Dětské zboží

Test dětských monitorů dechu

monitor dechu JablotronTak jednoduché zařízení, jakým je monitor dechu, dokáže v některých situacích zachránit život. Kvalitní monitor dechu totiž neustále sleduje, zda vaše miminko dýchá – i přes veškerou snahu nemůže být rodič všude a všechno uhlídat, a tak právě toto zařízení kontroluje děťátko zatímco vy spíte nebo s ním právě na chvilku nejste v jedné místnosti.

Nejlepší monitor dechu je spolehlivým indikátorem zastavení dýchání, a tedy pomůže především při syndromu náhlého úmrtí kojenců, ze kterého má obavy nejeden rodič. Navíc pomůže včas zjistit zástavu dechu i v případech, kdy se miminko dusí a chvilku nedýchá.

Při výběru monitoru dechu myslete především na spolehlivost. Pomoci mohou recenze kamarádek nebo lidí z rodiny, ale také reference od jiných maminek. Věříme, že i tento náš žebříček bude nápomocný. Sesbírali jsme aktuální informace a jak už je u nás zvykem, test monitorů dechu pro děti zahrnuje i odpovědi na časté otázky kupujících k tomuto tématu.

Děkujeme, že článek sdílíte mezi přáteli na sociálních sítích a těšíme se na vaše komentáře a postřehy, které nám píšete do diskuse. Spolu s námi tak tvoříte tento žebříček i vy, naši čtenáři.

[ssba]

Test nejlepších monitorů dechu – TOP 6 podle nás

ProduktInfoHodnoceníCena od [Kč]
1.Jablotron Nanny BM02
Nejprodávanější[usr 5 text="true" tooltip="true"]2500 KčVíce informací
2.Hisense Babysense 2 PRO
TOP 2 na trhu[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
3.Hisense Babysense 7
Moderní řešení[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2900 KčVíce informací
4.Baby Control Digital BC 200
Klinicky testováno[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2300 KčVíce informací
5.SNUZA Hero MD
Na plenku[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2400 KčVíce informací
6.Baby Control BC 230i
Pro dvojčata[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5100 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku monitorů dechu


Jaké jsou nejlepší monitory dechu na trhu?

 • Jablotron Nanny BM02
 • Hisense Babysense 2 PRO
 • Hisense Babysense 7
 • Baby Control Digital BC 200
 • SNUZA Hero MD
 • Baby Control BC 230i

Jak vybrat nejlepší dětský monitor dechu?

 • Typy dětských monitorů dechu. Známe 2 základní typy dětských monitorů dechu, a to plenkové a monitory pod dětskou matraci. Plenkové, jak napovídá již samotný název, jsou určeny k upevnění přímo na plenu děťátka čili monitorují dýchání i na cestách. Monitory dechu pro děti určené pod matraci se vkládají do postýlky miminka. Vybírejte podle toho, co vám nejlépe vyhovuje.
 • Signalizace, alarm a poplach. Hlavní myšlenkou monitorů dechu pro děti je, aby upozornili na zastavení dýchání u malých miminek. Každý kvalitní monitor dechu má zvukovou signalizaci, která je dostatečně hlasitá na to, aby například vzbudila dospělého rodiče. Některé moderní monitory dechu mají i světelnou signalizaci (kontrolku), díky níž rodič hned na první pohled ví, že je vše v pořádku. Nejlepší monitory dechu na plenu mají i vibrování, které má děťátko probudit.
 • Napájení monitorů dechu. Nejčastěji se setkáte s nabíjením, přičemž nejlepší modely vydrží na jedno nabití několik dní. Některé modely mají vyměnitelné baterie, a tedy i indikátor výměny baterek.
 • Hmotnost dítěte nebo jeho věk. Tento údaj vám řekne, jak dlouho můžete monitor dechu používat. Obvykle je limitován váhou děťátka, například do 15 kg, ale jsou i monitory dechu u kterých je uveden věk třeba do jednoho roku. Pokud má monitor dechu pracovat správně, je samozřejmostí dodržovat tento údaj.
 • Něco navíc k monitoru dechu. Některé kvalitní monitory dechu dokáží měřit už i tělesnou teplotu děťátka, a někteří výrobci nabízí k monitoru i mobilní aplikace. V krizové situaci oceníte i stručný návod, jak podat nedýchacímu miminku první pomoc, který mnozí výrobci často přidávají ve formě malého příbalové informace.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se kamarádů. Pomůže například vyhledat si test monitorů dechu a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Pokud mám dvojčata vystačím si s jedním monitorem dechu?

Ne. Potřebujete monitor dechu pro každé miminko jednotlivě, protože pochopitelně nedýchají spolu. Pokud byste použili jen jeden, při zástavě dechu jednoho miminka by stále monitor dechu monitoroval dýchání druhého miminka a nespustil by se alarm.

V nabídce jsou cenově dostupné kvalitní monitory dechu určené pro dvojčata – v balení naleznete dvě podložky pod matraci, nebo v případě plenkového monitoru dechu 2 ks pro každé miminko zvlášť.

Jak hlasitý je alarm monitorů dechu?

Ne všechny dětské monitory dechu mají uvedenou hlasitost zvukové signalizace. Obvykle se ale hodnoty pohybují od 80 decibelů do 85 decibelů.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody jednotlivých typů monitorů dechu?

Dětské monitory dechu pod matraci jsou hůře přenosné, tedy můžete je používat převážně jen v postýlce. Na druhou stranu jsou nejčastěji kupované, protože jsou cenově o něco dostupnější.

Dětské monitory dechu na plenu mohou zachytit pohyb z okolí a jejich cena je vyšší. Na druhou stranu jsou však bezdrátové a můžete takový monitor dechu používat i na cestách, resp. i mimo postýlku. Navíc mají nejlepší plenkové monitory dechu funkci vibrování, aby děťátko probraly, pokud zjistí problém s dechem ještě před spuštěním alarmu.

Kolik desek je v balení u monitorů dechu pod matraci?

Nejlepší modely pod matraci nabízejí dvě desky, nebo jednu velkou. U dvojčat je desek více, aby se pokryla plocha dvou postýlek.

Mohu používat monitor dechu pod matraci i v kočárku nebo v posteli?

V posteli ne. Monitor dechu by tak zachytil místy i dýchání dospělé osoby. Postýlku můžete mít pohodlně u sebe, hned vedle postele.

Co se týče kočárku, pokud vaše miminko rádo spinká v kočárku i doma, můžete dát monitor dechu i do kočárku, pokud jím nebudete houpat.

Co znamená syndrom náhlého úmrtí?

Jde o náhlé úmrtí miminka, které prostě přestalo dýchat, zpravidla během hlubokého spánku. Obvykle mají tyto miminka všechna vyšetření v pořádku, takže dodnes neumíme určit přesnou příčinu takových úmrtí. Nejvíce jsou ohroženy miminka od dvou do čtyř měsíců, ale setkáváme se s tímto syndromem až do šestého měsíce.

Kvalitní monitor dechu dá rodičům okamžitě (do 15 až 20 sekund od zastavení dýchání) vědět, že něco není v pořádku a že je třeba miminku pomoci. Právě včasná signalizace a následné poskytnutí pomoci mohou zachránit život.

TIP: Podívejte se na dalšího pomocníka pro péči o dítě – nejlepší dětské chůvičky.


Ukázat kompletní nabídku monitorů dechu


Pomohl vám test monitorů dechu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího monitoru dechu pro děti a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..