Sport / Outdoor

Test posilovacích strojů

posilovací věž inSPORTline ProfiGym C95 Ať už je cvičení každodenní součástí vašich dnů a chcete zůstat aktivní i v době, kdy nemůžete sportovat venku, nebo s pohybovými aktivitami teprve začínáte a hledáte něco, co by vás mohlo bavit, nejlepší posilovací stroje dnes najdete přímo u vás doma v obývacím pokoji. Cvičit můžete naprosto kdykoli při oblíbené hudbě nebo při sledování dokumentů či seriálů.

I ty nejlepší domácí trenažéry s tichým provozem jsou z hlediska hlučnosti opravdu tak nenápadné, že je mnoho lidí má ve svém bytě naprosto bez problémů. Mají pevnou konstrukci, ale kompaktní rozměry a vejdou se i do menších prostor.

Které jsou však nejlepší posilovací stroje pro domácí použití? Jak se orientovat v nabídce a vybrat si tu nejlepší?

[ssba]

Test nejlepších posilovacích strojů – TOP 6 podle nás

ProduktProcvičímeHodnoceníCena od [Kč]
1.Posilovací věže
celé tělo[usr 5 text="true" tooltip="true"]9000 KčZjistit cenu
2.Posilovací lavice
břicho
horní část těla
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3300 KčZjistit cenu
3.Steppery
nohy
hýždě
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1800 KčZjistit cenu
4.Veslovací trenažéry
záda
horní část těla
nohy
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6500 KčZjistit cenu
5.Běžecké pásy
celé tělo[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]17000 KčZjistit cenu
6.Posilovač břišních svalů
břicho[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2800 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku posilovacích strojů


Jak si vybrat nejlepší posilovací stroj?

 • Účel cvičení. Především jde o to, které části těla chcete procvičovat. V nabídce jsou posilovací stroje pro horní část těla, nohy, páteř nebo dokonce pro zpevnění břicha. Pro ty, kteří chtějí cvičit komplexně, je ideální kvalitní domácí stroj na posilování celého těla.
 • Prostorové možnosti. Zvažte své prostorové možnosti, protože pokud vám nový cvičební stroj bude dělat potíže, přestane vás cvičení bavit a skončí jako další nepotřebné harampádí někde ve skříni nebo pod postelí. Můžete si vybrat z menších strojů, ale také z těch, které můžete po skončení cvičení složit a odložit. Záleží jen na vás, jaký design si vyberete. Někteří lidé si rozkládání a skládání neužívají, jiní s tím nemají problém.
 • Nosnost posilovacích strojů. Nikdy nepřekračujte hmotnostní kapacitu doporučenou výrobcem. Riskujete nejen poškození stroje, ale také zranění v důsledku snížené stability nebo poškozených konstrukčních částí. Ujistěte se, že máte vždy rezervu – pokud vážíte 110 kg a posilovací stroj má nosnost 120 kg, určitě si vyberte jiný, například s nosností 150 kg. Kromě toho vyšší hmotnostní kapacita stroje s váhou obvykle svědčí o kvalitě konstrukce.
 • Finance. Nejlepší posilovací stroje prostě něco stojí. Pokud má posilovací stroj zvládnout zátěž při cvičení, musí být vyroben z kvalitních materiálů. Obvykle se šetří na lanech, plastových dílech nebo na celkovém uložení jednotlivých dílů. Dejte přednost jednomu kvalitnímu domácímu posilovacímu stroji před několika méně stabilními. I zde je zkrátka kvalita důležitější než kvantita.
 • Podívejte se na recenze, záruku a dokonce i montáž. Plánujete si koupit cvičební stroj, který by vám měl dobře sloužit několik let. Proto je ideální podívat se kromě ceny také na výrobce a recenze ostatních, kteří již stroj mají doma. Test posilovacích strojů z různých zdrojů vám přinese přehled o nakupování a možná najdete jiný posilovací stroj, který vás osloví ještě více. Přemýšlejte také o záruce, mnoho výrobců poskytuje záruku 5 let. Co se týče montáže, některé posilovací stroje mají složitější konstrukci, a pokud se v ní nevyznáte, využijte při nákupu profesionální montážní firmu.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody nejběžnějších posilovacích strojů?

