Malé spotřebiče

Test nejlepších kávovarů 2021

Kávovar DeLonghi EC 850 Říká se, že pití kávy není jen každodenní rituál milionů lidí, ale životní styl. Ti z vás, kdo již přešli z instanční kávy na opravdové espresso si pro domácí použití musí pořídit odpovídající nástroj. Kávovar. Na trhu ale existuje více jak stovka různých typů a druhů. Proto jsme pro vás připravily test kávovarů 2021 rozdělený do kategorií pákových, automatických a kapslových kávovarů.

Test kávovarů jsme sestavovali tak, že jsme za vás pročetli české i zahraniční testy a portály s hodnocením. Do konečného výsledku jsme také započetli spotřebitelská hodnocení expertů i samotných spotřebitelů. Výsledkem je test „presovačů“ seřazený podle typů, které se nejčastěji objevovali na prvních příčkách testů. Aby pro vás nebyl výběr složitý, rozhodli jsme se publikovat pouze pár nejlepších produktů.

[ssba]

Test automatických kávovarů (na zrnkovou kávu)

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.DeLonghi ECAM 22.110 B
[usr 5 tooltip="true" text="true"]7600 KčVíce informací
2.JURA IMPRESSA E8
[usr 5 tooltip="true" text="true"]30000 KčVíce informací
3.Jura Impressa E6
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]25000 KčVíce informací
4.DeLonghi ECAM 350.55.B
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]16000 KčVíce informací
5.GAGGIA Magenta Plus
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]12000 KčVíce informací
6.DeLonghi ETAM 29.660
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]13300 Kč Více informací
7.Philips Series 5400 LatteGo
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]19000 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku AUTOMATICKÝCH KÁVOVARŮ


Test kávovarů na kapsle

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.DeLonghi EN 85
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2000 Kč Více informací
2.De'Longhi EN650
[usr 5 tooltip="true" text="true"]8500 Kč Více informací
3.NESPRESSO Krups Essenza Mini XN110
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2000 KčVíce informací
4.Tchibo Cafissimo easy
[usr 4.4 tooltip="true" text="true"]1000 KčVíce informací
5.KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto
[usr 4 tooltip="true" text="true"]1400 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku KAPSLOVÝCH KÁVOVARŮ


Test pákových kávovarů (na mletou kávu)

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.De'Longhi EC 850M
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6250 KčVíce informací
2.Sage BES875BSS
[usr 5 tooltip="true" text="true"]18000 Kč Více informací
3.De'Longhi Dedica EC 685
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]3750 KčVíce informací
4.De'Longhi ECO 311 R
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]3300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku PÁKOVÝCH KÁVOVARŮ


Jak vybrat kávovar

Nevíte jak vybrat správný kávovar? Připravily jsme pro vás několik jednoduchých kroků. Pokud se jimi budete řídit, neuděláte při výběru chybu. Bereme v potaz, že vybíráte kávovar tzv. presovač (espresso kávovar).

  • Automatický nebo manuální (pákový) kávovar?
   • Automatický kávovar nevyžaduje příliš údržby a čištění, protože disponuje samočisticí funkcí. Zmáčknete tlačítko, namele se vám čerstvá káva, odměří a nakonec i udělá přesně tak, jak to máte rádi. Automatické kávovary se vyznačují vyšší pořizovací cenou.
   • Manuální kávovary nebo chcete-li pákové kávovary vám umožní připravit si kávu vaší prací. Nejdříve si kávu namelete (nebo si můžete koupit již namletou), upěchujete, dáte do kávovaru a spustíte. Poté je třeba ještě kávu odstranit z páky a případně umýt.
  • Tlak kávovaru. Vybírejte kávovary s minimálním tlakem alespoň 15 barů. V jiném případě nedosáhnete vysoké kvality espressa. Tlak kávovaru pod 9 barů již nesplňuje podmínky pro přípravu espressa.
  • Mletá káva nebo kapsle? Dobře připravená čerstvá mletá káva je lepší než kapsle. Zvýrazňuji slovo dobře připravená, protože pokud přípravě káva příliš nerozumíte je kapslová káva 100x lepší než špatně připravená. Výhodou mleté kávy je také nižší cena. Pokud kávě nerozumíte, bude lepší sáhnout po tzv. kapslích. Zde jsou různé směsi namleté kávy lisované tak, aby si udržela všechna aroma i chuť.
  • Příkon. Příkon kávovaru udává rychlost ohřevu. Čím vyšší příkon, tím rychlejší ohřev vody.
  • Potřebujete speciální funkce? Rozmyslete si, zda vyžadujete u svého kávovaru speciální funkce. Například: mlýnek na čerstvou kávu, pěnění mléka (parní tryska), automatické proplachování a odvápnění přístroje proti vodnímu kameni apod.

