Malé spotřebiče

Test horkovzdušných fritéz

Horkovzdušná fritéza De Gusto Horkovzdušná fritéza se v našich domácnostech stává nepostradatelným spotřebičem. Na začátku zaujala zejména lidi, kteří se potřebovali z různých důvodů zdravěji stravovat, později se rozšířila do domácností s dětmi a momentálně se o ně zajímá většina moderních hospodyněk.

Hlavní výhodou je inovativní příprava jídla – nepotřebujete litry oleje na skvělé hranolky nebo vynikající květák, protože fritézou proudí horký vzduch, který jídlo rovnoměrně ohřívá, a tedy se nic nepřipálí. Navíc ani samotný olej nebude přepálený a potřebujete ho opravdu jen minimální množství.

Mnohé nejlepší horkovzdušné fritézy ze současné nabídky výrobců dokonce při některých receptech olej vůbec nepotřebují, čili ním neplýtváte.

Zároveň horkovzdušné fritézy umožňují používat i kvalitnější a jemnější oleje, které mají nízký kouřový bod – konečně si vychutnáte chuť konopného oleje nebo lněného oleje, aniž by se přepálily jako při klasickém smažení.

Test teplovzdušných fritéz zahrnuje nejen nejlepší modely, ale dozvíte se i zajímavé informace užitečné pro spotřebitele při nakupování. Jako vždy nás i tentokrát potěší vaše postřehy, díky kterým tvořítetento článek i vy, naši čtenáři. Pište nám postřehy do diskuse, abychom společně pomohli dalším.

Děkujeme, že žebříček sdílíte mezi svými přáteli na sociálních sítích, neboť tak naše práce může růst.

[ssba]

Test nejlepších horkovzdušných fritéz – TOP 6 podle nás

ProduktVýkonObjemHodnoceníCena od [Kč]
1.Delimano Air Fryer
1500 W2,5 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]1800 KčZjistit cenu
2.Klarstein VitAir Turbo
1400 W-[usr 5 text="true" tooltip="true"]3000 KčZjistit cenu
3.Tefal Actifry Extra FZ720015
1520 W1 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]4900 KčZjistit cenu
4.Tefal EY 201815
1500 W4,2 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2200 KčZjistit cenu
5.Sencor SFR 3220WH
1500 W2,6 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2000 KčZjistit cenu
6.TESLA AirCook Q60 XL
1500 W6 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3000 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku horkovzdušných fritéz


Jaké jsou nejlepší horkovzdušné fritézy na trhu?

 • Delimano Air Fryer
 • Klarstein VitAir Turbo
 • Tefal Actifry Extra FZ720015
 • Tefal EY 201815
 • Sencor SFR 3220WH
 • TESLA AirCook Q60 XL

Jak vybrat nejlepší horkovzdušnou fritézu?

 • Výkon horkovzdušných fritéz. Kvalitní horkovzdušné fritézy mají výkon 1400 W až 1700 W, přičemž takový průměr v domácnostech je nejčastěji 1500 W. Určitě nedoporučujeme příliš nízký výkon, neboť horkovzdušná fritéza prostě musí zvládnout přípravu nejrůznějších jídel a k tomu je nutný i nějaký ten výkon v dostatečné hodnotě.
 • Objem horkovzdušných fritéz. Nejlepší horkovzdušné fritézy připraví najednou i celé kuře na nedělní oběd, což je obrovskou výhodou. Při standardní velikosti porce připraví horkovzdušná fritéza s objemem 2,5 l porce pro čtyři osoby a vejde se do ní přibližně 1,4 kg surovin. Pokud máte větší rodinu nebo vaříte na více dní dopředu, pak hledejte horkovzdušné fritézy o objemu například 9 litrů, případně pro celé kuře bude zapotřebí ještě větší objem.
 • Rozsah nastavení teploty. Horkovzdušné fritézy mají nejčastěji možnost nastavit teplotu přípravy jídel již od 50°C až do 230°C, některé mají maximální teplotu do 200°C nebo do 220°C. Vybírejte podle toho, jaká jídla plánujete připravovat nejčastěji.
 • Typ horkovzdušných fritéz. Nejčastěji se setkáte s horkovzdušnými fritézami, které ohřívají jídlo pomocí horkého vzduchu proudícího kolem surovin. Na trhu jsou však i kvalitní halogenové horkovzdušné fritézy, a ty pomocí halogenového světla vytvářejí teplo pro přípravu jídel.
 • Užitečné funkce a doplňky navíc. Nejlepší horkovzdušné fritézy mají několik šikovných nastavení, například množství přednastavených programů pro přípravu konkrétních typů jídel, různé signalizace abyste věděli co se s fritézou děje a v neposlední řadě potěší možnost mýt jednotlivé části v myčce. Z doplňků zmíníme například koš na hranolky nebo vidlici na přípravu kuřete.
 • Inspirujte se. Pomůže například test horkovzdušných fritéz, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je rozdíl mezi halogenovými a klasickými horkovzdušnými fritézami?

Halogenové horkovzdušné trouby vytvářejí teplo pomocí halogenového světla. Hlavní výhodou je, že mají průhledné sklo, a tak vidíte, jak se jídlo připravuje. Nevýhodou je vyšší cena těchto fritéz.

Klasické horkovzdušné fritézy vytvářejí horký vzduch, díky kterému se suroviny prohřejí na vámi požadovanou teplotu. Jsou cenově dostupné a mimořádně oblíbené v stále více domácnostech.

Jaké jsou to dynamické horkovzdušné fritézy?

Dynamické horkovzdušné fritézy jídlo automaticky opatrně otáčejí, aby se rovnoměrně připravilo v co nejkratším čase. Některé levné horkovzdušné fritézy toto otáčení nemají, a tudíž musíte občas suroviny během přípravy promíchat ručně.

Jaké funkce jsou u horkovzdušných fritéz užitečné?

Kvalitní horkovzdušné fritézy mají časovač, a to dokonce některé modely až na 9 hodin. Určitě oceníte displej, díky kterému je příprava jídel ještě intuitivnější, neboť vidíte na ikonkách přesně co jste nastavili. Samozřejmostí by měla být pojistka proti přehřátí a také tepelně izolovaná rukojeť chránící před popálením.

Mohu v horkovzdušné fritéze připravovat všechna jídla jako v běžné fritéze?

Ano. Dokonce můžete vyzkoušet i něco nového, jako například mini koláče hotové do půl hodinky nebo nadýchané rizoto.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody horkovzdušných fritéz?

Horkovzdušné fritézy připravují jídlo zdravým způsobem, nepřepalují tuk a mají funkce navíc. Svým objemem jsou dostatečně velké i na celé kuře nebo větší ryby, případně i na části krůty.

Nevýhodou může být cena a samozřejmě nová chuť jídel – už necítíte přepálený tuk jako u běžné fritézy, ale chuť surovin v jejich pravé podstatě. Je to samozřejmě výhoda, pouze pokud jste dosud celé roky připravovali hranolky nebo ryby v klasické fritéze, očekávejte nové chutě na jaké si však velmi rychle zvyknete.

Jaké značky horkovzdušných fritéz patří mezi nejvyhledávanější?

Nejlepší horkovzdušné fritézy na trhu jistě najdete pod výrobci jako Klarstein, Tefal, Philips či Delimano.

Ideální je přečíst si test horkovzdušných fritéz, abyste se jako spotřebitel seznámili s tím, co trh nabízí.


Ukázat kompletní nabídku horkovzdušných fritéz


Pomohl vám náš test horkovzdušných fritéz? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší horkovzdušné fritézy bez oleje a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..