Malé spotřebiče

Test výrobníků sody (sodovkovačů)

Sodastream JET I přes bohatou dostupnost různých limonád a minerálek, nechtějí mnozí z nás kupovat stále nové a nové balení vod. Mimo toho, pokud nemáte doma minerální vodu a nechutná vám ta obyčejná bez bublinek z vodovodu, musíte jít do obchodu – pokud je ovšem ještě otevřený a navíc ta cesta v nejméně vhodnou chvíli že. Ideální je mít doma po ruce stále chutnou čerstvou perlivou vodu, kdykoliv se chcete napít.

S tím vám pomůže kvalitní výrobník sycených nápojů. Je to skvělý pomocník pro všechny, kteří mají rádi minerální vody, limonády a bublinky, a zároveň je nebaví obyčejná voda z vodovodu. Nejlepší sodovkovače vám vyrobí přímo doma vodu plnou bublinek bez toho, abyste museli nosit těžké balené vody z obchodu – pro výrobu totiž využijete vodu z vodovodu.

Nejoblíbenějším výrobníkem sody je v současnosti firma Sodastream, která je zároveň průkopníkem a má nejkvalitnější produkty. Jsou i další výrobci, které jsme zařadili do žebříčku. V něm najdete test výrobníků sody. Ten má za úkol pomoci vám zorientovat se v nabídce a vybrat si pro vás to nejlepší. Budeme rádi, pokud tento test obohatíte vlastními názory, postřehy a informace zapojením se do diskuse na konci stránky.

[ssba]

Test nejlepších sodovkovačů – TOP 5 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.SodaStream Spirit
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2200 KčVíce informací
2.SodaStream Crystal
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
3.SodaStream JET
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1700 KčVíce informací
4.Tescoma MyDrink 308610
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]3400 KčVíce informací
5.Orion AQUADREAM
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]1100 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku sodovkovačů


Jak vybrat domácí výrobník sody?

  • Objem připraveného nápoje. Láhve pro hotový sycený nápoj mají obvykle objem od 0,5 litru až po 1 litr. Výrobník sody na komerční použití má kapacitu objemu až 5 litrů, ale ty na domácí využití jsou zaměřené na praktičnost a běžné domácnosti, kdy si chcete vzít čerstvý nápoj sebou anebo se hned napít. V tom případě je kapacita dostačující.
  • Objem náplní – bombiček. Jedna bombička obvykle vydrží cca na 60-80 litrů perlivého nápoje. Objem dalších bombiček, které jsou k používání sodovkovače nezbytné, si zjistěte před koupí konkrétního modelu. Důležité je vědět, jaká je jejich dostupnost, kde všude se dají koupit a za jakou cenu.
  • Materiál lahví. Lahve mohou být plastové, anebo skleněné. Ještě před koupí si zjistěte, jaké lahve jsou přibaleny k vašemu zásobníku. V obou případech jde o zdravotně nezávadné materiály a je tedy pouze na vás, pro který typ lahví se rozhodnete. I zde však platí, že sklo bývá ve většině případů dražší.
  • Intenzita sycení vody. Nejlepší výrobníky sody mají tři stupně intenzity sycení vody, v tomto případě to znamená, jak hodně bude voda bublinková. Některé, především levnější modely, mají pouze dva stupně intenzity sycení vody.
  • Cena sodovkovačů. Cena závisí od toho, co všechno od sodovkovače očekáváte. Nejlevnější modely jsou jednoduché, s jednoduchou konstrukcí a obvykle mají o něco dražší náhradní bombičky, takže časem trochu přeplatíte. Střední cenová hladina uspokojí v průměru téměř každého, kdo očekává konstrukčně kvalitní sodovkovač už i v designovém provedení. Nároční zákazníci si mohou vybrat modely s nerezovou konstrukcí, nápoji s větším množstvím bublinek, skleněnými lahvemi a samozřejmostí je pak i vícero náhradních lahví v balení.
  • Přetlakový ventil. Přetlakový ventil by měl mít každý výrobník sody, protože jde především o vaši bezpečnost. V případě, že je v láhvi náhodou přebytek oxidu uhličitého, ventil ho automaticky vypustí bezpečně ven.
  • Inspirujte se. Pomůže například test výrobníků sody, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak funguje výrobník sody?

