Malé spotřebiče

Test mikrovlnek

mikrovlnka Samsung Mikrovlnná trouba se stala neodmyslitelnou součástí kuchyně nejen kvůli rychlému ohřevu jídel, ale i pro další užitečné funkce, které vám dokážou v domácnosti pomoci. Mimo rozmrazování jídel můžete dnes již v mikrovlnce grilovat, péct anebo vařit v páře. K dispozici je několik předdefinovaných programů a ty nejlepší mikrovlnné trouby se dokonce sami očistí pomocí šikovné funkce samočištění.

Abyste se lépe zorientovali v bohaté nabídce výrobců, přečtěte si náš přehledný test mikrovlnek, který vám poskytne vždy aktuální informace o nejlepších modelech na trhu. Test se snažíme neustále aktualizovat, protože nabídka se neustále mění a na trh přicházejí nové mikrovlnné trouby s ještě lepšími funkcemi a možnostmi.

Test mikrovlnných trub vám napoví, že současné mikrovlnné trouby jsou mnohem lepší než ty předešlé – využívají dokonce i páru, nabízí hospodyňkám možnost grilování, čímž šetří místo a vy tak nepotřebujete ještě samostatný gril, a v neposlední řadě připravují jídla šetrným způsobem, díky kterému dokážou v jídle zanechat všechny minerální látky, vitamíny a ostatní zdraví prospěšné látky.

[ssba]

Test mikrovlnných trub – vybíráme 7 nejlepších

NázevObjemPříkon / VýkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Samsung MS23F301TAS
23 l1150 W / 800 W[usr 5 tooltip="true" text="true"]2500 KčVíce informací
2.Sencor SMW 1817
17 l1200 W / 700 W[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1500 KčVíce informací
3.Klarstein Caroline
20 l1050 W / 700 W[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]2800 KčVíce informací
4.Electrolux EMS 21400 S
18,5 l1250 W / 1000 W[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2500 KčVíce informací
5.Beko MOC 20100 S
20 l1200 W / 700 W[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]1900 KčVíce informací
6.LG MH6535GIS
25 l1150 W / 1000 W[usr 5 tooltip="true" text="true"]3150 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku MIKROVLNEK


Jak mám vybrat mikrovlnnou troubu?

 • Výkon mikrovlnky. Mikrovlnná trouba by měla mít výkon minimálně 800 W, méně určitě ne.
 • Využití mikrovlnky v domácnosti. Jak plánujete mikrovlnku využívat? Potřebujete jídla jen ohřívat a rozmrazovat, anebo si chcete připravit i rozličné druhy jídel? Zařiďte se podle vlastních nároků, abyste neplatili zbytečně navíc ty funkce, které nebude potřebovat a opačně. Možná vám přijde vhod si připlatit za funkce, které vám pomohou ulehčit život v kuchyni.
 • Způsob otevírání dvířek. Není jedno, či se dvířka mikrovlnky otevírají do strany anebo vyklápí. Okolo dvířek potřebujete prostor na pohodlnou manipulaci, a tak si pořádně promyslete, kde bude mít nová mikrovlnka svoje místo.
 • Čištění mikrovlnky. Moderní mikrovlnky se vyčistí sami, pomocí páry, takže nebudete potřebovat žádné čisticí prostředky a ani hodinu na to, abyste vydrhli zaschlá jídla. Pokud si nechcete za tuto vymoženost připlatit, kupte si mikrovlnku s co možná nejoblejším vnitřním prostorem, kvůli snadnosti čištění.
 • Objem a velikost mikrovlnky. Klasikou je průměr talíře okolo 28 cm, větší mikrovlnky dokážou pojmout i větší talíře do 35 cm. Mikrovlnky, které jsou schopné zapékat jídla, vařit anebo i grilovat jsou zpravidla větší, aby manipulace s nádobím a jídlem byla jednodušší. Vybírejte teda podle toho, co od nové mikrovlnky očekáváte; pokud chcete připravovat pizzu je jasné, že potřebujete větší průměr. Mikrovlnky používané místo klasických trub na pečení obvykle mají objem okolo 40 až 46 litrů (pokud máte dost místa v kuchyně v klidu si zakupte větší objem).
 • Inspirujte se. Pomůže například test mikrovlnek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je rozdíl mezi zabudovanou a volně stojící mikrovlnnou troubou?