Pokud jste došli až sem, patrně jste připraveni vybrat si kávovar. Nechte se inspirovat naším testem kávovarů.

Nejlepší značky kávovarů na trhu

DeLonghi

Itálie, 1902 – dnes je známe hlavně díky vynikajícím kávovarům, ale kdysi začínali s olejovými radiátory. Později přešli na kuchyňské trouby a poté na klimatizace, zejména přenosné. Skutečný zájem veřejnosti vzbudila až fritéza, která se dostala do bezpočtu domácností.

Dnes najdete DeLonghi ve více než 70 zemích světa. Značka je dokonalým příkladem italského stylu a tradice. Kávovary DeLonghi mají nezaměnitelný design a doslova dýchají historií značky. Kávovary DeLonghi jsou v naší nabídce nepostradatelné.

JURA

Společnost JURA vznikla ve Švýcarsku již v roce 1931. Od té doby získala řadu ocenění, a to nejen za své kávovary, ale také za mlýnky na kávu. JURA například přišla s technologiemi, které přinášejí ještě bohatší mléčnou pěnu, a v současné době mají kávovary JURA systém IWS – Intelligent Water System – pro dokonalou přípravu lahodné kávy.

V roce 1977 uvedla společnost JURA na trh první kávovar na espresso a v roce 1979 automatický kávovar s funkcí ranního buzení. A konečně si milovníci kávy mohli digitálně nastavit čas pro přípravu horké kávy. Od roku 1997, kdy se objevil kávovar Impressa Cappuccionatore, bylo možné vychutnat si cappuccino s luxusem automatického napěnění mléka. Pokročilé funkce přinesla v roce 1994 éra kávovaru Impressa 500 s mnoha možnostmi nastavení.

V současné době je značka JURA zastoupena také v Německu, Španělsku a v USA.

Melitta

Melitta je příběh odvážné ženy, která milovala kávu. Díky ní byl v roce 1908 uveden na trh první kávový filtr a začala se psát historie značky. Diskuse se zákazníky přinesly postupný růst společnosti a přibyl prodej kávy. Ze země původu, Německa, se Melitta dostala kolem roku 1922 také do Švýcarska a později v roce 1963 do USA.

Kávovary Melitta se dnes vyznačují přesností, elegancí a vyšší řady vás překvapí i mimořádně tichým mlýnkem. Kávovary Melitta mají také několik přednastavených receptů pro pokaždé stejně dokonalou kávu. Na své si přijdou i nároční pijáci kávy. Věříme, že vás tradice a preciznost okouzlí stejně jako nás.

Sage

Společnost Sage patří do skupiny Breville Group. Jejich historie se začala psát kolem roku 1932 a v roce 1944 se dostaly do celého světa.

Jejich výrobky jsou známé zejména v Austrálii, kde jsou oblíbené mixéry, lisy, odšťavňovače, bluicery a také skvělé kávovary. Kromě nich se společnost Sage prosadila i v oblasti napěňovačů mléka a vyrábí také vynikající mlýnky na kávu.

Značka Sage se vyznačuje kvalitou, odolností a proslavila se malými spotřebiči, které usnadňují každodenní život. Jako první přinesli na svět sendvičové topinkovače a od té doby si získali mnoho lidí po celém světě. Kávovary Sage máme rádi mimo jiné také pro jejich kvalitu.

Siemens

V roce 1847 se začala psát historie jedné z nejznámějších světových značek Siemens. Jejich filozofie by se dala shrnout do tří slov – preciznost, minimalismus, inovace.

Kávovary Siemens se vyznačují nejvyšší kvalitou, každý detail je promyšlený do posledního detailu a líbí se nám také jejich minimalistický styl. Vše se snadno používá, nádoby na mléko můžete rychle umýt, aby byly vždy hygienicky čisté.

Kávovary Siemens vynikají právě v těchto důležitých drobnostech. Například vestavný kávovar Siemens, samozřejmě plně automatický a s keramickým mlýnkem na kávu, vám díky funkci Home Connect přes wifi komunikaci připraví skvělou kávu, jakmile přijdete domů. Jednoduché, intuitivní.

