Domácnost

Nejlepší hrnce do kuchyně

Nejlepší sady hrnců na vaření Příprava jídla závisí nejen na skvělých surovinách a šikovných kuchyňských pomůckách, ale také na hrncích a pánvích, v kterých chceme dobroty připravovat. Každý materiál má své specifické vlastnosti, pokud chceme dobře nakoupit, měli byste tyto vlastnosti znát – pouze tak si vyberete skutečně správně.

Kvalitní sady hrnců jsou především zdravotně nezávadné, kvalitně zpracované a odolné, takže je můžete klidně umýt v myčce nádobí. Ty nejlepší hrnce mají praktické vychytávky, jako například pohodlně uchopitelné úchytky nebo měřící stupnici, abyste například věděli, kolik máte v hrnci vody bez použití odměrky.

V nabídce je doopravdy nepřeberné množství hrnců od různých výrobců, které se od sebe liší nejen designem, ale i materiálem a cenou. Připravili jsme pro vás přehledný test hrnců, s kterým lépe zjistíte, co bude nejlépe vyhovovat právě vám. Pro někoho může být prioritou umývání nádobí v myčce nádobí, u vás může být prioritou například tepelná vodivost nádobí. Jestliže máte indukční varnou desku, určitě hledejte jen kvalitní sady hrnců určené právě na indukční vaření.

Věříme, že právě pro vás bude tento náš žebříček praktickým pomocníkem při výběru a nákupu. Budeme rádi, pokud se v závěru připojíte do diskuze s vašimi vlastními názory a postřehy. Děkujeme!

[ssba]

Test nejlepších sad hrnců do kuchyně – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Tescoma President
10 dílů
Indukce: ANO
Myčka: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5 200 KčVíce informací
2.Tefal A 705SC85 Duetto
10 dílů
leštěný nerez
Indukce: ANO
Myčka: ANO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3 300 KčVíce informací
3.Tefal Uno A701SC84
10 dílů
nerez
Indukce: ANO
Myčka: ANO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2 450 KčVíce informací
4.Tescoma Ultima 780610
10 dílů
nerez
Indukce: ANO
Myčka: ANO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5 999 KčVíce informací
5.Tefal Elementary
10 dílů
nerez
Indukce: ANO
Myčka: ANO
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2 760 KčVíce informací
6.BERLINGERHAUS BH-1224
15 dílů
Litý hliník s
mramorovým povrchem
Indukce: ANO
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3 999 KčVíce informací
7.Lamart LTSSSET8
8 dílů
nerez
Indukce: ANO
Myčka: ANO
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]1 299 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku hrnců


Jak vybrat nejlepší hrnce do kuchyně / nejlepší sady hrnců?

 • Materiál hrnců.
  Měděné hrnce zažívají boom pro svoje vynikající tepelné vlastnosti, ale nejsou vhodné do myčky nádobí a mnohé z nás odradí i jejich vysoká cena.
  Litina je klasický materiál, stejně tak keramika.
  Nerezové sady hrnců patří k nejoblíbenějším, protože jsou odolné a mají dobré tepelné vlastnosti pro jakoukoliv přípravu jídel.
  Titan je cenově náročný, ale na vaření nebude potřebovat ani kapku oleje. Stále více žádané je na vaření i varné sklo a to hlavně při zapékání pokrmů.
 • Obsah sady hrnců. Ideální sada hrnců by měla obsahovat pánev, menší hrnec na omáčky, jeden velký hrnec a dva menší hrnce. Samozřejmě, ke všemu má být poklička. V nabídce jsou potom i sady hrnců bez pánve, což je ideální, jestliže už nějakou tu pánev doma máte a nepotřebujete další. Pro novou domácnost se hodí buď jedna opravu velká sada hrnců, nebo několik menších, ať si můžete různě kombinovat hrnce, jak potřebujete.
 • Úchytky nejsou na okrasu. Mnozí při koupi přehlédnou úchytky, ale právě za úchytky držíte hrnec. Ostřejší opracování, přehřívání nebo špatné tvarování způsobí, že vám hrnec nebude vyhovovat – a nebudete ho tak často používat, což vlastně znamená zbytečnou investici. Pořádně si úchytky prohlédněte, přečtete si recenze na různé sady hrnců a vyberte si podle možností také hrnce, na kterých se úchytky nepřehřívají. Určitě máte doma chňapku, ale nikdy nevíte, kdy budete potřebovat hrnce prostě jen rychle přesunout nebo nadzvednout.
 • Typ sporáku. Na elektrické varné desce můžete používat prakticky jakýkoliv hrnec, protože všechny materiály jsou vhodné na vaření. Indukční varná deska vyžaduje vaření v hrncích s feromagnetickým dnem. Pro plynové sporáky nejsou velmi vhodné hrnce z teflonu.
 • Praktické maličkosti. Nejlepší hrnce mají praktické maličkosti “vychytávky”, kterými se odlišují od obyčejných hrnců, například odnímatelnou rukojeť, kterou oceníte, především pokud nemáte moc úložného prostoru v kuchyňských skříňkách nebo výlevku, aby voda při vylévání nestékala po hrnci. Ryska označující množství vody v hrnci může být také velmi praktická.
 • Inspirujte se. Pomůže například test hrnců na vaření, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké základní vlastnosti mají nerezové hrnce?

