Kuchyně

Test kuchyňských vah

Nejlepší kuchyňské váhy Kvalitní kuchyňská váha je nenahraditelným pomocníkem v každé kuchyni, a to nejen na vážení surovin při přípravě různých jídel, ale pomůže i ve stravování, protože si dokážete odvážit přesné porce jídel. Zejména v současnosti se dostává do popředí vážení konkrétních porcí jídla v rámci lepšího způsobu stravování a důsledné přípravy jídelníčku. Nejlepší digitální kuchyňská váha je proto stále nezbytností, jen časem změnila svůj design a rozšířila se jejich nabídka. Samozřejmě se přidala i řada moderních funkcí navíc, se kterými je vážení rychlé a jednoduché.

Protože je na trhu velké množství kuchyňských vah, není lehké vybrat si tu nejlepší. Právě proto jsme pro vás připravili test kuchyňských vah, ve kterém jsme nezapomněli ani na mechanické kuchyňské váhy určené pro klasiky a milovníky designů.

Věříme, že ať už hledáte kuchyňskou váhu digitální anebo mechanickou, náš žebříček vám bude nápomocný, inspiruje vás a odpoví na nejčastější otázky. Budeme rádi, pokud se v závěru zapojíte do diskuse a obohatíte tak naši práci.

[ssba]

Test nejlepších kuchyňských vah podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Beurer KS 19
[usr 5 text="true" tooltip="true"]360 KčVíce informací
2.Soehnle 67080
[usr 5 text="true" tooltip="true"]648 KčVíce informací
3.ETA Dori 6778
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]499 KčVíce informací
4.Sencor SKS 4001
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]249 KčVíce informací
5.ETA Lori 2777
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]344 KčVíce informací
6.Sencor SKS 5020
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]299 KčVíce informací
7.Emos TY3101
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]169 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kuchyňských vah


Jak vybrat nejlepší kuchyňskou váhu?

 • Přesnost vážení. Odhadem dokáže odvážit každý, ale kuchyňskou váhu potřebujete přeci jen na přesné vážení surovin a jídel. Právě proto je přesnost vážení absolutně nejdůležitější parametr, na který je třeba při koupi přihlížet. V současnosti má drtivá většina běžných kuchyňských vah přesnost s odchylkou 1 gram.
 • Zatížení kuchyňské váhy. Nejprodávanější kuchyňské váhy zvládnou zatížení do 3 kilogramů anebo do 5 kilogramů, což postačuje běžné domácnosti. Na trhu však existují i větší váhy se zatížením až do 15 kilo, což se spíše využívá někde v jídelnách.
 • Mechanické a digitální kuchyňské váhy. Vybírat můžete z těchto dvou možností. Mechanické váhy jsou v současnosti už přesné, na svoje fungování nepotřebují baterie a obvykle jsou také o něco levnější. Na druhé straně, nejsou příliš praktické, a to zejména pokud potřebujete vážit v rychlosti. Digitální kuchyňské váhy jsou přesnější, mají vícero šikovných funkcí a váží rychle. Na svůj chod potřebují baterie, ve většině případů však ty „obyčejné“, které můžete zakoupit kdekoliv.
 • Materiály. Často jsou ty cenově nejdostupnější kuchyňské váhy vyrobené z plastu, ale nejpraktičtější jsou kombinace nerezu a kvalitního plastu (kuchyňská váha je tak lehká a má vyšší životnost). Používají se však i prvky ze skla či chromu.
 • Nožičky a stabilita váhy. Kuchyňská váha musí stát na rovném povrchu, a to všemi nožičkami (nejčastěji jsou čtyři). Asi všechny kuchyňské váhy mají nožičky vyrobené z gumy, které se nekloužou a zabezpečí stabilitu váhy během vážení.
 • Inspirujte se. Pomůže například najít test kuchyňských vah, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké funkce může mít kuchyňská váha?

Mezi nejzajímavější funkce současnosti patří například tyto:

 • volba měřících jednotek (litr, kilogram, libra, …),
 • podsvícení displeje,
 • dovažování (pokud připravujete těsto z vícera surovin, všechny odvážíte postupně v jedné misce, protože po každém vážení si váhu vynulujete a vážíte tak nanovo další a další surovinu),
 • automatické vypnutí (váha se sama vypne po čase nečinnosti, aby šetřila baterie),
 • velká čísla (ideální pro seniory, ale i pro běžné hospodyňky),
 • indikace stavu baterie (víte, kdy se baterie vybili a díky tomu vážíte vždy správně, navíc máte přehled o nutné výměně baterie).

Mají kuchyňské váhy indikaci přetížení?

Kdysi se hospodyňky báli, zda váhu nepoškodí příliš těžkými surovinami. Nejlepší digitální kuchyňské váhy současnosti už mají indikaci přetížení, tedy dají vám vědět, kdy to s hmotností přeháníte. Díky tomu váhu jednoduše nepoškodíte.

Co znamená Slim anebo Ultra Slim?

Slim váhy anebo Ultra Slim váhy jsou tenké a lehké váhy, které v kuchyni zaberou jen minimum místa.

Z jakých materiálů jsou nejčastěji vyráběné kuchyňské váhy?

Kuchyňské váhy se v současnosti vyrábějí z plastu, skla, nerezu a chromu. Je pouze na vás, které provedení si vyberete. V nabídce jsou také kuchyňské váhy kombinující například chrom a sklo.

Jaké výhody mají kuchyňské váhy s nutriční kalkulačkou?

Moderní váhy do kuchyně s nutriční kalkulačkou zobrazují nutriční hodnoty pro danou surovinu, jako jsou například tuky či bílkoviny. Tyto údaje jsou čerpané z databáze potravin, kterou daná váha disponuje. Přesně tak víte, co obsahuje právě vaše porce jídla.

Výhodou je i možnost připojení k vašemu chytrému telefonu, na základě čehož můžete sledovat svůj denní příjem a získávat tak detailnější informace o svém stravování.

Nevýhodou může být malá databáze potravin.

Jsou v nabídce i nějaké nové typy kuchyňských vah?

Nutriční kuchyňské váhy způsobili menší boom a stále jsou velmi populární.

V nabídce jsou ještě například váhy vestavěné do pracovní desky, tedy nezabírají žádné extra místo, ale máte možnost odvážit suroviny kdykoliv doslova na dosah ruky.

Oblíbené jsou i závěsné kuchyňské váhy, které mají navíc hodiny anebo někdy i praktické stopky. Takové kuchyňské váhy šetří prostor a nabízejí i z estetického hlediska oživení kuchyně. Navíc mnohé z nich ukážou vždy přesný čas, tedy zastávají i funkci hodin. Mnohé závěsné kuchyňské váhy se navíc dají sklopit.

Jaké baterie potřebuju do digitální kuchyňské váhy?

Tento údaj se může lišit v závislosti od konkrétního modelu a výrobce, ale nejčastěji to jsou běžně dostupné „tužkové“ baterie. Některé kuchyňské váhy ale vyžadují specifický typ baterií, proto si tento údaj vždy raději ještě ověřte před koupí.


Ukázat kompletní nabídku kuchyňských vah


Pomohl vám náš test kuchyňských vah? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní mechanické či digitální kuchyňské váhy a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..