Dětské zboží

Test ohřívačů kojeneckých lahví a mléka

CHICCO ohřívač lahví Home Ohřívání stravy pro miminka nemusí být vždy tak jednoduché a rychlé jak se na první pohled může zdát. Nejen maminky tak oceňují ohřívače kojeneckých lahví, s čímž musí souhlasit i někteří tatínci. S těmito pomocníky není potřeba číhat na správnou teplotu a mléko v nich nikdy nepřehřejete díky šikovné ochraně proti přehřátí. Navíc nejlepší ohřívač kojeneckých lahví ohřívá mléko rovnoměrně, a tedy nevznikají teplejší místa, čímž je mléko opravdu dokonale připravené.

Kvalitní ohřívače mléka můžete mít sebou i během cestování, a to díky modelům, které jsou určené speciálně do aut. V praktickém a lehkém obalu máte s sebou vše, co potřebujete, stačí tak jen počkat pár minut a miminko bude najedené.

Abyste se rychleji zorientovali na trhu, připravili jsme pro vás praktický test ohřívačů kojeneckých lahví a mléka. Třeba vás výběrem inspirujeme, a to je nás cíl. Abyste pro své nejmenší koupili pouze to nejlepší. Celý článek jsme navíc rozšířili o šikovné rady a tipy, které vám usnadní samotný nákup.

Budeme rádi, pokud se v záběru zapojíte do diskuse a poradíte ostatním maminkám svými zkušenostmi a postřehy třeba s jednotlivými modely.

[ssba]

Test nejlepších ohřívačů lahví – TOP 7 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.CHICCO Home
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]820 KčVíce informací
2.Beurer JBY52
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
3.AVENT SCF355
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
4.Philips Avent SCF256 - cestovní
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]670 KčVíce informací
5.Babymoov Nutribaby multifunkční
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3350 KčVíce informací
6.Tommee Tippee - cestovní
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]500 KčVíce informací
7.BAYBY BBW 2020 Multifunkční
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]580 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ohřívačů lahví


Jak vybrat nejlepší ohřívač kojeneckých lahví?

  • Kde chcete stravu ohřívat? V nabídce jsou totiž ohřívače kojeneckých lahví a mléka na doma, tedy například do vaší kuchyně a fungují klasicky jako ostatní domácí spotřebiče zapojením do elektrické zásuvky, ale také cestovní ohřívače určená zejména do auta. Pokud jste s miminkem doma, ale občas chcete vycestovat a užít si nějaký ten rodinný výlet, určitě oceníte mít doma obě varianty.
  • Jaké funkce očekáváte? Všechny ohřívače jsou, pochopitelně, primárně určené na ohřívání mléka a stravy miminka. Některé toho ale dokážou mnohem víc. Například sterilizovat dudlíky, anebo dokonce rozmrazovat různou stravu. Zajímavou funkcí pro vás může být i odložený start. Všechny funkce navíc a praktické maličkosti jako je například displej, mohou ulehčit starostlivost o vaše dítě. Navíc získáte nějaký ten drahocenný čas navíc.
  • Zvuková signalizace. Ne všechny modely mají zvukovou signalizaci oznamující dokončení ohřívání, ale je dobré, pokud vás ohřívač upozorní.
  • Design. Ohřívače láhví nemusí být jen fádní, právě naopak – některé jsou tečkované, s květinovými vzory anebo jinými motivy. Vzhled vybírejte individuálně, neboť 100 lidí, 100 různých názorů.
  • Cena. Platí, že nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci. Ohřívače kojeneckých lahví mají mléko ohřívat rovnoměrně na teplotu, při které může miminko jíst. Spolehlivost je v tomto případě prioritou číslo jedna. Pořizovací cena se pohybuje od 400 Kč do 2000 Kč. Mezi nejznámější výrobce patří Philips, Chicco, NUK nebo Beurer.
  • Inspirujte se. Pomůže například test ohřívačů lahví, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Do jaké teploty dokáže ohřívač ohřát mléko?

Teplota se pohybuje od 25 °C až po 100 °C. Nejvyšší teplotu využijete třeba při sterilizování dudlíků, nižší teploty právě k ohřevu mléka.

Jak velké lahve ohřeje ohřívač?

Standardně ohřeje kojenecké lahve o velikosti 150 ml až 200 ml. Lahve jsou často součástí balení, ale některé modely ohřejí jakoukoliv kojeneckou lahev ve stejné velikosti.

Udržuje ohřívač kojeneckých lahví teplotu i po ohřátí mléka?

Ano. Jídlo v lahvi zůstává teplé například po jednu hodinu. Tento údaj se u jednotlivých modelů liší, a proto si ho zjistěte při koupi.

Za jakou dobu je mléko ohřáté?

Ohřívače lahví do auta dokážou ohřát 200 ml mléka za přibližně 20 minut. Klasické ohřívače do domácnosti to však zvládnou i za 3 minuty. Tento údaje si ověřte u konkrétního modelu, protože se liší kus od kusu a závisí od výkonu.

Mohu v ohřívači mléko přehřát?

Ne. Každý kvalitní model má senzor, díky kterému mléko nelze přehřát. Samozřejmě, maminky ještě pro jistotu i tak zkontrolují teplotu ohřátého mléka. Jistota je jistota.

Jaké jsou nejlepší značky?

  • Philips jedny z nejkvalitnějších ohřívačů kojeneckých lahví vyrábí firma Philips. Slibuje rychlé a rovnoměrné ohřívání bez horkých míst, šetrné rozmrazování. V případě možnosti sterilizace slibují odstranění až 99,9% bakterií. Philips je oblíbená firma maminek, její výrobky se těší velké popularitě a můžeme je najít například u dětských chůviček nebo monitorů dechu.
  • Chicco – od roku 1992 můžeme na českém trhu najít značku Chicco. Ta pochází z Itálie a na výrobu dětského zboží a výrobků pro maminky se specializuje již od roku 1958. Zajímavostí je třeba fakt, že pod firmu spadá například oblíbená a ceněná značka cyklosedaček Hamax nebo LOAP. Specializací jsou výrobky pro děti od narození do 3 let.
  • Beurer je německá značka, která se specializuje na komplexní výrobu více než 120 zdravotnických výrobků, mezi něž patří třeba bezdotykové teploměry pro děti či právě ohřívače lahví. Firma je spojena s vysokou kvalitou svých výrobků.

Ukázat kompletní nabídku ohřívačů lahví


Pomohl vám test ohřívačů kojeneckých lahví a mléka? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní ohřívač mléka a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..