Kvalitní nerezové hrnce jsou odolné, ideální do myčky nádobí, mají dlouhou životnosti a velmi dobře drží teplo při vaření. Nejlepší hrnce z tohoto materiálu jsou i velmi dobře cenově dostupné, takže můžete mít doma kvalitu za rozumnou cenu od dobrého výrobce.

Nevýhodou může být náročnější vymývání připálenin – s tím by si ale dnes už měla poradit vaše myčka na nádobí a dobrá čistící tableta.

Ty nejlepší nerezové hrnce mají silné stěny a dno.

Nekvalitní nerezové hrnce můžou do jídla při vaření vypouštět malé množství niklu, takže pokud si nejste jistí kvalitou, nenechávejte v hrnci jídlo dlouho a radši ho po uvaření uskladněte v jiné nádobě. Při kvalitních hrncích od dobré značky se však nemáte čeho obávat a můžete jídlo nechat i v ledničce několik dní v tom samém hrnci.

Jaké základní vlastnosti mají měděné hrnce?

Je pravdou, že měď jako materiál škodí ledvinám a játrům, ale měděné hrnce mají většinou dno z cínu nebo je dno potažené tenkou nerezovou vrstvou. Tahle úprava měděného hrnce neškodí zdraví a budou skvělým pomocníkem.

Jejich hlavní výhodou je nejlepší tepelná vodivost mezi všemi materiály, které se používají na výrobu hrnců. Jako bonus navíc, měděné hrnce působí luxusně a jsou okrasou každé kuchyně.

Nevýhodou je kromě vysoké ceny i fakt, že drtivá většina výrobců nedoporučuje umývání měděných hrnců v myčce nádobí. Takže byste je měli umývat vždy jen ručně měkkou houbičkou na nádobí.

Jaké základní vlastnosti mají titanové hrnce?

Titanové hrnce jsou vysoce odolné, jídlo v nich se jen tak lehce nepřipálí a na přípravu jídel nepotřebujete žádný olej – při některých receptech bude úplně stačit vytřít vnitřek hrnce kapkou oleje a jídlo bude zdravě připravené. Navíc se rychle nahřívají. Kvalitní titanové hrnce mají silné dno 8 – 10 mm a sílu stěn 3-5 mm.

Nevýhodou může být vyšší cena.

Jaké základní vlastnosti mají smaltované hrnce?

Smaltované hrnce jsou absolutní klasikou za dostupnou cenu. Jejich nevýhodou je možnost mechanického poškození, jinak jsou odolné a dokážou udržet skvěle teplotu během vaření. Výhodou je i příznivá cena a fakt, že se hodí na jakýkoliv typ sporáku, včetně plynového.
Pokud je povrch poškozený, hrnec už je pochopitelně nevhodný na další používání.

Doopravdy je nebezpečné používat teflon?

Teflon je speciální typ plastu, který při kvalitním zpracování vydrží velmi dlouho a dobře poslouží. Samozřejmě, jako při jakémkoliv povrchu i zde platí, že jakmile je povrch poškozený, dále není dobré nádobu používat.


Ukázat kompletní nabídku hrnců


Pomohl vám náš test sad hrnců do kuchyně? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních hrnců a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..