Volně stojící mikrovlnná trouba má obvykle o pár centimetrů víc a je nutné pro ni najít vhodné místo. Zabudovaná mikrovlnná trouba je obvykle sladěna se zbytkem spotřebičů, netrčí nikde bokem na polici anebo kuchyňské lince. Pokud jde o funkce, ani jedna z nich nenabízí nic navíc – funkce jsou stejné či jde o volně stojící nebo zabudovanou mikrovlnku.

Jaké funkce nabízejí mikrovlnné trouby?

Mikrovlnky v současnosti umí plnohodnotně nahradit klasickou troubu, dokážou se sami vyčistit od mastnoty a jiných nečistot, a v neposlední řadě ugrilují křupavé maso bez jeho vysušení. Je pouze na vás, kolik chcete do nové mikrovlnky investovat a co vše od ní očekáváte.

 • Speciální programy – mikrovlnka například roztopí čokoládu, abyste měli rychleji hotovou polevu například na zákusky.
 • Grilování – nejčastější funkce mikrovlnek už ve střední cenové hladině. Na grilování se používá buď keramický gril, nebo výhřevná spirála. Spirála má zpravidla nižší výkon, nevhodný například na grilování masa, keramický je vyhledávanější, protože se rychle ohřeje a dokáže expresně připravit i teplou snídani anebo minutky z masa.
 • Předehřátí – mikrovlnná trouba se předehřeje předem.
 • Horký vzduch – Mikrovlnky disponují i horkým vzduchem, který využijete například při přípravě bábovek anebo zákusků.
 • Crips – funkce pečení dokřupava, například kuře má pak lahodně křupavou kůži.
 • Vaření v páře – mikrovlnka dokáže vařit v páře, čímž zachovává maximum vitamínů a jiných látek v jídle.
 • Senzory – postarají se o správnou teplotu jídla, takže se již nikdy nepřipálí.
 • Samočištění – některé značky na trhu jsou vybavené samočištěním, které probíhá pomocí páry bez použití jakéhokoliv čisticího prostředku. Do některých mikrovlnných trub můžete vložit například i pekáč naplněný vodou a mikrovlnka očistí i jeho.

Je příprava jídel v mikrovlnce odlišná od běžné přípravy?

V mikrovlnce můžete rychle, jednoduše a zdravě připravit množství rozličných jídel prakticky bez omezení, hlavně pokud jste zakoupili mikrovlnku schopnou plnohodnotně nahradit tradiční troubu. Potřebujete ale vhodné nádobí do mikrovlnek. Některé značky vám k mikrovlnce přibalí i praktickou knihu s recepty na přípravu několika základních jídel za použití jejich speciálních funkcí.

Šetří mikrovlnka energii?

Ano. Teplo se neztrácí, je efektivně využité a čas přípravy jídla je podstatně kratší v porovnání s tradičními postupy.

Poškozuje mikrovlnná trouba jídlo? Je mikrovlnka škodlivá?

Mikrovlnky nejsou škodlivé a jídlo v nich ohřívané se nepoškozuje. Moderní mikrovlnky totiž pracují s mikrovlnami, které zachovávají všechnu výživovou hodnotu jídel, včetně minerálů a vitamínů. Chuť takto vařených jídel je lepší a doba přípravy podstatně kratší.

Nejprodávanější mikrovlnné trouby na trhu

Nejprodávanější mikrovlnné trouby dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku MIKROVLNEK


Pomohl vám náš test mikrovlnek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní mikrovlnné trouby a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..