Výrobník sody potřebuje bombičku, náplň, díky které vytváří bublinky. Do láhve, ze které je možné ihned pít, anebo si ji vzít kamkoliv sebou, nalijete vodu z vodovodu po vyznačenou trysku, vsunete ji do zásobníku a zapnete. Sycená voda je hotová v průběhu kratičké chvilky.

Do některých modelů se láhev upevňuje šroubováním za hrdlo láhve (spíše ty levnější) anebo jen zasunutím (modely střední a vyšší cenové kategorie).

Mohu si vodu ochutit?

Hotovou bublinkovou vodu si můžete jakkoliv ochutit. Udělat si můžete nejrůznější ovocné limonády s čerstvým ovocem, přidat led anebo sirup podle vlastní chuti.

Dokupovat si můžete i sirupy různých příchutí přímo od značky, od jaké máte sodovkovač. Například značka Sodastream nabízí vlastní náplně sirupů v rozličných příchutích a nechybí zde například Cola, jahody, jablko, citron, malina, hroznové víno, zelený čaj a mnohé další.

Samozřejmostí je vyšší podíl ovocné složky.

V jaké ceně koupím kvalitní výrobník sody?

Kvalitní modely se pohybují v cenách od 1500 Kč do 3000 Kč.

Je voda připravená ve výrobníku vhodná i pro děti?

Ano.

Jaké jsou vlastnosti plastových lahví?

Plastové lahve jsou designově zajímavější a svojí hmotností lehčí, takže se dobře přenášejí například v kabelce sebou do města anebo do práce, či dětem do školy. Na některých kvalitních plastových lahvích je napsaná spotřeba, tedy do kdy je vhodné láhev používat a potom ji vyměnit za novou. Tato informace je spíše orientační, vzhledem k tomu, že každý bude láhev používat různé často, ale berme to jako bonus navíc.

Všichni renomovaní výrobci sodovkovačů a tedy i těchto lahví, používají na výrobku zdravotně nezávadný plast, který je možné používat opakovaně. Nejde tak o obyčejnou plastovou láhev, jakou známe z obchodů.

Plastové lahve obvykle bývají i barevné anebo ozvláštněné ornamenty a barevným potiskem, některé i s dětskými motivy.

Jaké jsou vlastnosti skleněných lahví?

Skleněné lahve jsou těžší a v případě pádu se pravděpodobně rozbijí, respektive naštípne se sklo a vy musíte koupit novou, protože nalomená láhev je nepoužitelná. Mnozí však vidí výhodu ve skle, protože jde o prověřený materiál a často i pocitově o luxusnější záležitost.

Mohu mýt láhve v myčce nádobí?

Většinu láhví ano, včetně těch plastových, ale tuto informaci si raději ověřte u konkrétního typu výrobníku sody a konkrétní láhve u svého prodejce.

Nejlepší značky výrobníků sody

Sodastream

Londýn, 1903 – šikovný muž G. Gilbey přišel se zajímavým nápadem vyrábět perlivou vodu, a tak se v tomto roce na trhu objevil stroj na výrobu perlivé pitné vody. Tento nápoj si téměř okamžitě získal královskou rodinu a později i ostatní anglickou smetánku.

Významnější expanze přišla v roce 1920, kdy společnost uvedla na trh svou první příchuť – třešňovou. Kolem roku 1955 už bylo k dispozici několik dalších příchutí a v roce 1979 už bublinky znaly téměř všechny domácnosti. Výrobníky sodovky Sodastream jsou od roku 1991 známé také v Austrálii a později téměř po celém světě.

Na Slovensku a v ČR jsme se o společnosti Sodastream dozvěděli až v roce 2009. Od té doby si bublinkové vody získaly nejednu domácnost. Mnohé přilákala také spolupráce Sodastreamu se společností Pepsi nebo populární seriál Hra o trůny.

V současné době Sodastream stále přináší novinky, jako jsou např. výrobníky sodovky s možností regulovat perlivost podle vlastní potřeby.

Tescoma

Česká značka Tescoma vznikla v roce 1992 ve Zlíně, odkud se vypracovala na mezinárodně uznávaného výrobce domácích potřeb. Pravděpodobně neexistuje domácnost, která by neměla něco od této značky – ať už je to kuchyňský nůž, odšťavňovač, pepřenka, forma na buchty nebo naběračka.

