Dětské zboží

Test kojeneckých lahví

Kojenecká lahev NUK Zpočátku se může zdát, že jdete přece jen koupit jednu kojeneckou lahev, ale na prodejně zjistíte, kolik různých druhů existuje. A samozřejmě každý výrobce přesvědčuje o své pravdě a ty jeho lahve patří mezi nejlepší na trhu.

S výběrem to nakonec nebude až tak jednoduché – jde totiž nejen o samotný materiál, ale také o tvar lahve a v neposlední řadě potřebujete dokoupit i nějaké ty dudlíky. Nezapomínejte také, že jedna kojenecká lahev nestačí a budete potřebovat alespoň tři.

Při výběru se spolehněte na vlastní intuici, případně si nechte poradit od blízkých. Nápomocné umí být i informace dostupné online. Proto jsme zařadili do naší nabídky i článek, který je plný užitečných rad. Kromě toho, že test kojeneckých lahví obsahuje top nejlepší modely, které nyní na trhu máme, přináší i praktické postřehy pro všechny rodiče.

Děkujeme, že i tento žebříček kojeneckých lahví sdílíte mezi přáteli na sociálních sítích a těšíme se na všechny vaše postřehy, které nám píšete v závěru do diskuse.

[ssba]

Test nejlepších kojeneckých lahví – TOP 6 podle nás

ProduktObjemHodnoceníCena od [Kč]
1.Philips Avent Natural
260 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]270 KčVíce informací
2.Philips Avent Startovací sada
2 x 125 ml
2 x 260 ml
+ šidítko
[usr 5 text="true" tooltip="true"]950 KčVíce informací
3.MAM Anti Colic 0m+
160 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]180 KčVíce informací
4.Skleněná láhev Avent Natural
240 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]400 KčVíce informací
5.Philips Avent SCF813 antikoliková
260 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]230 KčVíce informací
6.NUK Nature Sense
260 ml[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]270 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kojeneckých lahví


Jaké jsou nejlepší kojenecké lahve na trhu?

 • Philips Avent Natural
 • Philips Avent Startovací sada
 • MAM Anti Colic 0m+
 • Skleněná láhev Avent Natural
 • Philips Avent SCF813 antikoliková
 • NUK Nature Sense

Jak vybrat nejlepší kojeneckou lahev pro dítě?

 • Materiál kojeneckých lahví. Setkáte se zejména s kojeneckými láhvemi ze skla nebo z plastu, ale rozhodnout se můžete i pro méně tradiční nerezovou kojeneckou láhev.
 • Tvar kojenecké lahve. Pokud jde o hrdlo lahve, na mléko bude užitečnější lahvička se širším hrdlem, protože se snadněji plní i myje. Na čajík bude skvělá lahvička s užším hrdlem. Pokud jde o celkový tvar, pokud již děťátko pije samo, vezměte lahvičku s pohodlným tvarováním, díky kterému se bude dobře držet v dětských rukou.
 • Objem kojeneckých lahví. Pro malé děťátko, které budete krmit mlíčkem, jsou ideální láhve o objemu do 125 ml, protože obvykle potřebujete jednu dávku mléka spotřebovat do dvou hodin od přípravy. Od tří měsíců se doporučuje kojenecká láhev o objemu do 220 ml a pro dětičky starší šesti měsíců jsou ideální kojenecké láhve o objemu do 330 ml.
 • Kojenecké láhve proti kolice. Pokud u svého miminka zaznamenáte problémovější trávení, řešení může být zcela jednoduché ve formě antikolikové kojenecké láhve, díky které miminko zbytečně nepolyká hodně vzduchu. Zbavíte se koliky či krkání pouze změnou láhve.
 • Doplňky ke kojenecké lahvi. Pokud cestujete nebo chodíte na dlouhé procházky, oceníte termo obal pro kojeneckou láhev, která udrží připravený nápoj déle teplý. Určitě budete potřebovat něco se sterilizaci láhve a nezapomeňte na dudlíky. Jak jsme zmínili v úvodu, mějte tři láhve ať nemusíte používat pouze jednu, usnadníte si tak přípravu mlíčka nebo dětských čajíků.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se kamarádů kutilů. Pomůže například vyhledat si test kojeneckých lahví a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody mezi lahvemi z různých materiálů?

Kvalitní kojenecká láhev může být i z plastu, protože momentálně v rámci EU jsou dovoleny jen láhve bez škodlivých látek – najdete na nich označení jako „BPA free“ nebo „bisfenol A free„. Můžete je sterilizovat a používat na čajík i mlíčko. Jsou nerozbitné, a tak se obvykle kupují také dětem, které již umí samy držet láhev v rukou. Nevýhodou je, že plast jako materiál se časem zabarví a také dětské kojenecké láhve se časem obarví od mlíčka nebo čajíků, proto je podle potřeby vyměňte.

Kvalitní kojenecké láhve ze skla jsou těžší, proto je kupují maminky pro batolata, kdy ještě dítě nedrží lahvičku samo a krmí dospělá osoba. Výhodou je, že se časem nezabarvuje a velmi dobře se myjí. Hlavní nevýhodou je možnost rozbití a tekutiny se v nich déle zahřívají.

Obvykle se maminky na začátku rozhodnou pro kojeneckou láhev ze skla a později, když už dokáže děťátko držet láhev samo, přejdou na plastovou. Výběr je jen na vás, v obou případech najdete na trhu opravdu kvalitní kojenecké láhve.

Jakou výhodu má kojenecká láhev z nerezu?

Nerezové kojenecké láhve jsou méně tradiční a cenově náročnější, ale velmi jednoduše se čistí a spojují výhody plastových lahví a lahví ze skla – jsou poměrně lehké a nerozbitné. Většinou se však kupují pro starší dětičky.

Jak mám správně sterilizovat dětské láhve?

Máte několik možností, jak sterilizovat dudlíky.

Tradičně varem po dobu 3 až 5 minut. Sterilizovat můžete také v mikrovlnce, jsou dostupné různé nezbytné doplňky pro takovou bezpečnou sterilizaci. Ideální a nejjednodušší na používání jsou však sterilizátory dětských kojeneckých lahví.

Musím sterilizovat kojenecké láhve a dudlíky?

Ano. I ty kvalitou nejlepší kojenecké láhve na trhu potřebují sterilizaci, protože miminko nemá vyvinutou imunitu a je tak mimořádně citlivé.

Dokdy musím sterilizovat kojenecké láhve a dudlíky?

Kojenecké láhve sterilizujte do momentu, kdy vaše děťátko začne lézt a brát vše nové do pusy – tehdy se už imunita „trénuje“ a vy můžete přejít od sterilizace k důkladnému mytí.


Ukázat kompletní nabídku kojeneckých lahví


Pomohl vám test kojeneckých lahví? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší kojenecké lahve a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..