Sport / Outdoor

Test vibračních plošin

VibroGym inSPORTline Lotos - vibrační plošina Kvalitní vibrační plošina rozhýbe vaše tělo, rychle posílí svaly skoro na celém těle a ženám pomůže v boji proti tak neoblíbené celulitidě. Nejlepší plošina dokonce pomůže, samozřejmě po konzultaci s vaším lékařem, proti revmatu a při strnulosti svalů a kloubů. Právě proto používání tohoto přístroje nemá žádnou věkovou hranici jako omezení, cvičení se seniorům dokonce doporučuje.

Důležité je se podívat na více typů, nejlepší bude si je porovnat a vytřídit si, která podle vás patří mezi top kvalitní vibromasážní stroje, ať si koupíte pro sebe tu nejlépe vhodnou. Pouze vy totiž víte, co od takové mašinky očekáváte a jaký máte rozpočet.

My jsme si pro vás připravili aktuální test vibračních plošin, se kterým budete mít rozhodování o koupi jednodušší. Přehledné informace jsme opět doplnili o odpovědi a nejčastější otázky, které kupující většinou mají ohledně těchto vibračních plošin.

Budeme velmi rádi, pokud náš test vibračních plošin doplníte o vaše postřehy nebo případné dotazy, zapojením se do naší diskuse.

[ssba]

Test nejlepších vibračních plošin – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.inSPORTline VibroGym Lotos
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8700 KčVíce informací
2.inSPORTline Charles
[usr 5 text="true" tooltip="true"]12700 KčVíce informací
3.inSPORTline VibroGym Alex
[usr 5 text="true" tooltip="true"]30000 KčVíce informací
4.inSPORTline VibroGym Lilly
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8100 KčVíce informací
5.Master - G4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7000 KčVíce informací
6.MASTER G1
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]3900 KčVíce informací
7.inSPORTline Rexabelt
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]7500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku vibračních plošin


Jaké jsou nejlepší vibrační plošiny na trhu?

 • inSPORTline VibroGym Lotos
 • inSPORTline Charles
 • inSPORTline VibroGym Alex
 • inSPORTline VibroGym Lilly
 • Master – G4
 • MASTER G1
 • inSPORTline Rexabelt

Jak vybrat nejlepší vibrační plošinu?

 • Velikost vibrační plochy. Myslete na to, že stání / cvičení na vibrační ploše musí být pro vás pohodlné. Minimální šířka by proto měla být alespoň 40 cm a minimální délka 50 cm. V ideálním případě by měla mít šířka 50 cm a více, délka může být i nad 70 cm. Pokud máte možnost vyzkoušet si konkrétní vibrační plošinu, určitě vám to doporučujeme, alespoň se na ni postavte – tak zjistíte, jak se vám na ní stojí a jaká velikost bude pro vás nejpohodlnější. Možná chcete menší vibrační plochu kvůli skladnosti, ale náhle zjistíte, že se vám nejlépe stojí na té široké.
 • Vibrační frekvence. Frekvence vibrace je udávaná v počtu kmitočtů za sekundu a měla by se dát nastavit podle toho, jak intenzivně chcete cvičit. V současnosti už každá kvalitní vibrační plošina má možnost nastavení frekvencí.
 • Amplituda vibrace. Ve zkratce, čím je toto číslo vyšší, tím je vibrování intenzivnější. Když porovnáváte dvě vibrační plošiny, mezi kterými se nevíte rozhodnout, a všechny parametry jsou skoro stejné, vyberte si radši tu s vyšší hodnotou amplitudy, aby byly vibrace silnější.
 • Výkon vibrační plošiny. Kvalitní vibrační plošiny na domácí využití, mají běžně výkon do 300 W, ty lepší začínají od 500 W. Pokud si vyberete vibrační plošinu, která kombinuje 3D vibrace, při kterých se plocha pohybuje ve třech směrech, jakoby ve tvaru spirály. Samozřejmě, vibrační plošiny s 3D pohyby jsou dražší, ale cvičení je efektivnější. Ty nejlepší modely kombinují i vertikální vibrace, ale i 3D vibrace, mají tedy 2 motory.
 • Inspirujte se. Pomůže například test vibračních plošin, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou hlavní výhody vibračních plošin?

Mezi hlavní výhody vibrační plošin patří například:

 • efektivní posilování svalů,
 • redukce váhy,
 • masírování chodidel,
 • zlepšení krevního oběhu,
 • pomoc při revmatu,
 • rozhýbání ztuhlých svalů,
 • pozitivní účinky na klouby,
 • pomoc při boji s celulitidou,
 • senioři oceňují trénink stability a koordinace.

Samozřejmě, výhod je více – kvalitní vibrační plošiny používají i ženy po porodu na vyformování břicha, boků a hýždí. Pokročilejší cvičí na vibrační plošině například i dřepy, kliky, výpady a další cviky. Sportovci používáním regenerují svoje svalstvo po dlouhém běhu nebo po náročné jízdě na kole.

Jsou na trhu i skládací vibrační plošiny?

Většina vibrační plošin není skládací. Myslete především na to, že vaše nová vibromasážní plošina bude zabírat v prostoru nějaké to místo.

Je nutná odborná montáž nové vibrační plošiny?

Odbornou montáž doporučujeme.

Jakou nosnost mají vibrační plošiny?

Nosnost vibračních plošin je obvykle do 120 kg, profesionálnější plošiny mají nosnost až 150 kg.

Je nutné koupit zátěžovou podložku?

Předpokládejme, že vaše nová vibrační plošina bude stát na nějaké podlaze, proto se doporučuje dokoupení zátěžové podložky, která by měla být pod každou mašinkou na cvičení. Ochráníte si tak podlahu.

Může se vibrační plošina při dlouhém používání přehřívat?

Kvalitní vibrační plošiny se nepřehřívají, ani když je budete používat půl hodinu nebo hodinu bez přestávky. Ty s nižším výkonem (slabším motorem) se začnou přehřívat už po nějakých dvaceti minutách.

Je dobré mít k vibrační plošině i posilovací lana?

Posilovací lana jsou někdy už součástí balení vibrační plošiny, nebo jich k některým modelům můžete dokoupit zvlášť. Slouží především pro pokročilejší trénink k větší efektivitě cvičení. Pro začátečníky nejsou nutností.

Je lepší koupit vibrační plošinu s držadly nebo bez držadel?

Držadla slouží pro oporu vaší stability a dobře poslouží i v případě, že budete chtít časem na vibrační plošině cvičit například dřepy. Ve všeobecnosti se nedoporučuje koupit vibrační plošinu bez držadel začátečníkům, seniorům a všem, kteří nevědí, jaké to je stát na vibrační plošině. Dokonce někteří pokročilí sportovci upřednostňují vibrační plošinu s držadly. Oporu na držení totiž můžete kdykoliv potřebovat, tak není na škodu ji tam mít.

Čím si mohu dále vybavit domácí posilovnu?

Pokud si chcete doma udělat malou domácí posilovnu můžete si ji vybavit například běžeckým pásem, stepperem nebo rotopedem.


Ukázat kompletní nabídku vibračních plošin


Pomohl vám náš test vibračních plošin? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního vibromasážního stroje a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..