Gaggia

Milán, Itálie, 1948. Šikovný milovník kávy A. Gaggia si zaregistroval patent na kávovar na espresso. Začala ruční výroba pákových kávovarů, které si postupně získávaly stále více italských domácností. Díky tomu je Gaggia dodnes ikonickou značkou ve světě kávy a dnes ji znají nejen domácnosti, ale i kavárny. Kávovary Gaggia najdete v kancelářích, konferenčních místnostech a všude tam, kde je chuť na dobrou kávu.

V současné době jsou kávovary Gaggia k dispozici v několika barevných provedeních, které se hodí do každého interiéru. Uplynulo několik desetiletí, ale kávovar Gaggia Classic je stále na špičce mezi nejprodávanějšími kávovary na světě. Kávovarů Gaggia si všimla i naše redakce a můžeme je jen doporučit.

Nivona

Od roku 2005 najdete v sortimentu také kávovary Nivona. Jedná se o automatické kávovary, které vznikly v Německu. Dnes je jejich výroba rovněž spojena se Švýcarskem, takže především design a jednotlivé funkce jsou dílem Švýcarska. Německo se ujalo technické části. Některé díly se vyrábějí v továrnách v Portugalsku a Číně.

Kávovary Nivona jsou známé v domácnostech, ale často je najdete také v kavárnách, firmách a kancelářích. Tato obliba nás vůbec nepřekvapuje – kávovary Nivona jsou vybaveny řadou moderních funkcí a mají tichý chod. To vše za přijatelnou cenu. Rozhodně doporučujeme prohlédnout si jejich sortiment, Nivona stojí za pozornost.

Sencor

Japonsko, 1969. Společnost Sencor začala s domácími spotřebiči hned na začátku, postupem času jejich spotřebiče okouzlily zahraničí a známe je i u nás. Podle poptávky byl sortiment rozšířen a kávovary Sencor nesmí v naší nabídce chybět.

Hlavní myšlenkou při zrodu byla kvalita a design za rozumnou cenu a tato filozofie zůstala zachována dodnes. Jejich kazetové magnetofony a autorádia byly v Anglii hitem, zatímco u nás jsou oblíbené především vysavače a kuchyňské spotřebiče. Kávovary Sencor najdete ve více než 50 zemích světa. Jsou spolehlivé, designově propracované a dodávají se v mnoha barvách, které se hodí do moderní kuchyně. Z hlediska poměru cena/výkon jsou opravdu skvělé a funkcemi se vyrovnají i dražším kávovarům.

Krups

Značka vznikla v roce 1846 a téměř okamžitě se stala moderním trendem díky své jednoduchosti, minimalismu a také snadnému používání svých výrobků. Všechny výrobky Krups jsou dodnes oblíbené pro svou intuitivnost.

Společnost Krups například zastupuje také stále populárnější kávovary Dolce Gusto. Možná i díky tomu je značka Krups ve více než 120 zemích světa a těší se rostoucí poptávce. V roce 1991 se objevilo první Nespresso a způsobilo boom na trhu s kávou a kávovary.

Jejich elektrické mlýnky na kávu byly jedny z prvních na trhu. Proslavily je také mleté kávové kapsle, které jsou dodnes velkým hitem. Kávovary Krups máme rádi – jsou jednoduché, přenosné a mohou být opravdu v každé domácnosti. Nabídka kapslí navíc překvapí i náruživé kávičkáře.

Bosch

Historie se začala psát již v roce 1886, ale jméno Bosch se objevilo až v roce 1937. V každém případě je například německá značka Bosch jedním z předních světových dodavatelů automobilových dílů pro automobily. Robert Bosch proslavil značku svou technologickou vyspělostí a přesností. Od roku 2020 má Bosch 40 výrobních závodů po celém světě, což je výsledek poptávky po jejich výrobcích.

Zajímají nás kávovary Bosch, které zná mnoho domácností. Patří ke stálicím na trhu, jsou kvalitně zpracované a mají řadu moderních možností. Nabídka zahrnuje vše od kávovarů na kapsle až po plně automatické kávovary pro skutečně náročné milovníky kávy. Kávovary Bosch jsme rozhodně nemohli vynechat z naší nabídky.


Ukázat kompletní nabídku KÁVOVARŮ


Pomohl vám náš test kávovarů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního kávovaru. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..