 • Posilovací věže jsou ideální pro posilování celého těla, ale potřebujete více prostoru, alespoň 3 m. Nejzákladnější posilovací věže seženete od 7500Kč, lepší za přibližně 20 000Kč a nejkvalitnější posilovací věže pro náročné za více než 25 000Kč. Výhodou je, že procvičíte horní i dolní polovinu těla, některé už mají i stepper.
 • Posilovací lavice jsou výborné, pokud začínáte a ještě nevíte, jestli vás to bude bavit, nebo pokud máte málo místa na posilovací věž. Kvalitní posilovací lavice se dají složit, mají jednoduchý design, jsou efektivní pro cvičení a zároveň jsou cenově dostupné. Posílíte také problematické břišní svaly.
 • Stepper není zrovna ideální pro hubnutí, spíše je vynikající pro posílení nohou a hýžďových svalů. Stepper se často kupuje k jinému cvičebnímu stroji nebo je skvělý, pokud chcete vytvarovat spodní část těla. Výhodou je, že není vůbec hlučný.
 • Eliptický trenažér procvičí celé tělo a zlepší kondici. Jeho výhodou je také menší zatížení kloubů ve srovnání s běžeckým pásem, takže je ideální pro starší lidi. Rozhodující je kvalita designu a konstrukčních prvků.
 • Běžecký pás je dokonalý fitness stroj pro všechny milovníky běhu a dobré tělesné kondice. Procvičuje celé tělo, ale zejména hýžďové svaly a všechny svaly nohou, včetně zadní strany stehen. Skvěle se hodí také pro kardio trénink a je ideální pro spalování kalorií. Rozhodujícími faktory při výběru jsou hlučnost a kvalita zpracování.
 • Rotoped je cenově dostupný a výborný pro lidi s výraznou nadváhou. Navíc nezabírá mnoho místa a není hlučný. Kromě toho, že procvičuje celé tělo, podporuje také celkovou kondici.
 • Vibrační plošina je skvělá před nebo po běhu, často se používá rekreačně ke zpevnění celého těla a účinně pomáhá zkrotit problémové partie, jako jsou boky u žen.
 • Veslovací trenažér je skvělý pro pokročilejší fitness nadšence, protože musíte vědět, jak správně držet tělo při cvičení. Zlepší vytrvalost, vyrýsuje svaly a jako jeden z mála také posílí záda. Kombinuje kondiční a kardio cvičení a zapojuje ruce i nohy. Pokud víte, jak na tomto trenažéru správně cvičit, cvičení vás neomrzí.

Jak vybrat fitness stroj pro ženu a jak pro muže?

Nový kvalitní domácí posilovací stroj je často určen jako dárek pro někoho blízkého.

Ženy obvykle potřebují vytvarovat postavu, zlepšit svou kondici a zbavit se kalorií. Ideální jsou multifunkční věže, běžecké pásy, eliptické trenažéry a posilovací stroje určené pro problematické partie břicha a boků. Pokud má ráda různé sporty, pak se jí bude líbit veslovací trenažér.

Muži zpravidla chtějí získat svalovou hmotu a vytvarovat postavu. Ideální jsou posilovací lavice, běžecké pásy a veslovací trenažéry.

Který posilovací stroj je ideální pro více cviků?

Pokud potřebujete něco, co vás jen tak neomrzí, pak hledáte posilovací stroj ideální pro více cviků. Skvělé jsou posilovací věže, posilovací lavice a určitě vás neomrzí ani běžecký pás a samozřejmě veslovací trenažér. Není také nad oblíbený eliptický trenažér.

Nejprodávanější posilovací stroje

Nejprodávanější posilovací stroje dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku posilovacích strojů


Pomohl vám náš test zahradních drtičů a štěpkovačů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího drtiče či štěpkovače a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..