Sport / Outdoor

Test veslovacích trenažérů

Veslovací trenažer inSPORTline RW60 Kvalitní veslovací trenažér rozhýbe celé vaše tělo – při cvičení pracují sedací svaly, břišní svaly, pohybuje se páteř, zejména v bederní oblasti, a samozřejmě procvičujete svaly rukou a nohou. Veslovací trenažéry se často doporučují i ženám, a pokud máte sedavé zaměstnání nebo zaměstnání, při kterém jsou vaše záda namáhána, vaše tělo vám za něj poděkuje.

Nejlepší veslovací trenažér na trhu v současnosti nabídne vašemu tělu kvalitní kondiční trénink a také kardio cvičení. Navíc obohatí váš trénink o zajímavé přednastavené programy, podle kterých můžete cvičit, nebo se můžete těšit na své nejlepší výkony a překonávat své vlastní nejlepší výsledky. Aby toho nebylo málo, tréninky budou ještě zajímavější díky výzvám, které vás budou motivovat – například soutěžení s kamarády.

A pokud se rozhodnete investovat, dobrý veslovací trenažér vám vydrží roky sloužit, nebude hlučný a jeho údržba bude minimální. S výběrem vám jistě pomůže test, který vám poskytne přehled a pomůže vám zjistit, co je pro vás nejlepší. Když víte, co od veslovacího trenažéru očekávat, je snazší se v nabídce zorientovat a vybrat si podle vlastních požadavků.

Byli bychom rádi, kdybyste k tomuto žebříčku přidali své vlastní názory a postřehy a pomohli tak spolu s námi i ostatním čtenářům. Děkujeme, že jste článek sdíleli i mezi svými přáteli na sociálních sítích.

Doufáme, že informace, které zde najdete, vám pomohou vhodně vybrat nový kvalitní veslovací trenažér, ať už pro domácí cvičení, nebo i pro profesionální použití.

[ssba]

Test nejlepších veslovacích trenažérů – TOP 6 podle nás

ProduktZátěžové koloStupně zátěžeNosnostHodnoceníCena od [Kč]
1.inSPORTline Yukona
2 kg16110 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]7800 KčZjistit cenu
2.DOMYOS 500 (Decathlon)
7 kg15150 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]11000 KčZjistit cenu
3.inSPORTline RW60
4 kg16150 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]16000 KčZjistit cenu
4.inSPORTline Thenar
5 kg8150 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]9000 KčZjistit cenu
5.NORDICTRACK RW850
vzduchový-130 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]32000 KčZjistit cenu
6.Capital Sports Stream M1
magnetický8150 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]9300 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku veslovacích trenažérů


Jaké jsou nejlepší veslovací trenažéry na trhu?

 • inSPORTline Yukona – nejlepší pro hobby použití
 • DOMYOS 500 z Decathlonu
 • inSPORTline RW60 – nejprodávanější veslovací trenažer
 • inSPORTline Thenar – skvělé hodnocený
 • NORDICTRACK RW850 – pro náročné uživatele
 • Capital Sports Stream M1

Jak vybrat nejlepší veslovací trenažér?

 • Odpor veslovacího trenažéru. Na výběr máte několik možností – hydraulický, magnetický, vodní, indukční nebo vzduchový magnetický. Pro domácí použití se nejčastěji kupují hydraulické nebo magnetické veslovací trenažéry. Profesionálové se často nemohou nabažit vodních veslovacích trenažérů, protože poskytnou pocit, jako byste skutečně veslovali, ale jsou náročné na používání a údržbu.
 • Systém pohonu veslařského trenažéru. Pojezdový systém je buď plastový, nebo ložiskový. Plast se rychle opotřebovává a je nutná jeho výměna, navíc může být časem během cvičení hlučnější. Ložiskové převody jsou lepší, méně hlučné a neopotřebovávají se tak rychle. Design se samozřejmě odráží i v ceně. Pokud chcete veslovací trenažér používat sporadicky, například jako doplněk k běhání v deštivých dnech, můžete snížit nároky.
 • Prostor pro sedadla a nohy. Sedadlo musí být pohodlné, abyste v něm mohli pohodlně sedět po celou dobu cvičení. Madla pro držení by měla být také vhodná pro vaše ruce a nezapomeňte zkontrolovat také místo pro nohy. Nohy musí být po celou dobu cvičení pevně a bezpečně na svém místě.
 • Nosnost a kvalita konstrukce. Základní nosnost veslovacích trenažérů je 100 kg, nejlepší veslovací trenažéry mají nosnost až  160 kg. Obecně platí, že čím vyšší je nosnost trenažéru, tím je konstrukčně pevnější a pravděpodobně je vyroben z kvalitnějších spojů a materiálů. Pokud je to možné, vyberte si robustní a opravdu konstrukčně propracovaný model, nebudete litovat. Mějte na paměti, že veslovací trenažér se používá ke cvičení, takže se opotřebovává a musí vydržet každodenní zátěž.
 • Rozměry veslařských trenažérů. Než si veslovací trenažér přinesete domů, zkontrolujte jeho rozměry. Protože kolem něj budete chodit a cvičit, neměl by vás v prostoru zatěžovat. Některé kvalitní veslovací trenažéry lze alespoň částečně složit, takže nezabírají tolik místa, když zrovna netrénujete někde v obývacím pokoji. Manipulaci pak usnadňují kolečka pro přemisťování.
 • Inspirujte se. Pomůže například test veslovacích trenažérů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak se orientovat v odporových zátěžích na veslařských trenažérech?

