Malé spotřebiče

Test: nejlepší mini trouby

mini trouba Rommelsbacher Možná si i vás získala mini trouba především praktičností a skladnými rozměry. Rozhodně nejde o troubu určenou jen někde na chatu – své místo má v mnoha domácnostech. Nejlepší mini trouby si nemohou vynachválit majitelé menších kuchyní, milovníci minimalismu a také hospodyňky, které často připravují pečené dobroty.

Chcete-li ohřát jen narychlo polotovar nebo připravit slané pečivo na večer k vínku, nemusíte rozehřívat velkou troubu. Mini trouby dokáží dobře sloužit nejen menším domácnostem, ale i rodinám s dětmi. Rovněž jsou vynikající pro seniory, kteří se nemohou často ohýbat ke klasické troubě nebo již tak často nepečou větší množství jídel.

Mini trouby jsou stále více vyhledávané, a tak jsme se rozhodli připravit tentokrát test mini pečících trub, abyste si mohli přečíst užitečné informace ještě před koupí. Kromě toho, že zde najdete přehledně uvedeny oblíbené modely, dozvíte se také odpovědi na časté otázky a zjistíte, co je při koupi důležité sledovat.

Děkujeme, že tento žebříček sdílíte mezi přáteli na sociálních sítích a budeme rádi, pokud se s vlastními postřehy zapojíte v závěru článku do diskuse – pomůžete tak dalším lidem s výběrem.

[ssba]

Test nejlepších stolních mini trub – TOP 6 podle nás

ProduktObjemMax. teplotaHodnoceníCena od [Kč]
1.ECG ET 32303
30 l230 °C[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
2.Tefal OF444834
19 l-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2500 KčVíce informací
3.Klarstein Masterchef 60 mini
60 l230 °C[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]180 KčVíce informací
4.ORAVA EC-321
28 l230 °C[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2050 KčVíce informací
5.Ardes 6245
45 l230 °C[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3300 KčVíce informací
6.Rommelsbacher BG 1600
40 l270 °C[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4220 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku mini trub


Jaké jsou nejlepší mini / malé trouby na trhu?

 • ECG ET 32303
 • Tefal OF444834
 • Klarstein Masterchef 60 mini
 • ORAVA EC-321
 • Ardes 6245
 • Rommelsbacher BG 1600

Jak vybrat nejlepší mini troubu?

 • Účel užívání mini trouby. Nejprve je dobré zamyslet se nad účelem používání mini trouby ve vaší domácnosti. Větší objem oceníte při přípravě koláčků či grilování kuřete, menší vám vystačí na menší pečivo, sušenky a muffiny. Pokud má být mini trouba náhradou za klasickou troubu, pak potřebujete různé funkce a dostatečný objem.
 • Objem trouby. Kvalitní malá trouba může mít objem 32 litrů, ale i 18 litrů nebo až 48 litrů. Záleží na tom, co chcete připravovat a pro kolik osob. Zpravidla platí, že rodinka s jedním dítětem potřebuje více než 30 litrový objem, menší postačí jedné nebo dvěma osobám.
 • Nastavení teploty při mini troubách na pečení. Zjistěte před koupí nejen maximální teplotu, ale také minimální. Některé mini trouby mají rozsah od 40°C, jiné mini trouby od 100°C. Maximální teplota je dána i tím, zda mini trouba má nebo nemá funkci grilu. Standardně se pohybuje maximální teplota do 200°C, mini trouby s grilem do 250°C až 260°C.
 • Výkon mini trouby. Výkon se klasicky pohybuje od 800W do 1500W, ale najdete v nabídce i opravdu výkonné mini trouby do 2000W.
 • Programy a funkce mini trouby. Základem je samozřejmě rovnoměrné pečení. Nejlepší mini trouby však skutečně nahradí klasické trouby, neboť nabízejí i gril, rozmrazení potravin a také přípravu jídel horkým vzduchem. Některé mají otočný gril třeba pro celé kuře. Samozřejmostí je i časovač nebo udržování teploty.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se kamarádů. Pomůže například vyhledat si test mini trub a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jsou v nabídce i parní mini trouby?

Ano. Někteří výrobci nabízejí i kvalitní parní malé trouby s výkonem okolo 2000 W a s dostatečně velkorysým objemem.

Je v ceně mini trouby i nějaké příslušenství?

Ano. Nejlepší mini trouby mají minimálně rošt. Součástí balení k mini troubě s grilem je často otočný rožeň a některé značky příjemně překvapí plechem na pečení. Podle něj pak ihned zjistíte, jaký rozměr vaší nové mini troubě stačí a můžete dokoupit další.

Dokáže mini trouba udržovat teplotu podobně jako klasická trouba?

Ano. Kvalitní malá trouba umí také udržovat teplotu.

Mají mini trouby časovač?

Ano. Většina mini pečících trub má i časovat, zpravidla na 60 minut, některé na 90 minut nebo i na 120 minut.

Má mini trouba nepřilnavý povrch podobně jako kvalitní mikrovlnka?

Ano. Na trhu jsou v nabídce i kvalitní mini trouby, které podobně jako mikrovlnky mají jednoduché čištění díky nepřilnavému povrchu – cokoliv vám kápne mimo pekáč, lehce otřete. Čištění mini pečících trub je navíc i méně náročné díky jejich velikosti.

Co znamená Cool Touch?

Některé mini trouby na trhu mají i tepelně holou rukojeť, což se někdy označuje pojmem Cool Touch. Výrobce však někdy jen jednoduše uvádí, že rukojeť není horká během pečení a nepopálíte se.

Jaké jsou výhody mini trouby s plotýnkami?

Některé mini trouby mají nahoře plotýnky na vaření jídel, čímž jsou jakýmsi malým sporákem s troubou. Výhodou je kompaktnost, na druhé straně nemohou být umístěny někde pod poličkou, protože potřebují větrání. Je jen na vás, zda takové destičky využijete, nebo potřebujete opravdu jen mini troubu.

Jaké rozměry běžně mají mini trouby?

Nejčastěji se setkáte s výškou od 25 do 35 cm (více či méně), s šířkou 40 až 50 cm (některé jsou i širší nebo užší) a s hloubkou 25 až 35 cm (záleží na konkrétním modelu mini trouby).

Každá mini trouba potřebuje pro své správné fungování volných 10 cm po stranách, zejména kvůli větrání.


Ukázat kompletní nabídku mini trub


Pomohl vám test mini trub? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší mini trouby a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..