Test rotopedů

rotoped InSportline InCondi UB600i Jízda na kole je skvělou aktivitou nejen pro mladší ročníky, ale i pro ty starší. Udržování dobré kondice je klíčové pro naše fyzické, ale i psychické zdraví bez ohledu na náš věk. Právě proto jsou rotopedy tak populární u všech věkových skupin – doma ho mají i ti, kteří neumí jezdit na kole, protože při rotopedech neřešíte svoje cyklistické schopnosti. Vše co potřebujete je chuť se hýbat.

Kvalitní rotoped (nebo také stacionární kolo) vám bude dobře sloužit několik roků, a to i při každodenním používání. Důležitá je pevnost konstrukce, kvalitní slitiny, dobré brzdy a dostupnost náhradních dílů v případě poruchy.

Test rotopedů vám poskytne aktuální přehled a odpovědi na nejčastější otázky kupujících. Můžete se podívat na nejlepší rotopedy v žebříčku, který vybrala naše redakce na základě recenzí, testů a názorů odborníků. Žebříček se snažíme pravidelně aktualizovat o nové modely, abyste si mohli vybrat vždy to nejlepší.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších rotopedů – TOP 7 podle nás

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.inSPORTLine inCondi UB600i
5 out of 5 stars (5 / 5)15 990 KčVíce informací
2.HOUSEFIT TIRO 50
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)6 990 KčVíce informací
3.Kettler Cycle M
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5 990 KčVíce informací
4.inSPORTline inCondi UB35i II
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7 590 KčVíce informací
5.inSPORTline Klegan
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)6 990 KčVíce informací
6.Spartan Magnetic 400
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)2 845 KčVíce informací
7.inSPORTline Xbike
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)3 590 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku rotopedů


Jak vybrat rotoped?

 • Účel. Pokud chcete používat rotoped příležitostně, vystačíte si pravděpodobně s levnějším modelem (například pokud chcete jezdit doma, když venku prší, anebo chodíte primárně celoročně do fitka a chcete jen doplnit cvičením doma). Lepší model si vyberte tehdy, když chcete aktivně cvičit (spalování tuků, sportovci, pravidelně udržování fyzické kondice).
 • Funkce. Displej by měl ukazovat alespoň základní funkce, jako je vzdálenost v kilometrech, čas jak dlouho jezdíte, a také aktuální rychlost jakou jedete. Bonusem jsou další funkce (spotřebované kalorie, snímač tepu apod.). Množství funkcí se odráží také trochu na ceně, ale čím více informací budete z displeje vědět, tím více poznáte své tělo a vlastní limity.
 • Sedadlo. Standardem je dnes už alespoň nastavení výšky sedadla, aby se vám sedělo co možná nejpohodlněji a nemusel trpět vaše páteř. Nejlepší rotopedy mají nastavitelný i sklon sedadla pro zabezpečení maximálního komfortu při delší jízdě. Vyšší lidé by si měli naživo vyzkoušet maximální výšku sedadla, aby ještě před koupí zjistili, zda jim sezení na konkrétním rotopedu vyhovuje.
 • Brzdy. Známe čtyři druhy brzd: čelisťové, pásové, magnetické a indukční. Čelisťové a pásové jsou konstrukčně jednodušší, hlučnější a méně spolehlivé, zejména co se týká bezpečnosti. Magnetické a indukční jsou novější druhy brzd a jsou tišší, výkonnější a spolehlivější.
 • Pedály. Některé modely mají pás na uchycení chodidel během jízdy, což je pohodlnější a bezpečnější varianta (nesmeká se vám noha z pedálu, nebouchnete se apod.). Bezpečnostní pásy na uchycení chodidel tedy považujeme za plus.
 • Ovládání zátěže. Ještě stále jsou v nabídce i rotopedy s klasickým ovládáním zátěže pomocí tradičního kolečka, kterým otáčíte a tím si přidáváte zátěž. Modernější rotopedy už ale nabízejí možnosti nastavení zátěže elektronicky pouhým stiskem na displeji.
 • Inspirujte se. Pomůže například test rotopedů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Čeho si ještě všímat při koupi rotopedu?

Při koupi nového rotopedu byste se měli zaměřit mimo výše zmíněného ještě na:

 • tvar sedadla: sedadlo by mělo být anatomicky tvarované a konkrétně pro vás pohodlné i při delší jízdě,
 • materiál sedadla: někteří výrobci nabízejí mimo standardních dosud používaných materiálů například i gelová sedadla,
 • stabilitu: rotoped musí být stabilní, přesto nejede vlak,
 • bezpečnost: důležité části musí být schované pod krytem a nikde nesmí být ostrá zakončení,
 • montáž: prodejce by vám měl dokázat poradit s otázkami, které se týkají montáže anebo v případě potřeby zabezpečit profesionální montáž přímo u vás doma,
 • nožičky: ty mají být samozřejmě protiskluzové a v některých případech už i s možností praktického vyvážení, pokud má podlaha nějaké nerovnosti anebo máte například koberce apod.

Jaké vychytávky může mít rotoped / stacionární kolo?

Některé modely mají držák na láhev s vodou, což určitě oceníte. Dále můžete mít doma rotoped s držákem na knihu pro případ, že byste si chtěli během cvičení číst knihu nebo nějaký časopis.

U moderních rotopedů jsou standardem tzv. tréninkové profily, které si jednoduše nastavíte a sledujete.

Mohu rotoped připojit k chytrému telefonu anebo tabletu?

Některé rotopedy nabízejí i tuto možnost (častěji ty dražší). Na kompatibilitu se zeptejte ještě před koupí svého prodejce. Po připojení dokážete sledovat svoje cíle, nastavíte si cíle nové anebo můžete sledovat i rozličné grafy vývoje svého snažení.

Všechny rotopedy mají záruku jen dva roky?

Ne. Někteří výrobci nabízí i delší záruku, například pět nebo deset let a to je vždy známka toho, že si stojí za konstrukcí svého výrobku.

Jakou nosnost má rotoped?

Standardně rotopedy unesou osoby vážící do 150 až 180 kilogramů. Tento údaj je při každém rotopedu uveden v jeho vlastnostech.

Jakou zátěž si mohu na rotopedu nastavit?

Zda už je o manuální anebo elektronické nastavení zátěže, zpravidla máte možnost nastavit zátěž až do 10 kilogramů. I tento údaj naleznete u každého rotopedu napsaný v jeho vlastnostech a může se lišit model od modelu.

Jsou na trhu i skládací rotopedy?

Ano. Některé rotopedy dokážete alespoň částečně poskládat a ušetřit tak doma nějaké místo.

Mohou jeden rotoped používat i další členové rodiny?

Ano. V takovém případě ale zainvestujte jednou, ale pořádně do opravdu kvalitního rotopedu, který poslouží všem členům domácnosti. Takový rotoped by měl mít pevnou konstrukci a případně možnost nastavení vícero profilů cvičení.


Ukázat kompletní nabídku rotopedů


Pomohl vám test rotopedů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního stacionárního kola a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.