Malé spotřebiče

Test vařičů vajec

Vařič vajec Milovníci vajíček vědí, že způsob přípravy výrazně ovlivňuje jejich chuť a konzistenci. Stačí minuta navíc a chuť je zcela jiná. Aby příprava vajíček nebyla komplikovaná, máme na trhu moderní vařiče vajíček – nemusíte kontrolovat dobu přípravy a navíc se vajíčka vždy podaří tak, aby byly dokonalé podle vaší chuti.

Nejlepší vařič vajec, nebo také vajíčkovar, šetří váš čas. Dokonale připravené vajíčka si tak můžete dopřát absolutně kdykoliv – ať už na snídani, na večeři pro celou rodinu nebo jako chutnou svačinu po tréninku. Tato univerzální surovina bude díky vařiči častěji součástí vašeho jídelníčku.

Jak však vybrat nejlepší vařič vajec, když je nabídka na trhu tak pestrá? Jednotlivé vajíčkovary se od sebe liší například výkonem, dobou přípravy, ale i materiálem a příslušenstvím. Abyste si vybrali nejlepší produkt právě podle vašich potřeb, připravili jsme přehledný test vařičů vajec, se kterým získáte přehled.

Kromě rad o tom, jak si vybrat nejlepší vařič vajec se snažíme odpovědět na časté otázky kupujících. Děkujeme za všechny vaše sdílení a těšíme se na postřehy, které nám píšete v závěru do diskuse – spolu s námi tak tvoříte žebříček nejlepších produktů.

[ssba]

Test nejlepších vařičů vajec – TOP 6 podle nás

ProduktPříkonPočet vajecHodnoceníCena od [Kč]
1.Domo DO9142EK
400 W7[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 KčVíce informací
2.GUZZANTI GZ 608
400 W8[usr 5 text="true" tooltip="true"]600 KčVíce informací
3.Sencor SEG 720BS
320 - 380 W7[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]400 KčVíce informací
4.ECG UV 5080
500 W8[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]500 KčVíce informací
5.WMF KITCHENminis®
250 W2[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1750 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku vařičů vajec


Jaké jsou nejlepší vařiče vajec na trhu?

 • Domo DO9142EK
 • GUZZANTI GZ 608
 • Sencor SEG 720BS
 • ECG UV 5080
 • WMF KITCHENminis®

Jak vybrat vařič vajec?

 • Kapacita vařiče vajec. Kapacita udává, kolik vajíček dokáže vařič vajec připravit najednou. Nejčastěji se setkáte s vařiči vajec, které umí připravit 7 až 8 vajec najednou, což je obvykle dostačující i pro celou rodinu, do některých receptů nebo pro tzv. studené mísy.
 • Výkon vařiče vajec. Slabší vařiče vajec mají výkon kolem 380 W, ty nejlepší vařiče vajec mají výkon 400 W nebo i více. Výkon je důležitý například i kvůli době vaření a počtu vajíček. Pokud má vařič vajec připravit sedm vajíček najednou, měl by mít dostatečný výkon ať vaření netrvá dlouho.
 • Doba vaření vajíček ve vařiči. Doba vaření vajíček ve vařiči vajec je dána jeho výkonem. Čím výkonnější vařič vajec budete mít doma, tím rychleji by měl zvládnout přípravu vajíček. Zpravidla je to pár minut a příprava je obvykle rychlejší, než běžnými způsoby.
 • Způsoby přípravy vajíček ve vařiči vajec. Kvalitní vejcovary připraví více než jen vajíčka naměkko nebo natvrdo; dokáží připravit vynikající volská oka, ale i dokonalá míchaná vejce. Viz možnosti vařiče vajec před nákupem.
 • Příslušenství k vařičům vajec. Běžně mají kvalitní vejcovary praktickou jehlu na vajíčka jako součást balení, abyste skořápku jemně propíchli než bude vajíčko připravované ve vařiči vajec (předejdete tak prasknutí skořápky a vajíčko bude pokaždé krásně i na pohled). Nejlepší vařič vajec bude mít také odměrku na vodu, abyste vajíčka vařili vždy se správným množstvím vody.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se kamarádů kutilů. Pomůže například vyhledat si test vajíčkovarů a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Dokáže vařič vajec připravit vajíčka několika způsoby?

Ano. Mnohé kvalitní vejcovary zvládnou kromě vynikajících vajíček natvrdo a naměkko připravit i skvělá míchaná vejce nebo dokonalé volská oka.

Dokonce některé moderní modely připraví kromě vajíček vařením v páře i párky nebo i zeleninu. Vaše menu na snídani, po tréninku nebo pro celou rodinu na večeři tak bude s jedním vařičem vajec kompletní a bez námahy.

Pokud ale chcete jen jednoduchý vařič vajec pro rychlou přípravu vajíček natvrdo nebo naměkko a jiné způsoby velmi nevyužijete, pak si nemusíte připlácet za dražší modely s více nastaveními. Výběr je jen na vás – jde o to, co všechno od vařiče vajec očekáváte.

Jak čistit vařič vajec?

Určitě nepotřebujete další spotřebič, který vám práci více přidá, než aby ji usnadnil. Kvalitní vařiče vajec mají nepřilnavý povrch a obvykle je stačí utřít jen navlhčeným hadříkem v případě potřeby. Zjistěte při konkrétním vařiči vajec ještě před koupí, zda se odnímatelné části dají umýt v myčce nádobí (jako nádobka na vajíčka, odměrka na vodu apod.).

Používám také ve vařiči vajec na přípravu osolenou vodu?

Ne. Vaření vajíček ve vařiči vajec je jen s obyčejnou vodou, nepřidává se sůl.

Sleduji při vařiči vajec přípravu vajíček?

Kvalitní vařiče vajec mají časovač, který nastavíte podle toho, jak chcete vajíčka připravit. Čas a jejich přípravu vůbec nesledujete.
Nejlepší vařiče vajec mají i zvukovou signalizaci, když jsou už vajíčka hotové.

Z jakých materiálů jsou vařiče vajec?

Kvalitní vařiče vajec jsou často z nerezu nebo z vysoce kvalitního plastu.

Samozřejmostí by měl být nepřilnavý povrch, který mají již téměř všechny modely na trhu.

Kolik váží vařič vajec?

Vařiče vajec patří mezi malé kuchyňské spotřebiče, jsou velmi dobře skladné a užitečné pro všechny milovníky vajíček.

Jejich váha se obvykle pohybuje okolo 0,5 kg.

Z jakých částí sestává vařič vajec?

Vařiče vajec mají ohřívací mísu, dále potřebují vodu podle odměrky ve správném množství pro daný typ přípravy vajíček a obal resp. víko s nímž přikryjete vajíčka a mohou se připravovat. Obvykle je víko průhledné, takže vidíte, jak se vajíčka vaří.

Tvar vařičů vajec je obvykle oválný nebo ve tvaru velkého vajíčka. Jen vařiče vajec s větší kapacitou (například pro 12 vajíček) bývají hranaté.


Ukázat kompletní nabídku vařičů vajec


Pomohl vám test vařičů vajec? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího vajíčkovaru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..