Zahrada

Test elektrických nůžek na živý plot

Kvalitní nůžky na živý plot Klasické nůžky na živý plot zná snad každý zahrádkář. Práce s nimi sice není namáhavá, ale při větším plotě se už pomalu začínají objevovat bolesti ramen a zad. Mnozí zahrádkáři jistě také znají bolavé ruce právě kvůli úpravě živého plotu pomocí klasických nůžek. Na menší porosty jsou skvělé, ale pokud chcete upravovat vyšší živé ploty anebo větší rozlohu keřů, sáhněte raději po elektrické variantě.

Nejlepší elektrické nůžky na živý plot vám nejen odlehčí ruce a ramena, ale práce s nimi bude mnohem jednodušší a rychlejší. Můžete mít kvalitní plotostřih za rozumnou cenu. Navíc nejoblíbenější modely jsou právě ty elektrické, tudíž je na trhu velké množství značek a prodejců – stačí si jen vybrat. A v této chvíli nastupujeme my!

Abyste si co nejlépe vybrali, připravili jsme pro vás test nůžek na živý plot spolu s odpověďmi na nejčastější otázky kupujících. Na této stránce se můžete nechat inspirovat přehledným žebříčkem, zároveň však necháváme konečné rozhodnutí na vás.

Budeme rádi, pokud se v závěru průvodce nákupem zapojíte do diskuse se svými vlastními postřehy a otázkami. Vždy nás těší, pokud naši čtenáři tvoří obsah společně s námi. Děkujeme!

[ssba]

Test nejlepších nůžek na živý plot – 6 TOP modelů podle nás

NázevDélka lištyRozestup nožůHodnoceníCena od [Kč]
1.Makita DUH523Z
520 mm15 mm[usr 5 text="true" tooltip="true"]2200 KčVíce informací
2.Makita UH4570
450 mm21 mm[usr 5 text="true" tooltip="true"]2620 KčVíce informací
3.Bosch AHS 55-16
550 mm16 mm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2100 KčVíce informací
4.Bosch AHS 45-16
450 mm16 mm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1550 KčVíce informací
5.HECHT 610
680 mm16 mm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací
6.Fieldmann FZN 2000 E
406 mm16 mm[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]850 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku nůžek na živý plot


Jaké jsou nejlepší elektrické nůžky na živý plot na trhu?

 • Makita DUH523Z
 • Makita UH4570
 • Bosch AHS 55-16
 • Bosch AHS 45-16
 • HECHT 610
 • Fieldmann FZN 2000 E

Jak mám vybrat nejlepší elektrické nůžky na živý plot?

 • Charakteristika živého plotu. Máte hustý živý plot, anebo menší s jemným křovím? Podle toho, jaký máte živý plot, vybírejte i nůžky na něj. Vyšší živý plot bude určitě vyžadovat například nastavitelnou rukojeť, abyste si poradili i s vysokými keříky.
 • Hmotnost elektrických nůžek. Nové elektrické nůžky vám mají práci ulehčit, nikoliv komplikovat. Pokud si vyberete příliš těžké elektrické nůžky na živý plot, po chvíli práce vás začnou bolet ruce, ramena a záda. Ideální je, pokud elektrické nůžky váží do 3 kg, ne více. Ty nejtěžší mohou vážit i přes 6 kg, co už dá opravdu při delším používání zabrat. Myslete proto při nákupu i na hmotnost.
 • Lišta s nožem. Menší lišta s nožem do cca 40 cm výborně poslouží při starostlivosti o menší živé ploty a navíc se s nimi dobře manipuluje – často je kupují například ženy, vášnivé zahrádkářky neboť vzhledem na hmotnost a menší rozměry jsou ideální i pro ženy starající se o svoji zahrádku. Větší lišta s nožem od 40 cm do přibližně 70 cm zastřihne větší plochu naráz. Myslete na to, že nůž nad 60 cm by měl být v rukou zkušeného zahrádkáře, protože se s takovými elektrickými nůžkami hůře manipuluje a běžný živý plot s ne příliš hrubými větvičkami se s nimi upravuje ideálně.
 • Výkon elektrických nůžek na živý plot. Výkon je síla, kterou mají elektrické nůžky. Pokud máte tenký živý plot, jemně hustý, vystačíte si i s výkonem okolo 500 W. Mírně hrubší, silnější a větší živý plot bude potřebovat výkon alespoň 600 W. Vysoký, mohutnější živý plot s hrubými větvičkami potřebuje elektrické nůžky s výkonem 700 W anebo 800 W a více.
 • Příslušenství. I při elektrických nůžkách na živý plot záleží na detailech, například by kvalitní model měl mít pogumovanou rukojeť a samozřejmostí by měl být kryt na nože, protože je potřebujete po práci bezpečně uskladnit. Nejlepší elektrické nůžky na živý plot mají speciálně upravený povrch nožů pro prodloužení jejich životnosti, což je také určitě skvělé plus. Potěší i prodloužená záruka na 5 anebo 7 let od některých výrobců, kteří si za svým produktem opravdu stojí.
 • Inspirujte se. Pomůže například najít test nůžek na živý plot, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaká jsou nejlepší značky prodávající elektrické nůžky na živý plot?

Mezi nejznámější a zároveň nejlepší značky patří Bosch, Makita, Hecht a Fieldmann.

V jakých cenách se pohybují?

Ty nejlevnější nůžky na plot můžete koupit už od 1000 Kč, nejdražší pak stojí i více jak 5000 Kč.

Co znamená pojem „hloubka střihu“?

Jde o vzdálenost od okraje zubu k hraně lišty, takže jak tlustou větvičku dokážou nůžky odstřihnout.

Jaké nůžky na živý plot mohou koupit?

Živý plot můžete upravovat s pomocí:

 • benzínové nůžky – jsou nejtěžší variantou, ale mají vyšší výkon a při práci neřešíte kabel. Hodí se pro silnější dřeviny. Potřebují častější údržbu a koupíte je zpravidla za vyšší cenu v porovnání s elektrickou variantou.
 • akumulátorové nůžky – na jedno nabití s nimi můžete pracovat od 20 do 70 minut (podle toho jaký model si vyberete). Některé modely jsou těžší jak elektrické nůžky, ale nevadí vám tahání kabelu při práci. Jejich cena je vyšší, zejména pokud vezmeme v úvahu fakt, že se vyplatí koupit nůžky s co možná nejdelší výdrží baterie na jedno nabití (ty nejlevnější se vybijí snad ještě dříve, než se vůbec pustíte do práce – s nadsázkou – a práce s nimi je tak mnohem delší a méně efektivnější).
 • ruční nůžky – stará známá klasika a zároveň nejlevnější možnost úpravy živých plotů. Jsou ideální na dostříhání, doladění živých plotů, jinak je úprava celého plotu s nimi náročná a zdlouhavá.
 • elektrické nůžky – právě těmto nůžkám se věnujeme, protože jsou nejprodávanější variantou mezi všemi možnostmi.

Ukázat kompletní nabídku nůžek na živý plot


Pomohl vám náš test plotostřihů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních elektrických nůžek na živý plot a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..