Dětské zboží

Test dětských chůviček

Chůvička NUK ECO Control Video Starostlivost o dítě je mimořádně náročná úloha v životě každého rodiče, protože mimo jiného vyžaduje i množství vaší pozornosti. Každý rodič určitě souhlasně přikývne hlavou při tvrzení, že ne vždy je možné být při dítěti v jeho dětském pokoji. Množství povinností, které je třeba při dítěti stíhat, si vyžaduje pomoc v podobě šikovné dětské chůvičky. A nemluvíme tu o živé chůvě, ale té elektronické.

Pokud chcete stále sledovat svoji děťátko a být včas upozorněni na něco neobvyklého, rozhodně začněte o elektronické chůvičce přemýšlet, protože vás vždy spolehlivě informuje o všem, ať už se nacházíte v jakékoliv místnosti. Nejlepší dětská chůvička v současnosti přenese dokonce i obraz dítěte do vašeho chytrého mobilního telefonu, takže kdykoliv se například během vaření podíváte na svůj tablet anebo telefon, uvidíte svého spinkajícího drobečka (díky tzv. chůvičkám s kamerou). Máte tak dítě vždy pod kontrolou a zároveň stíháte i běžné domácí práce v jiných místnostech.

Protože je nabídka výrobců vcelku bohatá, máme pro vás připravený test dětských chůviček, s kterým se lépe zorientujete v nabídkách a vyberete si pro sebe a své dítě to nejlepší. Žebříček je sestaven na základě testů renomovaných organizací hlavně z Německa, bereme v potaz také hodnocení zákazníků velkých eshopů a názory odborníků v oboru (blogerky a oborové magazíny).

Test jsme obohatily o časté otázky zákazníků a praktické rady při výběru nové chůvičky. Zapojením se do diskuse můžete i vy doplnit náš test dětských chůviček o vlastní názory a zkušenosti.

[ssba]

Test nejlepších dětských chůviček – vybrali jsme 7 TOP modelů

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Philips Avent SCD 630
5 out of 5 stars (5 / 5)4 199 KčVíce informací
2.Motorola MBP 36 S
5 out of 5 stars (5 / 5)3 699 KčVíce informací
3.Philips Avent SCDSCD580
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 870 KčVíce informací
4.Nuk Chůvička VIDEO ECO Control
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5 299 KčVíce informací
5.Philips Avent DECT SCD501
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1 249 KčVíce informací
6.Angelcare Monitor dechu
chůvička s kamerou AC1100 3v1
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)6 490 KčVíce informací
7.TrueLife NannyCam H32
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2 390 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku dětských chůviček


Jak vybrat nejlepší elektronickou dětskou chůvičku?

 • Dosah. Výrobci ve většině případů udávají vzdálenost dosahu signálu bez překážek, tedy měří dosah na volném prostranství. Ve skutečnosti je tato vzdálenost cca 2x kratší, protože budete mít v cestě minimálně jednu stěnu, stromy na zahradě pokud jste venku či jiné překážky, které dosah zkrátí. Myslete na to.
 • Napájení. Zpravidla jsou elektronické chůvičky napájeny do sítě, ale některé modely jsou i na baterky. Vyberte si takové napájení, které vám nejvíce vyhovuje. Pokud máte rodinný dům, určitě oceníte spíše dětskou chůvičku na baterky, protože můžete pak pokojně sedět třeba na zahrádce, ale v paneláku si můžete vystačit s klasickou chůvičkou do elektrické sítě.
 • Digitální anebo analogové?
  Digitální dětské chůvičky – ideální do rušnějších obydlí, jako jsou například paneláky, protože si poradí i s okolním rušením, takže zvuk by měl být ideální čistější. Mimo jiného jsou méně náchylné na příjímání jiného signálu, což určitě oceníte.
  Analogové dětské chůvičky – hodí se do obydlí, kde je menší koncentrace lidí a rušivých vlivů, jako je například venkov, protože jsou náchylnější na rušení jinými přístroji.
 • Kombinace různých setů. Někteří výrobci nabízejí celé sety dětských chůviček obsahující mimo vysílaček i monitorovací podložku na kontrolu dýchání dítěte (tzv. monitory dechu). Je pouze na vás, zda potřebujete celý set, anebo se rozhodnete pro klasickou elektronickou chůvičku či videochůvičku.
 • Nejlepší značky dětských chůviček. Populární je značka Philips, Avent, ale dobře se prodávají také elektronické chůvičky značek Motorola, BAYBY atd.
 • Inspirujte se. Pomůže například test dětských chůviček, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co znamená obojsměrný provoz?

Vysílačka umožňuje mluvit k dítěti. Běžné chůvičky vám umožní dítě pouze poslouchat (případně vidět u chůviček s kamerou), ale nemůžete k němu mluvit. V případě obousměrného provozu je možné k dítěti mluvit z jiného pokoje, což se dá využít například v případě, že chcete dítě uspat vlastním slovem, ale věnujete se něčemu jinému mimo dětský pokoj.

Jaké funkce by měla mít dětská chůvička?

Mezi TOP funkce dětských chůviček patří:

 • Wifi (připojíte smartphone anebo tablet, případně i notebook či PC),
 • vibrování anebo vyzvánění (chůvička vás dokáže upozornit vibrováním anebo zvoněním),
 • konektor pro sluchátka,
 • signalizace ztráty dosahu (velmi důležitá funkce, abyste věděli, kdy už není chůvička schopná monitorovat vaše dítě),
 • vyhledání rodičovské jednotky (pokud nevíte, kde v bytě / domě / zahradě jste ji nechali),
 • infračervené noční vidění v případě video chůviček.

Co zvládá dětská chůvička?

Klasické elektronické chůvičky zvládnou přenášet jen zvuk, kdežto modernější už zvládnou přenášet také obraz díky kameře umístěné v místnosti, kde máte dítě. Hitem jsou potom tzv. sledovací kamery, které dokážou reagovat na pohyb dítěte a podle toho se sami naklánět. V případě chůviček s kamerou vidíte svoje dítě v telefonu, tabletu, notebook, PC nebo na displeji samotné chůvičky, podle konkrétního modelu.


Ukázat kompletní nabídku dětských chůviček


Pomohl vám náš test dětských chůviček? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní dětské chůvičky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..