Test výrobníků sody (sodovkovačů)

Sodastream JET I přes bohatou dostupnost různých limonád a minerálek, nechtějí mnozí z nás kupovat stále nové a nové balení vod. Mimo toho, pokud nemáte doma minerální vodu a nechutná vám ta obyčejná bez bublinek z vodovodu, musíte jít do obchodu – pokud je ovšem ještě otevřený a navíc ta cesta v nejméně vhodnou chvíli že. Ideální je mít doma po ruce stále chutnou čerstvou perlivou vodu, kdykoliv se chcete napít.

S tím vám pomůže kvalitní výrobník sycených nápojů. Je to skvělý pomocník pro všechny, kteří mají rádi minerální vody, limonády a bublinky, a zároveň je nebaví obyčejná voda z vodovodu. Nejlepší sodovkovače vám vyrobí přímo doma vodu plnou bublinek bez toho, abyste museli nosit těžké balené vody z obchodu – pro výrobu totiž využijete vodu z vodovodu.

Nejoblíbenějším výrobníkem sody je v současnosti firma Sodastream, která je zároveň průkopníkem a má nejkvalitnější produkty. Jsou i další výrobci, které jsme zařadili do žebříčku. V něm najdete test výrobníků sody. Ten má za úkol pomoci vám zorientovat se v nabídce a vybrat si pro vás to nejlepší. Budeme rádi, pokud tento test obohatíte vlastními názory, postřehy a informace zapojením se do diskuse na konci stránky.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších sodovkovačů – TOP 5 podle nás

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.SodaStream Spirit
5 out of 5 stars (5 / 5)2200 KčVíce informací
2.SodaStream Crystal
5 out of 5 stars (5 / 5)3000 KčVíce informací
3.SodaStream JET
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1600 KčVíce informací
4.Tescoma MyDrink 308610
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2100 KčVíce informací
5.Orion AQUADREAM
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1200 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku sodovkovačů


Jak vybrat domácí výrobník sody?

  • Objem připraveného nápoje. Láhve pro hotový sycený nápoj mají obvykle objem od 0,5 litru až po 1 litr. Výrobník sody na komerční použití má kapacitu objemu až 5 litrů, ale ty na domácí využití jsou zaměřené na praktičnost a běžné domácnosti, kdy si chcete vzít čerstvý nápoj sebou anebo se hned napít. V tom případě je kapacita dostačující.
  • Objem náplní – bombiček. Jedna bombička obvykle vydrží cca na 60-80 litrů perlivého nápoje. Objem dalších bombiček, které jsou k používání sodovkovače nezbytné, si zjistěte před koupí konkrétního modelu. Důležité je vědět, jaká je jejich dostupnost, kde všude se dají koupit a za jakou cenu.
  • Materiál lahví. Lahve mohou být plastové, anebo skleněné. Ještě před koupí si zjistěte, jaké lahve jsou přibaleny k vašemu zásobníku. V obou případech jde o zdravotně nezávadné materiály a je tedy pouze na vás, pro který typ lahví se rozhodnete. I zde však platí, že sklo bývá ve většině případů dražší.
  • Intenzita sycení vody. Nejlepší výrobníky sody mají tři stupně intenzity sycení vody, v tomto případě to znamená, jak hodně bude voda bublinková. Některé, především levnější modely, mají pouze dva stupně intenzity sycení vody.
  • Cena sodovkovačů. Cena závisí od toho, co všechno od sodovkovače očekáváte. Nejlevnější modely jsou jednoduché, s jednoduchou konstrukcí a obvykle mají o něco dražší náhradní bombičky, takže časem trochu přeplatíte. Střední cenová hladina uspokojí v průměru téměř každého, kdo očekává konstrukčně kvalitní sodovkovač už i v designovém provedení. Nároční zákazníci si mohou vybrat modely s nerezovou konstrukcí, nápoji s větším množstvím bublinek, skleněnými lahvemi a samozřejmostí je pak i vícero náhradních lahví v balení.
  • Přetlakový ventil. Přetlakový ventil by měl mít každý výrobník sody, protože jde především o vaši bezpečnost. V případě, že je v láhvi náhodou přebytek oxidu uhličitého, ventil ho automaticky vypustí bezpečně ven.
  • Inspirujte se. Pomůže například test výrobníků sody, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak funguje výrobník sody?

Výrobník sody potřebuje bombičku, náplň, díky které vytváří bublinky. Do láhve, ze které je možné ihned pít, anebo si ji vzít kamkoliv sebou, nalijete vodu z vodovodu po vyznačenou trysku, vsunete ji do zásobníku a zapnete. Sycená voda je hotová v průběhu kratičké chvilky.

Do některých modelů se láhev upevňuje šroubováním za hrdlo láhve (spíše ty levnější) anebo jen zasunutím (modely střední a vyšší cenové kategorie).

Mohu si vodu ochutit?

Hotovou bublinkovou vodu si můžete jakkoliv ochutit. Udělat si můžete nejrůznější ovocné limonády s čerstvým ovocem, přidat led anebo sirup podle vlastní chuti.

Dokupovat si můžete i sirupy různých příchutí přímo od značky, od jaké máte sodovkovač. Například značka Sodastream nabízí vlastní náplně sirupů v rozličných příchutích a nechybí zde například Cola, jahody, jablko, citron, malina, hroznové víno, zelený čaj a mnohé další.

Samozřejmostí je vyšší podíl ovocné složky.

V jaké ceně koupím kvalitní výrobník sody?

Kvalitní modely se pohybují v cenách od 1500 Kč do 3000 Kč.

Je voda připravená ve výrobníku vhodná i pro děti?

Ano.

Jaké jsou vlastnosti plastových lahví?

Plastové lahve jsou designově zajímavější a svojí hmotností lehčí, takže se dobře přenášejí například v kabelce sebou do města anebo do práce, či dětem do školy. Na některých kvalitních plastových lahvích je napsaná spotřeba, tedy do kdy je vhodné láhev používat a potom ji vyměnit za novou. Tato informace je spíše orientační, vzhledem k tomu, že každý bude láhev používat různé často, ale berme to jako bonus navíc.

Všichni renomovaní výrobci sodovkovačů a tedy i těchto lahví, používají na výrobku zdravotně nezávadný plast, který je možné používat opakovaně. Nejde tak o obyčejnou plastovou láhev, jakou známe z obchodů.

Plastové lahve obvykle bývají i barevné anebo ozvláštněné ornamenty a barevným potiskem, některé i s dětskými motivy.

Jaké jsou vlastnosti skleněných lahví?

Skleněné lahve jsou těžší a v případě pádu se pravděpodobně rozbijí, respektive naštípne se sklo a vy musíte koupit novou, protože nalomená láhev je nepoužitelná. Mnozí však vidí výhodu ve skle, protože jde o prověřený materiál a často i pocitově o luxusnější záležitost.

Mohu mýt láhve v myčce nádobí?

Většinu láhví ano, včetně těch plastových, ale tuto informaci si raději ověřte u konkrétního typu výrobníku sody a konkrétní láhve u svého prodejce.


Ukázat kompletní nabídku sodovkovačů


Pomohl vám test výrobníků sycených nápojů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního sodovkovače a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..