Malé spotřebiče

Test napěňovačů mléka

Pěnič mléka Klarstein Kvalitní mléčnou pěnu na kávě si můžete vychutnat nejen v kavárnách, ale i v pohodlí svého domova. Kvalitní šlehač mléka vám doma vytvoří bohatou mléčnou pěnu za pár minut. Domácí kávička, ranní kakao nebo mléčný koktejl dostanou úplně novou chuť, právě díky napěněnému mléku. Možná ani netušíte, jak mléčná pěna dokáže změnit už zaběhnuté nápoje a dezerty, ale výsledek vás příjemně překvapí.

V zimním období si můžete připravit teplou mléčnou pěnu, protože nejlepší pěniče mléka zvládnou mléko ohřát a zároveň i napěnit. Některé šlehače na mléčnou pěnu mají i samostatnou funkci na ohřívání mléka – nemusíte mléko našlehat, pouze si ho rychle ohřejete na vhodnou teplotu, která je rovnou vhodná na pití.

Šlehač na mléčnou pěnu rozhodně nebude ve vaší domácnosti patřit mezi zbytečné spotřebiče, protože už jen samotná vůně mléčné pěny vás jednoduše dostane a rychle si zvyknete na takový příjemný luxus. Jestli i vy chcete připravovat v pohodlí domova takovou dobrotu, přečtěte si test pěničů mléka, s kterým rychle získáte přehled a vyberete si ten nejlepší napěňovač mléka, vhodný právě pro svoje potřeby.

Budeme rádi, když tento test napěňovačů mléka doplníte o svoje vlastní nápady a postřehy zapojením se do diskuze.

[ssba]

Test nejlepších napěňovačů mléka – TOP 6

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Klarstein Biancolatte Nero
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 299 KčVíce informací
2.ECG NM 115
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]790 KčVíce informací
3.Jura 70606
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2 490 KčVíce informací
4.Clatronic MS 3326
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1 498 KčVíce informací
5.KRUPS XL20004E
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]2 699 KčVíce informací
6.Sencor SMF 2020WH
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]799 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku pěničů mléka


Jak vybrat nejlepší pěnič mléka?

  • Rychlost napěnění mléka. Zjistěte si, za jaký čas dokáže konkrétní model pěniče napěnit mléko. Obvykle je mléčná pěna hotová za 90 vteřin, ale některým napěňovačům to trvá kratší dobu, ale většinou delší.
  • Automatické vypnutí. Je dobře, jestliže má šlehač na mléčnou pěnu i automatické vypnutí, tedy myslím tím, že se sám vypne, jakmile dokončí svoji práci. Díky tomu, nemusíte řešit vypínání a můžete zatím připravovat kávu nebo snídani.
  • Pojistka proti přehřátí. Nejlepší šlehače mléčné pěny mají i pojistku proti přehřátí, tedy mléko má vždy správnou teplotu a není příliš horké.
  • Maximální objem mléka. Šlehače na pěnu jsou schopny připravit maximálně pěnu pro dvě osoby najednou. V nabídce jsou ale i šlehače, které mají větší objem. Standardně je pěna pro dvě osoby, cca 200 ml mléka
  • Funkce napěňovače. Základní funkcí je vytvoření mléčné pěny. Nejlepší napěňovač mléka dokáže vytvořit pěnu ze studeného mléka, z teplého mléka nebo vám mléko jen ohřeje na určitou teplotu bez našlehání pěny. Tyto tři základní funkce určitě v domácnosti využijete, nebo i když nebudete právě potřebovat mléčnou pěnu, alespoň si rychle ohřejete mléko.
  • Mytí v myčce na nádobí. Pokud máte myčku na nádobí je dobré, pokud můžete nádobu umýt právě v myčce a ne ručně. Kvalitní šlehač mléka totiž nebude v domácnosti přítěží, ale pro vaši radost a potěšení z jemné mléčné pěny.
  • Inspirujte se. Pomůže například test pěničů mléka, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Umím měnit hustotu mléčné pěny?

Většina šlehačů na mléčnou pěnu vám vytvoří mléčnou pěnu automaticky, tedy nenastavujete ani její hustotu. Některé šlehače však mají možnost volby, jestli chcete jemnější nebo hustější mléčnou pěnu. Tuto funkci si vždy zjistěte ještě před koupí.

Co znamená nepřilnavý povrch?

Moderní napěňovače mléka mají nepřilnavý povrch nádoby, takže po použití stačí nádobu pouze opláchnout pod vodou a bude čistá. Když se mléko nikdy nepřipálí, nádobka nemá důvod na nějaké větší znečištění.

Jaké typy pěničů máme?

Nejprodávanější jsou elektrické šlehače na mléčnou pěnu, které veškerou práci udělají za vás a jejich cena se pohybuje průměrně 1.200,- Kč, samozřejmě výkonnější šlehače jsou dražší.

V prodeji jsou i ruční šlehače, které připomínají svým vzhledem tyčový mixér a použití mají také podobné. Mléko pěníte vy sami. Jejich cena se pohybuje kolem 300 Kč.

Některým stačí a plně vyhovuje ruční pěnič mléka, není tedy potřeba elektřina. Mléko dáte do nádobky a pumpujete ho, až do té doby než se vytvoří pěna. Cena je různá v závislosti od použitých materiálů (sklo, plast, nerez atd.) od 300 – 1200 Kč.

Jaký je výkon pěniče mléka?

Výkon je průměrně 400 W, tento údaj závisí od konkrétního napěňovače.

Mají pěniče i kontrolku, podle které je vidět, kdy je pěna hotová?

Ano, některé pěniče mléka mají kontrolku i tlačítko, kterým zvolíte, co přesně potřebujete (zahřátí mléka, zahřátí mléka a napěnění, napěnění bez ohřátí mléka).

Jaká má být správná teplota mléka pro vyšlehání mléčné pěny?

Správná teplota mléka pro mléčnou pěnu je od 55°C do 65°C.

Jaké mléko je nejvhodnější pro přípravu mléčné pěny?

Doporučuje se připravovat mléčnou pěnu z plnotučného mléka, ale samozřejmě můžeme použít i nízkotučné mléko nebo mléko bez laktózy, ale pěna nebude taková jako z plnotučného.

Jak můžeme využít mléčnou pěnu?

Mléčná pěna je skvělá k přípravě kávy, mléčného frappé a mléčných koktejlů, také se hodí na přípravu kakaa nebo jiných mléčných nápojů. Některé kávovary nepřipravují mléčnou pěnu, a tak je kvalitní šlehač mléčné pěny skvělou volbou. Hodí se i na šlehání mléčné pěny pro děti. Malý i velcí, zkrátka všichni milovníci mléčné pěny budou napěňovač mléka zbožňovat a pravidelně využívat.

Kteří jsou nejznámější výrobci pěničů mléka?

Mezi nejznámější výrobce patří značky jako Klarstein, Krups, DeLonghi, ECG nebo JURA. Pěniče nabízí také značka Clatronic.


Ukázat kompletní nabídku pěničů mléka


Pomohl vám náš test napěňovačů mléka? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního pěniče na mléko a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..