských vozíků za kolo?

Mezi hlavní výhody dětských vozíků za kolo patří např.:

 • možnost kdekoli zastavit a pohodlně zkontrolovat, přebalit nebo nakrmit dítě stejně jako v kočárku,
 • skvělé podmínky pro jízdu na kole kdykoli, bez ohledu na počasí, například i v dešti nebo v horku, protože dítě je chráněno,
 • můžete s sebou vzít dítě od tří měsíců do maximálního věku pěti let,
 • kvalitní dětský vozík za kolo je velmi stabilní a zůstane na místě, i když cyklista z kola spadne,
 • na kole s vozíkem udržíte rovnováhu lépe než s cyklosedačkou,
 • nejlepší vozíky za kolo jsou kompaktní, zabírají málo místa a lze je převážet v kufru auta,
 • pokud si koupíte lyže nebo joggingovou soupravu, můžete cyklovozík používat v přírodě jako kočárek nebo v zimě na sněhu, kde se pohodlně klouže,
 • absolutní pohodlí pro dítě, které může sledovat cestu a mnoho rodičů si dokonce pochvaluje, že vozíky za kolo dokáží dítě uspat.

Jak se cyklovozík upevňuje na kolo?

Cyklovozík se připevňuje k zadní části osy jízdního kola. Díky tomu je také samotná jízda na kole pro cyklistu pohodlnější a lépe se udržuje stabilita.

Jaké příslušenství je k dispozici pro vozíky za kolo?

Nejlepší vozíky za kolo pro děti mají možnost několika doplňků. Například, jak jsme již zmínili výše, možnost připevnit lyže a pohodlně klouzat po sněhu nebo běžecký (joggingový) set, abyste mohli s dítětem běhat v terénu, nebo mít dítě u sebe, zatímco vy bruslíte.

Skvělé jsou sluneční clony, pláštěnky proti děšti a samozřejmě pro děti mladší 10 měsíců dětská vložka. Díky tomu můžete v kočárku bezpečně vozit i malé dítě.

Existují na trhu nějaké oblíbené značky dětských cyklovozíků?

Kvalitní cyklovozík pro dítě najdete u značek Croozer, Burley nebo Thule. Záleží jen na vás, rozdíl je samozřejmě i v ceně – někdo chce jednoduchý dětský vozík za kolo na asfaltové městské cyklostezky, jiný potřebuje cyklovozík do terénu mimo město. Vyberte si podle příslušenství a dalších možností.

Jaké jsou nevýhody dětských vozíků za kolo?

Mezi hlavní nevýhody patří obtížné shánění náhradních dílů. Proto doporučujeme na začátku investovat spíše do kovových než plastových koleček, abyste nemuseli řešit jejich výměnu, když se poškodí. Vyplatí se vybírat z osvědčených značek, číst testy vozíků pro děti za kolo a také recenze ostatních cyklistů.


Ukázat kompletní nabídku cyklovozíků


Pomohl vám náš test vozíků za kolo pro děti? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího cyklovozíku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Kam dál?

Podívej se na tipy na nejlepší cyklosedačky a test helem na kolo nejen pro děti.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..