Sport / Outdoor

Test stepperů

stepper spartan Pohyb nemusí vždy znamenat znechucení, pokud máte správné pomocníky na cvičení, se kterými jde vše mnohem snáz. Kvalitní steppery jsou už dlouhodobě nejoblíbenějšími nástroji na cvičení, a to nejen v posilovnách, ale i ve stále více domácnostech. Hektický životní styl už víme šikovně vykompenzovat i cvičením v pohodlí svého domova – a to na to ani nemusíte mít doma speciální místnost, protože mi steppery budou vaším společníkem například v obývacím pokoji během sledování televize a vašeho oblíbeného pořadu.

Nejlepší stepper je pohodlný na používání a v případě, že máte doma málo místa, je lehce skladný. Hlavním cílem při cvičení se stepperem je vyformovat sedací svalstvo, což ocení například dámy – zpevní si stehna, vyformují zadek a zkrášlí své boky. Steppery však mají doma i starší lidé, kterým pomáhá setrvat ve svěží formě, protože tolik nezatěžuje klouby, tak jako klasické chození po schodech.

Abyste si vybrali stepper přesně podle svých představ, připravili jsme pro vás test stepperů tak jak jste zvyklí, v jednoduché formě v podobě žebříčku produktů. Vše jsme obohatili o přehledné informace a odpovědi na nejčastější otázky kupujících.

[ssba]

Test nejlepších stepperů – TOP 6

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.inSPORTline PROFI Imperial
[usr 5 text="true" tooltip="true"]19000 KčVíce informací
2.InSPORTline Twist Big
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2600 KčVíce informací
3.inSPORTline Active
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2900 KčVíce informací
4.InSPORTline Jungy Mini twist
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací
5.inSPORTline Bailar
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]4600 KčVíce informací
6.Stepper MS120 Domyos
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku stepperů


Jak vybrat nejlepší stepper?

  • Frekvence cvičení. Jak často budete stepper používat? Pokud chcete cvičit pravidelně a déle, potom budete potřebovat klasický stojanový stepper, který má delší životnost, i když zabere více místa. Pokud má být cvičení na stepperu jen doplňkové k jiným cvikům, anebo ho chcete používat příležitostně, potom si vystačíte i s malým mini stepperem.
  • Nastavení zátěže. Mini steppery obvykle nemají možnost nastavovat zátěž, ale můžete nastavit alespoň výšku kroku. Nejlepší nastavování zátěže mají stojanové steppery, kde si dokážete přizpůsobit intenzitu cvičení podle vlastních nároků.
  • Funkce navíc. Samozřejmě, nejdůležitější je samotné cvičení. Motivovat vás k tomu mohou doplňkové funkce navíc, jako je například měření počtu kroků anebo spotřeby kalorií. Některé modely měří i odhad spáleného tuku a pomocí rukojeti zobrazují orientační hodnoty frekvence tepu.
  • Vlastnosti stepperu. Mimo velikost by vás mohla při koupi zajímat například i hmotnost stepperu, a to zejména, pokud se jej chystáte přenášet například mezi místnostmi. Nosnost se pohybuje okolo 150 kilogramů, stojanové modely unesou osoby vážící až 200 kg. Stepper musí být stabilní a konstrukce pevná. Stabilitu zaručují pogumované nastavitelné nožičky, případně můžete dokoupit i protiskluzovou podložku vyráběnou speciálně pod nástroje na cvičení, díky které nepoškodíte doma podlahu.
  • Pedály. Důležité je vědět jak dlouhé a široké jsou pedály, které mají být také pogumované pro maximální bezpečí a komfort během cvičení. Ideální je, pokud si můžete stepper vyzkoušet. V případě nakupování online zjistěte podmínky, za jakých můžete zboží vrátit, pokud by vám po vyzkoušení nevyhovoval.
  • Inspirujte se. Pomůže například test stepperů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Které partie zpevním cvičením na stepperu?

Stepper zpevňuje sedací svalstvo, tedy formuje zadek. Mimo toho procvičí stehna, boky a některé modely i páteř s rukama a rameny. Kvalitní steppery mají přibalený i návod, jak cvičit co nejefektivněji a s ukázkou, které svaly budou procvičované.

Kdo může používat stepper?

Kdokoliv. Stepper nenamáhá klouby, takže cvičení na něm je šetrnější než chození po schodech. Mimo žen, které chtějí vyformovat své problematické partie (zadek, boky, stehna) ho používají i lidé ve vyšším věku a všichni, kteří chtějí zlepšit svoji kondici a posilnit činnost srdce. Mimo to dává stepper zabrat také svalům a používají ho i muži v rámci komplexního procvičení celého těla. Je ideální pro maminky, které chtějí zhubnout a zkrášlit svoji postavu třeba po porodu. Hodí se i absolutním začátečníkům.

Cvičení celkově snižuje únavu a pomáhá odbourávat stres i psychické napětí.

Jak mohu na stepperu regulovat zátěž?

Zátěž můžete regulovat následovně:

  • posunem tlumičů (nastavení je zdlouhavější a rozsah zátěže je omezený;
  • otočením tlumičů (nejčastější způsob, neboť zátěž můžete jednoduše měnit, ale je třeba dbát na kvalitu zpracování, aby výrobce dbal na dobrou životnost);
  • magnetickou brzdou (vyznačuje se velmi dobrou životností, mají ji nejčastěji stojanové steppery ve vyšší cenové třídě, časem však může být používání hlučnější v důsledku opotřebení převodů).

Jaká je základní charakteristika stojanových stepperů?

Nejlepší stojanové steppery jsou mimořádně stabilní, mají dlouhou životnost i při pravidelné využívání a hodí se pro intenzivní cvičení. Pokud tedy chcete cvičit pravidelně, například každý druhý den po třicet minut, potom byste měli uvažovat nad stojanovým modelem. Kvalitní stojanové steppery umožňují libovolně měnit zátěž, což je obrovské plus zejména při formování postavy.

Jaká je základní charakteristika malých „mini“ stepperů?

Jejich hlavní výhodou je skladnost, takže mají i nízkou hmotnost, abyste je mohli lehce odložit (váží už od necelých 8 kg). Většina z nich nemá možnost nastavovat zátěž, ale můžete alespoň měnit výšku kroku. Jsou skvělé v případě, že na nich chcete cvičit příležitostně, například ve formě doplňkového cvičení během jiných cviků. Můžete na nich cvičit i aktivněji, ale zpravidla se jim potom snižuje životnost. Vícero z nich pomůže procvičit i páteř, což je bonus navíc.

Vyžaduje stepper nějakou údržbu?

Ne. Tak jako každý stroj na cvičení, i stepper je třeba po každém použití alespoň utřít suchým ručníkem. Občas zkontrolujte pevnost šroubů a jednou ročně se můžete podívat na lanka a ostatní části, abyste zhodnotili míru opotřebení.

Jaké další cvičební nástroje si mohu pořídit?

Stepper je jen jeden z mnoha cvičebních nástrojů, které si můžete pro domácí použití pořídit. Mezi nejoblíbenější patří běžecké pásy, rotopedy nebo třeba eliptické trenažéry.


Ukázat kompletní nabídku stepperů


Pomohl vám náš test stepperů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních stepperůa povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..