Hydraulické veslovací trenažéry jsou klasikou, patří mezi střední volbu všech cvičících nadšenců. Mají menší rozměry, takže jsou ideální do domu nebo dokonce do bytu, a navíc se mnohé z nich dají složit. Při cvičení zatěžují hlavně paže a horní část těla, což mnohým vyhovuje.

Magnetické veslovací trenažéry jsou velmi oblíbené u všech, kteří chtějí od trenažéru něco víc a vědí, že ho budou pravidelně používat. Provoz je tichý, můžete si pohodlně nastavit rukojeti a sedadlo, takže trénink lépe vyhovuje vaší postavě, a můžete také plynuleji regulovat zátěž. Magnetický veslovací trenažér ocení také ti, kteří chtějí šetřit své klouby – plynulé pohyby jsou maximálně šetrné ke kolenům a méně zatěžují klouby.

Vodní veslařské trenažéry ocení zejména profesionální sportovci, protože pohyby se nejvíce podobají veslování. Na druhou stranu regulujete zatížení doslova množstvím vody. Vodní veslařské trenažéry patří mezi nejlepší veslařské trenažéry, jsou však drahé a během cvičení mírně hlučné kvůli zvukům vody. Pokud jste však nadšenci a chcete cvičit na úrovni, vyzkoušejte vodní veslovací trenažér – buď si ho zamilujete, nebo vám budou více vyhovovat jiné typy.

Odpor vzduchem na veslařských trenažérech je nejjednodušší a v podstatě platí, že čím rychleji se pohybujete, tím větší odpor pociťujete. Jedná se o cenově nejdostupnější modely, ale tyto veslovací trenažéry jsou hlučné a rozměrově větší. Jsou však okouzlující snadnou údržbou a stále oslovují zejména ty, kteří cvičí sporadicky nebo chtějí veslovací trenažér jako další cvičební stroj k ostatním v domácnosti pro oživení tréninku.

Indukční veslovací trenažéry se vyznačují cenovou dostupností, odolností a možností nastavit na nich vysokou zátěž pro maximální trénink. Jsou velmi dobře navržené, ale u nás jsou málo oblíbené a nenajdete je příliš ani v profesionálních fitness centrech. V zahraničí jsou však oblíbenější. Nejlepší veslovací trenažéry z této kategorie jsou téměř bezúdržbové.

Na co se ještě zaměřit při nákupu veslovacího trenažéru?

Podívejte se, co váš nový veslovací trenažér dokáže zobrazit na displeji a jaké jsou možnosti nastavení úrovně zátěže. Kvalitní veslovací trenažér by měl poskytovat více možností zátěže, abyste jej mohli využívat naplno, ať už máte chuť cvičit intenzivněji, nebo „lehčeji“.

Různé režimy cvičení, překonávání vlastních nejlepších výsledků nebo možnost „závodit“ s trenažérem – to vše vás bude ještě více motivovat a zajistí, že si trénink opravdu užijete, podívejte se na testy, recenze a myslete i na tyto důležité detaily.

Nohy se nesmí pohybovat, musí být po celou dobu cvičení pevně na místě. Kvalitní veslovací trenažér vám poskytne stabilitu i pohodlí a bude konstrukčně pevný.

Jak často cvičit, abyste dosáhli viditelných výsledků?

Kvalitní veslovací trenažér posílí celé vaše tělo a díky němu můžete získat opravdu pěknou postavu, atletický vzhled a viditelně pevnější tělo. Vaše páteř vám také poděkuje.

Měli byste cvičit čtyřikrát týdně po dobu dvaceti minut.

Cvičíte? Zkuste se podívat také na nejlepší běžecké pásy, kvalitní steppery či test rotopedů.


Ukázat kompletní nabídku veslovacích trenažérů


Pomohl vám náš test veslovacích trenažérů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího veslovacího trenažéru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..