Kuchyně

Test mlýnků na kávu

Hario Mini Mill Slim Plus kavomlynek Chuť kávy připravené z čerstvě namletých zrn má tak jedinečnou chuť, že už se k běžné, instantní nevrátíte. Pomletá káva přímo před přípravou má nezaměnitelnou vůni, dopřejete si díky mletí vyšší kvalitu se všemi prospěšnými látkami a v neposlední řadě vnese do pití kávy pocit luxusu. Nejlepší mlýnek na kávu dostane z každého zrníčka maximum.

Na trhu je několik různých mlýnků na kávu, které se od sebe odlišují nejen kvalitou, ale například i způsobem mletí. Pokud jste se rozhodli pro svůj vlastní nejlepší mlýnek, budou pro vás následující řádky jistě užitečné.

Do článku jsme dnes zařadili test mlýnků na kávu, se kterým získáte přehled a dozvíte se zajímavé informace. Věříme, že i tento žebříček vám bude nápomocný a vyberete si jistě ten svůj.

Děkujeme za všechny vaše sdílení a těšíme se na vaše postřehy, které nám píšete v závěru článku do diskuse. I vy tak spolu s námi tvoříte článek s vlastními postřehy či otázkami.

[ssba]

Test nejlepších mlýnků na kávu – TOP 8 podle nás

ProduktHodnoceníCena od [Kč]
Tipy na nejlepší ruční mlýnky na kávu
1.Porlex Mini II
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací
2.Hario Skerton
[usr 5 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
3.Porlex Tall II
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací
4.Hario Mini Mill Slim Plus
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]630 KčVíce informací
Tipy na nejlepší elektrické mlýnky na kávu
1.DeLonghi KG 521
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4350 KčVíce informací
2.DeLonghi KG 89
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1350 KčVíce informací
3.Sencor SCG 1050BK
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]350 KčVíce informací
4.ETA Perfetto 0068
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku mlýnků na kávu


Jak vybrat nejlepší kvalitní mlýnek na kávu?

  • Ruční nebo elektrický mlýnek na kávu. Hned na začátku popřemýšlejte nad způsobem mletí kávy. Některým vyhovuje tradiční způsob a rozhodnou se pro ruční mlýnek na kávu, jiní dávají přednost těm elektrickým, které umí umlít větší množství kávy najednou rychleji a bez námahy. Kvalitní elektrické mlýnky na kávu se vyrovnají ručně namleté kávě, ale jejich cena může být vyšší.
  • Kapacita mlýnků na kávu. Ruční mlýnky na kávu semelou najednou kávu pro jeden až dva šálky, některé dokonce až pro 3 šálky kávy. Elektrické mlýnky na kávu mají kapacitu pro více než 4 šálky kávy. Vybírejte podle toho, kolik kávy obvykle vypijete za den. Vždy se mele káva čerstvá těsně před přípravou, proto si možná vystačíte s menším mlýnkem. Pokud máte v domácnosti více „kávičkářů“, pak oceníte mlýnek na kávu s větší kapacitou.
  • Nastavení jemnosti mletí. Nejjednodušší mlýnky na kávu nemají žádné nastavení mletí, a tedy káva je stále stejně umletá. Pokud si však chcete vychutnat nejrůznější druhy kávy, pak byste rozhodně měli mít doma mlýnek na kávu s možností nastavení tloušťky mletí.
  • Mechanismus mletí mlýnků na kávu. Mechanismus mletí je stejně jako předešlé body také mimořádně důležitý při výběru nového mlýnku na kávu. Můžete se setkat s mletím kávy pomocí nožů (tzv. tříštivé ostří), nebo s mlecími kameny (ty se dále člení na poddruhy). Obecně je mletí kávy pomocí kamenů mnohem šetrnější a ve výsledku dostanete skutečně dobře a rovnoměrně umletou kávu.
  • Kvalita rozhoduje. Kvalitní mlýnky na kávu přinášejí obvykle lety ověření výrobci. Jelikož budete kávu pravděpodobně mlít pravidelně, dopřejte si spolehlivý mlýnek na kávu s vlastnostmi, jaké vám budou nejvíce vyhovovat.
  • Inspirujte se. Pomůže například test mlýnků na kávu, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé způsoby mletí kávy?

