Test běžeckých pásů

Běžecký pás InsportLine Gardian G8 Běh a chůze jsou nejpřirozenější pohyby nás lidí. Posilování ve fitness není pro každého, stejně jako ne všem vyhovuje plavání či cyklistika. Chůzi a běh však zvládneme všichni a ještě navíc tím posilujeme svoje srdce, svaly a celé tělo.

Běžecké pásy mají jednu hlavní výhodu – zaběhat si, anebo dopřát svému tělu pořádnou chůzi můžete kdykoliv, bez ohledu na to, jaké je venku právě počasí. Hýbete se v pohodlí svého domova, v zimě, za deště a navíc s podporou motivační hudby, anebo při sledování večerních zpráv.

Jak však vybrat pro sebe ten nejlepší běžecký pás? Určitě dbejte na kvalitní odpružení, vynikající stabilitu a dopřejte si alespoň základní funkce (sledování zaběhnuté vzdálenosti, spálené kalorie atd.). Nejlepší běžecký pás mimo jiného disponuje i nastavením sklonu běžecké plochy (zpravidla do 20 %), čímž si dokážete šikovně nasimulovat běh / chůzi do kopce.

Test běžeckých pásů jsme sestavili na základě průzkumu trhu, kde jsme analyzovali desítky produktů, četli recenze zákazníků i odborníků v oboru, ale největší váhu jsme přikláněli k výsledkům testů renomovaných organizací v Německu, Česku a na Slovensku. Bylo to těžké, ale nakonec se nám podařilo vybrat 7 podle nás nejlepších modelů, které bychom si sami zakoupily.

Aby pro vás nebylo vybírání nového běžeckého pásu trápením, doplnily jsme test běžeckých pásů o praktický návod na to jak nový pás vybrat.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších běžeckých pásů – TOP 7

 Název HodnoceníCena od [Kč] 
1.inSPORTline inCondi T70i II
nosnost: 125 kg5 out of 5 stars (5 / 5)24 090 KčVíce informací
2.HORIZON FITNESS ELITE T3000
nosnost: 160 kg4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)45 490 KčVíce informací
3.inSPORTline inCondi T50i
Nosnost: až 140 kg4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)21 290 KčVíce informací
4.SPOKEY Arizona
Nosnost: až 150 kg 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)14 925 KčVíce informací
5.Acra 05-GB4600
Nosnost: až 150 kg 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)15 480 KčVíce informací
6.MASTER F-14
Nosnost: až 110 kg 4 out of 5 stars (4 / 5)11 890 KčVíce informací
7.inSPORTline Lavister
Nosnost: až 120 kg 4 out of 5 stars (4 / 5)12 300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku BĚŽECKÝCH PÁSŮ


Jak správě vybrat nejlepší běžecký pás?

 • Účel použití běžeckého pásu
  • profesionální běžecké pásy jsou cenově náročné a díky množství různých funkcí nejvhodnější do fitness center. Mají robustní konstrukci a prodlouženou záruku.
  • klubové běžecké pásy se hodí do hotelů anebo do škol v rámci tělesné výchovy.
  • domácí běžecké pásy jsou kompaktnější, málo hlučné, v různých cenových relacích a s různými funkcemi.
 • Základní typy běžeckých pásů
  • bezmotorové běžecké pásy jsou levnější, hodí se pro méně náročné cvičení. Jsou skvělé hlavně na chůzi, protože fungují na mechanickém principu.
  • motorové běžecké pásy jsou v současnosti nejvíce oblíbené a nejprodávanější. Dokážete si u nich regulovat sklon i rychlost, takže trénink je efektivní i pohodlný.
 • Důležité parametry běžeckých pásů Určitě si při koupi všímejte také:
  • možnosti nastavení sklonu běžecké dráhy,
  • šířku běžecké plochy,
  • rám běžeckého pásu,
  • snímače (rychlosti, zaběhnutých kilometrů, času, frekvence tepu, spálených kalorií, tuku v těle apod.).
 • Příjemné doplňky k běžeckým pásům. Váš nový běžecký pás může být kompatibilní s chytrým telefonem nebo tabletem, takže budete moct moderně sledovat různé hodnoty vašeho snažení a vidět výsledky vaší aktivity. K některým modelům se dá připojit tzv. hrudní pás anebo též nastavit profil trasy (severská chůze apod.). Pro některé z vás mohou být užitečné i vestavěné reproduktory anebo ventilátor.
 • Bezpečnost. V případě, že spadnete anebo vás přemáhá únava či jednoduše budete potřebovat ihned přestat, kvalitní běžecký pás musí mít nouzové tlačítko na okamžité zastavení. Samozřejmostí je pevnost a dobrá kvalita konstrukce se spolehlivou stabilitou v průběhu běhu / chůze.
 • Inspirujte se. Pomůže například vyhledat test běžeckých pásů, čtěte si recenze a podívejte se, nejprodávanější modely a výrobky. Pomůže také spokojenost samotných zákazníků. Jen reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Je důležitá váha a výška cvičícího?

Každý běžecký pás má stanovené doporučené hodnoty zatížení, respektive aspoň maximální nosnost. Tyto údaje je třeba respektovat.

Jak vybrat vhodnou šířku běžecké plochy?

Užší, kratší plochy jsou vhodné zejména na chůzi; plnohodnotný běh může být problematický. Pro běh vybírejte šířku běžecké plochy alespoň 46 centimetrů; taková plocha je ideální na běhání i na chůzi.

Jaké jsou další výhody běžeckých pásů?

Mimo toho, že na nich můžete cvičit kdykoliv se vám zachce bez ohledu na počasí, nevdechujete během cvičení do plic žádný smog (neběháte u silnice) a šetříte v konečném důsledku i své peníze (investice do kvalitního běžeckého pásu se vám časem vrátí, protože nepotřebujete platit pernamentky do fitness centra).

Rádi běháte spíše venku? Podívejte se na nejlepší běžecké boty, které jsme pro vás vybrali.


Ukázat kompletní nabídku běžeckých pásů


Pomohl vám náš test běžeckých pásů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího běžeckého pásu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.