Sport / Outdoor

Test eliptických trenažérů

Eliptický trenažér Nejlepší eliptické trenažéry na trhu dokáží pořádně procvičit celé tělo v tempu, jaké vám nejlépe vyhovuje. V mnoha domácnostech je využívá každý člen rodiny, protože díky různým možnostem nastavení mohou svaly pomalu procvičit prarodiče na zlepšení kondice, ale i aktivní sportovci zůstat ve formě.

Postupem času se eliptické trenažéry staly oblíbenými i u žen, protože takovým cvičením zlepšily svou kondici a také snížily hmotnost třeba po porodu. Ať už tedy chcete spalovat tuky, pracovat na svalstvu nebo zlepšit celkovou kondici svého těla, eliptický trenažér je vynikající volbou.

V současnosti se kvalitní eliptické trenažéry vejdou i k vám domů, čili nemusíte řešit ustavičné chození do fitka, což oceníte nejen po operačním zákroku na pomalé zotavování, nebo po těhotenství, ale také pokud žijete dál od fitness centra a cvičení je pro vás kvůli tomu časově náročnější. S eliptickým trenažérem můžete cvičit v pohodlí domova při oblíbené hudbě, během sledování filmu nebo při sledování večerních zpráv.

Jak vybrat eliptický trenažér, když je jich na trhu takové množství a liší se od sebe více konstrukčními vlastnostmi? Přinášíme vám test, ve kterém jsme shrnuli nejdůležitější informace. Náš článek také odpovídá na nejčastější otázky kupujících. Věříme, že si vyberete nejlepší eliptický trenažér podle svých nároků a tento praktický žebříček vám v tom bude nápomocný.

Budeme rádi, když se v závěru zapojíte do diskuse s vlastními postřehy či se zajímavou radou, abyste článek tvořili spolu s námi i vy, naši milí čtenáři.

Děkujeme!

[ssba]

Test nejlepších eliptických trenažérů – TOP 6 podle nás

NázevÚrovně zátěžeDélka krokuHodnoceníCena od [Kč]
1.Eliptical inSPORTline inCondi ET660i II
1651 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]27000 KčVíce informací
2.Eliptical inSPORTline Kapekor
1640 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]24800 KčVíce informací
3.inSPORTline inCondi ET2000i
1641-66 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]71500 KčVíce informací
4.inSPORTline Galicum
4051 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]54000 KčVíce informací
5.HouseFit MOTIO 80
20-[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]13700 KčVíce informací
6.KLARFIT Myon Cross
8-[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]7600 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku eliptických trenažérů


Jaké jsou nejlepší eliptické trenažéry na trhu?

  1. Eliptical inSPORTline inCondi ET660i II
  2. Eliptical inSPORTline Kapekor
  3. inSPORTline inCondi ET2000i
  4. inSPORTline Galicum
  5. HouseFit MOTIO 80
  6. KLARFIT Myon Cross

Jak vybrat nejlepší eliptický trenažér?

  • Nosnost eliptických trenažérů. Určitě doporučujeme vybrat vždy větší nosnost, protože budete eliptický trenažér používat často a jistě chcete, aby vydržel dobře sloužit několik let. Čím větší nosnost, tím je konstrukčně stabilnější. Pokud je vaše hmotnost například 120 kg, měli byste vybrat eliptický trenažér s nosností 150 kg. Při váze 70 kg si vystačíte i s nosností 100 kg. Když vážíte 140 kg, vyberte si eliptický trenažér s nosností 180 kg nebo 200 kg namísto nosnosti 150 kg.
  • Umístění zátěžového kola eliptických trenažérů. V ideálním případě byste si měli osobně vyzkoušet umístění vzadu i vpředu, případně ve středu, abyste věděli, co vám vyhovuje nejvíce. Při umístění zátěžového kola vpředu pohyb připomíná spíše chození po schodech a páteř je tak mírně v předklonu, což nemusí každému vyhovovat. Umístění zátěžového kola vzadu je nejoblíbenějším variantou a pohyb připomíná více chůzi než běh. Některé kvalitní eliptické trenažéry mají umístění zátěžového kola uprostřed, díky čemuž je zajištěno lepší držení těla.
  • Délka kroku eliptických trenažérů. Univerzální délka kroku je 40 cm nebo 42 cm. Menší délka kroku vyhovuje spíše nižší postavě, větší délka kroku je ideální pro vyšší postavy okolo 180 cm. Opět platí, že byste si správnou délku kroku právě pro sebe měli vyzkoušet osobně na různých typech.
  • Regulace zátěže a možnosti nastavení eliptického trenažéru. Regulace zátěže může být manuální, zpravidla otočným kolečkem nebo elektronicky nastavením na ovládacím panelu tlačítky. Co se týče zátěžových stupňů, v nabídce jsou eliptické trenažéry s 8, 10 nebo i s více než 16 zátěžovými stupni. Čím více nastavení, tím pestřejší může být váš trénink.
  • Brzdy na eliptických trenažérech. Nejstarší jsou tzv. páskové brzdy, které jsou nejlevnější, ale také hlučné a brzy se opotřebují. Magnetické brzdy jsou kvalitnější, často používané u všech cenově dostupných eliptických trenažérů. Nejlepší eliptické trenažéry využívány například i profesionálně, mají elektromagnetické (indukční) brzdy.
  • Inspirujte se. Pomůže například test eliptických trenažérů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých umístění zátěžového kola u eliptických trenažérů?

