Dětské zboží

Test dětských matrací do postýlky

Dětské matrace Mnozí dospěláci mají problém s výběrem matrace, a tak v případě dětí jde často o ještě větší dilema. Kvalitní dětskou matraci do postýlky vyberete jednoduše, pokud víte, z čeho si můžete vybírat a co je při koupi důležité sledovat.

Dobré dětské matrace mají vliv nejen na samotný spánek dítěte, ale poskytují správnou oporu pro páteř a jsou zdravotně nezávadné. Obvykle se vyrábějí bez zbytečných lepidel, aby jemná pokožka dětí nebyla zbytečně drážděna chemikáliemi.

Tak jako při matracích pro dospělé, i při dětských matracích je nabídka opravdu bohatá. Na trhu najdete různé rozměry a materiály, takže je koupě nové matrace náročnější na rozhodování. Budeme rádi, pokud vám při výběru pomůže test dětských matrací, ve kterém odpovídáme na často kladené otázky kupujících. Najdete zde zajímavé informace a samozřejmě několik tipů na aktuální nejlepší matrace do dětské postýlky.

[ssba]

Test nejlepších dětských matrací – TOP 6 podle nás

NázevMateriálHodnoceníCena od [Kč]
1. Scarlett Agáta
kokos
PUR pěna
[usr 5 text="true" tooltip="true"]465 KčVíce informací
2. MPO Marcelka
PUR pěna[usr 5 text="true" tooltip="true"]950 KčVíce informací
3. Materasso JUNIOR relax
PUR pěna Eliocell[usr 5 text="true" tooltip="true"]2230 KčVíce informací
4. Dormeo Baby V2
Pěna Ecocell[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2800 KčVíce informací
5. Scarlett kokos-molitan-kokos
kokos
molitan
kokos
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]550 KčVíce informací
6.Tropico Vojta
HR pěna[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1290 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku dětských matrací


Jaké jsou nejlepší matrace do dětské postýlky na trhu?

 1. Scarlett Agáta
 2. MPO Marcelka
 3. Materasso JUNIOR relax
 4. Dormeo Baby V2
 5. Scarlett kokos-molitan-kokos
 6. Tropico Vojta

Jak vybrat nejlepší matraci do dětské postýlky?

 • Správný rozměr dětské matrace. Matrace nesmí být větší než je postýlka, a ani menší, neboť dítě může do mezer vložit nožku nebo ručku. Větší matrace se nepříjemně zvlní a nesplní tak žádnou funkci, čili dáte peníze do koše. Proto je správná velikost matrace hned první věc, na kterou je třeba při výběru myslet.
 • Materiál dětských matrací. Kvalitní dětská matrace do postýlky je vyrobena z nezávadných materiálů. V současnosti si kromě klasiky jakou je molitan (pěna) můžete zvolit i dětské matrace vyrobené z kokosových vláken nebo dokonce i z pohanky. Rozšířená je také úprava latexem pro jeho antibakteriální účinky.
 • Potah dětské matrace. Myslete také na to, že i dítě se potí nebo může matraci zašpinit, a tak budete chtít potah vyprat. Samozřejmostí jsou proto potahy, které můžete z matrace stáhnout a vyprat je v pračce. Většina výrobců myslí i na to, že je potah možné po vyprání usušit v sušičce, abyste jej mohli ihned navléci na matraci bez zbytečného čekání.
 • Výška dětské matrace. Dětské matrace mají zpravidla výšku od 6 do 10 cm. Před koupí tedy zjistěte, jaká výška se nejlépe hodí přesně pro vaši postýlku.
 • Tvrdost dětské matrace. Nejlepší matrace do dětské postýlky jsou ty středně tvrdé, neboť poskytují dostatečnou oporu pro páteř, ale zároveň dítě netlačí ani při delším spánku (protože batole někdy spí i 14 hodin denně).
 • Inspirujte se. Pomůže například test matrací do dětské postýlky, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Je do dětské postýlky vhodná matrace s paměťovou pěnou?

Ne. Matrace s paměťovou pěnou se doporučují dětem od 12 let.

Jak vybrat správný materiál pro dětské matrace?

Každý materiál má své vlastnosti, proto zkusíme stručně shrnout charakteristiku pro nejčastěji používané materiály, z nichž jsou dětské matrace vyráběny.

 • Molitanové dětské matrace – jde o absolutní klasiku na trhu. V současnosti jsou modernější, měkčí než předtím, protože se vyrábějí například z tzv. studené pěny. Jejich výhodou je cena. Jsou prodyšné, elastické, snadno dostupné v každém obchodě určeném pro batolata. Nevýhodou je častokrát nízká nosnost, a je tedy snadnější je proležet.
 • Dětské matrace z kokosového vlákna – hlavní výhodou je přírodní materiál. Batole se méně potí, jsou vzdušné a trvanlivější. Kvalitní matrace s kokosovými vlákny je zdravotně nezávadná. Nevýhodou je, že z těch méně kvalitních po nějakém čase používání vyčnívají ven drobné vlákna, což rozhodně není příjemné. Známkou kvality je dobrý výrobce a vyšší cena. Matrace, která voní jako sláma a je příliš tmavá, nebude kvalitní.
 • Dětské matrace s latexem – hledejte jen matrace s latexem o hustotě 65 kg / m3, protože toto je údaj pro kvalitní latex. Latex jako materiál je sám o sobě hypoalergenní a neabsorbuje do sebe prach. Nevýhodou je vyšší cena.
 • Pohankové dětské matrace – tyto matrace jsou antibakteriální, hypoalergenní a nepřehřívají se, takže se batole méně potí.
 • Dětské matrace s bambusovými vlákny – mají podobné vlastnosti jako dětské matrace s kokosovými vlákny, ale doporučují se obvykle pro starší děti, ne pro batolata.

Nejčastěji na trhu najdete kombinace těchto materiálů, například kokosová vlákna impregnované latexem díky čemuž je matrace odolná vůči roztočům a plísním. Kombinace různých materiálů dodávají dětským matracím lepší vlastnosti.

Je do dětské postýlky vhodná zónová matrace?

Ne. Zónové matrace do dětských postýlek a postelí se dnes ani nevyrábí, jelikož děti ještě nedrží ramena na místě – často se protáčí, hrají si v postýlce a mění svou polohu.

Dá se k dětským matracím dokoupit i nějaká podložka proti promočení?

Pro případ noční nehody je možné dokoupit nepropustnou podložku, která chrání matraci. Tyto podložky jsou dostupné v rozměrech matrace, aby přesně seděly.

Jsou dětské matrace nelepené?

Ano. Kvalitní dětské matrace do postýlky jsou nelepené, tedy při jejich výrobě nebyla použita žádná lepidla. Takové matrace jsou obvykle z monobloku nebo jsou z jednotlivých kusů spojovány zámkovým způsobem.


Ukázat kompletní nabídku dětských matrací


Pomohl vám náš test dětských matrací? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších matrací do postýlky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..