Ruční mlýnky na kávu vlastnili ještě naše prababičky. U těchto mlýnků je výhodou nižší cena a tradice – máte pocit, že jste si kávu skutečně připravili vy. Kapacita se pohybuje do 2 šálků kávy na jedno mletí.

Při výběru myslete na kvalitu kliky, kterou otáčíte během mletí.

Elektrické mlýnky na kávu jsou modernější, zrnka kávy jsou mleté bez námahy a rychle. Připravíte také více šálků kávy na jedno mletí, ty s největší kapacitou semelou kávu na 4 šálky.

Při výběru myslete nejen na kvalitu mechanismu mletí, ale důležitý je i výkon – pohybuje se od 200 W až po téměř 1300 W. Hlavní výhodou je, že mnohé z nich semelou i malé množství ořechů či bylinek. Milovníci kávy však v mlýnku na kávu nemleli kvůli chuti nic jiného než zrnka kávy.

Jak nastavuji tloušťku mletí u elektrického a jak u ručního mlýnku na kávu?

U ručního mlýnku na kávu nastavíte tloušťku mletí kávy ručně, zpravidla posouváte plochu kamenů od sebe nebo k sobě. U elektrických mlýnků na kávu nastavujete mletí na stupnici.

Jak se zorientovat v mechanismu mletí kávy u mlýnků na kávu?

Mletí kávy pomocí nožů / tříštivé ostří má jedinou výhodu v tom, že v takových mlýncích připravíte i malé množství ořechů nebo bylinek, což má v běžné domácnosti širší využití. Obvykle mají mletí tříštivým ostřím elektrické mlýnky na kávu. Obrovskou nevýhodou je při takto rychlém mletí zahřívání kávy, a tedy její znehodnocení. Někdy se káva nepomele rovnoměrně. Výhodou je rychlé mletí, využití i na jiné suroviny a snadné čištění.

Mletí kávy pomocí kamenů zaručuje vyšší kvalitu, ale i vyšší cenu. Káva je mletá šetrnější, dokonce si zrnka zachovají více prospěšných látek i olejů. Kameny mohou mít nejen ruční mlýnky na kávu, ale i kvalitní elektrické mlýnky. Z kávy získáte maximum, a to je největší výhoda. Nejlepší mlýnky na kávu mají tyto kameny keramické, ne z oceli. Nevýhodu je komplikovanější čištění takového mlýnku.

Jaký je rozdíl mezi kónickými a plochými kameny u mlýnků na kávu?

Mlýnky na kávu s kónickými kameny melou o trochu pomaleji a mají dlouhou životnost.

Mlýnky na kávu s plochými kameny melou rychleji, ale rychleji se opotřebují.

Jaké značky jsou oblíbené u mlýnků na kávu?

Kvalitní mlýnky na kávu najdete například mezi značkami DeLonghi, Bosch nebo Klarstein.

Ruční mlýnky na kávu jsou oblíbené od značek Lodos (český výrobce), nebo od japonské klasiky Hario Japan, případně jsou populární i mlýnky na kávu Porlex.

Jak se zorientovat v kapacitě mlýnků na kávu?

Orientačně kapacita do 70 g zrníček kávy stačí na 2 šálky kávy – cca 30 g nemleté kávy na 1 šálek. Kapacita do 250 g vystačí na přípravu 3 až 4 šálků kávy. Mlýnky na kávu pro více než 300 g jsou ideální pro více šálků, což oceníte při častějších posezeních s přáteli nebo v domácnosti plné kávičkářů.

Nejčastěji člověk využije mlýnek na kávu s kapacitou nejvýše pro 2 šálky.


Ukázat kompletní nabídku mlýnků na kávu


Pomohl vám náš test mlýnků na kávu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího mlýnku na kávu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Kam dál?

Podívej se na tipy na nejlepší kávovary.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..