Zátěžové kolo vzadu způsobuje, že pohyby nohou jsou podobné chůzi. Jde o nejstarší variantu umístění zátěžového kola, při kterém méně zatěžujete záda.

Zátěžové kolo vpředu je modernější varianta a výhodou je zejména cena takových eliptických trenažérů. Pohyb připomíná chození po schodech, čímž se více zapojují nohy během cvičení. Nevýhodou je mírný předklon, který více namáhá páteř, a to zejména při dlouhodobém cvičení.

Zátěžové kolo uprostřed je nejmodernějším řešením. Tyto eliptické trenažéry jsou cenově náročnější. Výhodou je lepší držení těla, přirozenější pohyby a v neposlední řadě i menší rozměry samotného eliptického trenažéru.

Jak se při eliptických trenažérech zorientovat lépe v délce kroku?

Osoba s výškou okolo 170 cm by měla mít délku kroku 40 cm. Osobě s výškou nad 175 cm obvykle více vyhovuje délka kroku 42 cm nebo dokonce 50 cm. Nízká a útlá postava se může cítit nejpohodlnějí při eliptickém trenažéru s délkou kroku 32 cm.

Zpravidla průměrem je délka kroku 42 až 45 cm. Profesionální kvalitní eliptické trenažéry nabízejí běžně délku kroku 50 cm, což znamená, že si nižší osoba pořádně potrénuje svaly na nohou a stehnech, což je považováno za plus. Výběr je v konečném důsledku jen na vás.

Vyberte raději větší délku kroku, než menší. Při menším než potřebujete neprotáhnete pořádně nohy a stehna, takže nevyužijete naplno potenciál cvičení na eliptickém trenažéru.

Záleží na váze eliptického trenažéru?

Ano. Malé eliptické trenažéry s hmotností okolo 30 kg se rychleji opotřebují a jsou ideální spíše pro útlejší ženy. Nejlepší eliptické trenažéry na doma mají hmotnost 50 kg nebo 60 kg. Pokud jste aktivní sportovec nebo osoba s nadváhou, vyberte kvalitní eliptický trenažér, který má hmotnost 80 kg.

Od hmotnosti eliptického trenažéru se odvíjí kvalita konstrukce a také použité materiály při výrobě (kov, plast aj.).

Co je to HRC?

HRC program upravuje zátěž podle vašeho tepu. Kvalitní model má v balení i hrudní pás, aby měřil vaše hodnoty během tréninku. Díky tomu bude zátěž regulována optimálně vzhledem k tepu po celou dobu cvičení.

Co všechno mohu očekávat od nejlepšího eliptického trenažéru?

Kvalitní eliptický trenažér má hmotnost od 60 kg výše, několik možností nastavování zátěže a určitě má možnost nastavit sklon pro simulaci pohybů do kopce.

Moderní eliptické trenažéry mají mobilní aplikace, abyste mohli cvičit dokonce po různých trasách, jaké si zvolíte na mapě i se simulací stoupání. Profesionální eliptické trenažéry nabízejí nastavení polohy pedálů, například v 3 úrovních pro maximální komfort během cvičení.


Ukázat kompletní nabídku eliptických trenažérů


Pomohl vám náš test eliptických trenažérů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších eliptických trenažérů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..