Během své historie získala Tescoma několik prestižních ocenění, například German Design Award a Red Dot Design Award.

Tescoma každoročně představuje nové výrobky, inovuje a posouvá hranice toho, co si v kuchyni dokážeme představit. Nepřilnavé povrchy jsou ještě před výrobou testovány šéfkuchaři, technici zajišťují kvalitu materiálů a nesmíme zapomenout, že společnost vlastní stovky patentů. Přesnost se stala synonymem tohoto výrobce a dnes je jméno Tescoma známé ve více než 130 zemích.

Výrobníky sody Tescoma jsou zárukou kvality. V současné době jsou v nabídce také výrobníky sody Tescoma, které vám umožní připravit si doma bublinkovou vodu z čerstvých citrusových plodů pro dokonalou chuť limonády. Líbí se nám dostupnost a kvalita, nehledě na to, že podporujeme místní trh.

Orion

1992, Česká republika. Vzniká nová značka Orion, která se zaměřuje na moderní, praktické a cenově dostupné kuchyňské nádobí. Později byl sortiment rozšířen o drobné elektrospotřebiče a koupelnové doplňky. Postupem času se výrobky dostaly i na Slovensko a v současné době můžete Orion najít i v Polsku. Pokud nechcete nakupovat online, Orion má síť prodejen na Slovensku a doma v České republice.

Výrobníky sody Orion patří mezi cenově dostupné a designově povedené moderní výrobníky sody, které si najdou své místo u každého milovníka bublinkové limonády. Snadno se používají a výsledek vás nezklame. Byli jsme ohromeni poměrem ceny a kvality.

Kromě výrobníků sody zde najdete také zapékací mísy, solničky, hrnce a pánve, zajímavé sady kuchyňského náčiní a užitečné koupelnové drobnosti.

Philips

Otec a syn Frederik a Gerard Philipsovi začali v Nizozemsku vyrábět žárovky v roce 1891. Jméno Philips dnes zná každý ve všech koutech světa – je to jedna z největších elektrotechnických společností. Značka Philips si dodnes udržuje svou popularitu díky kvalitě a neustálým inovacím.

Přestože byla obrovská poptávka po žárovkách, skutečný rozmach společnosti Philips přinesla výroba elektrického holicího strojku, který dostal název Philipshave. Okamžitě se dostaly do USA, kde je tato řada oblíbená dodnes. Kromě toho se společnost Philips podílela na vzniku první audiokazety v roce 1963 a společně se společností Sony stála u zrodu CD a DVD.

Možná si vzpomínáte na jejich filozofii „smysluplnosti a jednoduchosti“ z roku 2004, která platí dodnes. Všechny spotřebiče této značky, od holicích strojků přes mixéry až po dudlíky, se snadno používají. Jejich design je moderní, nadčasový a každý z výrobků usnadňuje život intuitivním ovládáním.

Výrobníky sody Philips si zamilujete. Mají propracovaný design a použité materiály. Výrobníky sody Philips se nám také líbí pro svůj minimalismus. Vše funguje, jak má, naprosto spolehlivě. Dostupnost jejich produktů je samozřejmostí.

Limo Bar

Kompaktní, designově propracované – sodovkovače Limo Bar získaly ocenění Design Award 2015, IDA Gold Award Home Interior Products a nesmíme zapomenout ani na ocenění Silver A‘ Design Award za produktový design. Pokud máte rádi moderní spotřebiče v netradičním duchu, které v kuchyni vyniknou, jistě si zamilujete výrobník sody Limo Bar.

Na začátku byla vize značky Limo Bar přinést na trh s bublinkovými nápoji domácí nízkokalorické sirupy plné ovoce – v sirupech Limo Bar najdete minimálně 33 % ovocné složky a jako sladidlo se používá stévie.

Výrobníky limonády Limo Bar nás zaujaly svou krásou, čistým designem, který se hodí do každé moderní kuchyně, a v neposlední řadě také chutí sirupů, včetně jejich složení. A jako bonus se vám budou líbit i jejich ceny.


Ukázat kompletní nabídku sodovkovačů


Pomohl vám test výrobníků sycených nápojů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního sodovkovače a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..