Kuchyně

Test tlakových hrnců

Tlakový hrnec Tefal Secure5 Neo Tlakový hrnec je skvělým pomocníkem pro každou hospodyňku mimo jiného také proto, že si připravované jídlo lépe uchová chuť všech přísad a je připravené podstatně rychleji než v klasických hrncích. Nejlepší tlakové hrnce mají dvě anebo tři bezpečnostní pojistky a jsou vyrobené z vysoce kvalitní nerezové oceli. Mnohé hospodyně tvrdí, že kvalitní výrobek má zvládnout i zavařování, což samozřejmě moderní modely již splňují.

Podívejte se na test tlakových hrnců, abyste měli přehled a lépe si tak mohli vybrat to, co vám bude nejvíce vyhovovat, protože výběr je opravdu, stejně jako u jiných produktů, široký.

Pro naše čtenáře doplňujeme žebříček o odpovědi na nejčastější otázky kupujících, díky čemuž se na jednom místě dozvíte vše potřebné. Od nejlepších modelů, po návod jak vybrat.

Pokud doma máte nějaký kvalitní tlakový hrnec a chcete se podělit o své zkušenosti s jeho koupí i vařením v něm, zapojte se v závěru článku do diskuse a poraďte i vy ostatním čtenářům.

[ssba]

Test nejlepších tlakových hrnců – TOP 6 podle nás

NázevInfoHodnoceníCena od [Kč]
1.Tefal Secure5 Neo 6
Objem: 6; 8 l
5 poistiek
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2000 Kč Více informací
2.Tefal Clipso Minut Perfect
Objem: 6 l
5 poistiek
[usr 5 tooltip="true" text="true"]4300 KčVíce informací
3.Tescoma BIO EXCLUSIVE+
Objem: 4; 6; 7,5 l
4 poistky
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2200 Kč Více informací
4.Tescoma MAGNUM
Objem: 3,5; 5; 7; 8,5 l[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1200 Kč Více informací
5.Lamart Pression
Objem: 4; 6 l[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]1800 KčVíce informací
6.Banquet ALLEGRO
Objem: 3.5; 5; 7; 9 l[usr 4.4 tooltip="true" text="true"]630 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku tlakových hrnců


Jak vybrat nejlepší tlakový hrnec?

 • Objem. Velikost tlakového hrnce vybírejte podle počtu členů vaší domácnosti a také podle toho, jaká jídla v něm budete připravovat. Ideální je mít v kuchyni jeden větší a jeden menší model, proto byste měli popřemýšlet rovnou o koupi sady dvou kusů, což mají některé obchody přímo v nabídce za zvýhodněnou cenu.
 • Bezpečnostní pojistky. Každý tlakový hrnec musí mít spolehlivou bezpečnostní pojistku. Někteří výrobci přidávají ještě jednu, dvě anebo dokonce tři další pojistky navíc pro případ, že by jedna selhala. Pojistky navíc mají být od sebe zcela nezávislé, ale plně funkční. Aktuálním trendem jsou 2 až 3 pojistky.
 • Umývání tlakového hrnce v myčce nádobí. Zjistěte si před koupí, zda můžete umývat tlakový hrnec v myčce nádobí. Všeobecně platí, že těsnění a pokličku je nutné umývat ručně, protože jde o důležité části. Zbytek lze většinou do myčky nádobí umístit. Podrobnosti si ale třeba vždy zjistěte u jednotlivých modelů.
 • Způsob uzavírání. Tlakové hrnce mohou mít bajonetový anebo pákový způsob uzavírání. Pákový znamená, že poklici o hrnec utěsníte pákou. Při bajonetovém uzavírání poklici utěsníte otočením. Oba způsoby jsou stejně pohodlné a bezpečné, výběr záleží už jen na vašem vkusu a zvyku.
 • Dostupnost vyměnitelných částí. Používáním se vše opotřebuje, i tlakový hrnec. Často je nutné vyměnit těsnění, a proto je vhodné vědět ještě před koupí, kde či vůbec zda je možné na konkrétní model dokoupit náhradní díly.
 • Návod na použití. Měl by být v českém jazyce, nebo minimálně v tom slovenském. Srozumitelný a detailní. Jde o vaření pod vysokým tlakem, a tak byste v zájmu vaší vlastní bezpečnosti měli celý návod přečíst bez ohledu na to, zda jste už někdy měli nebo neměli tlakový hrnec. Bezpečnost především.
 • Inspirujte se. Pomůže například test tlakových hrnců, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat správnou velikost tlakového hrnce?

Velikost tlakového hrnce je udávána jeho objemem, zpravidla v litrech. Orientačně byste měli vědět, že:

 • malý tlakový hrnec do 3 litrů je skvělý na přípravu omáček anebo rýže, obvykle pro dvě osoby;
 • středně velký má objem do 5 litrů a je vhodný na přípravu masa pro dvě až tři osoby;
 • větší s objemem do 8 litrů je ideální pro čtyřčlennou rodinu pokud vaříte na dva dny, anebo pro dvě osoby, pokud vaříte na tři dny;
 • velké modely nad 8 litrů jsou využitelné na zaváření lahví anebo na přípravu jídel pro vícero osob.

Tlakový hrnec se nikdy nenaplňuje zcela, vždy musíte respektovat rysku, po kterou můžete plnit. Na přípravu masa, fazolí, brambor a pro běžné porce jídel jsou ideální objemy 4 až 5 litrů. Pokud připravujete například guláš, objem by měl být alespoň 5 až 6 litrů. I proto se doporučuje mít doma jeden menší a jeden větší model.

Z jakých materiálů jsou vyráběny tlakové hrnce?

Vyrábí se nejčastěji z vysoce kvalitní nerezové oceli, ale v současnosti někteří výrobci obohacují tlakové hrnce o další odolné materiály, které vylepšují tepelné vlastnosti. Výjimkou tak nejsou již ani keramické nebo elektrické tlakové hrnce, na které nepotřebujete vlastní sporák.

Vyhněte se modelům z niklu, nakolik by mohla vzniknout alergická reakce u některých osob.

Někteří výrobci nabízí také hrnce obohacené o antibakteriální vrstvu.

Zajímavé jsou pak modely s nepřilnavým povrchem.

Mohu tlakový hrnec používat na indukční varné desce?

Ano. Pro indukční varné desky jsou vyráběny modely s vlastním označením, podle kterého víte, že je na indukci můžete použít.

Mohou bylinky zacpat ventil?

Ano. Bylinky jako je například tymián, bazalka či rozmarýn můžete používat, ale raději střídmě. Jídla připravovaná v tlakovém hrnci jsou sami o sobě chutnější a aromatičtější v porovnání s přípravou v klasických hrncích neboť chuť zůstává uvnitř hrnce, neodpařuje se pryč a intenzivně proniká do jídla.

Mohu v tlakovém hrnci sterilizovat kojící potřeby?

Ve všeobecnosti ano, ale ověřte si to v návodu při konkrétním modelu. Vše závisí od výrobce, každý model je jiný.


Recenze nejlepších tlakových hrnců

1. Tefal Secure5 Neo 6

Tlakový hrnec Secure5 Neo 6 L značky TEFAL je vyoben z kvalitní nerezové oceli 18/10. Hrnec má třívrstvé sendvičové dno, zajišťující dokonalé rozložení tepla a pevnost. Vybaven je 5 pojistkami pro bezpečné použití.


Ukázat v obchodě


2. Tefal Clipso Minut Perfect

Tlakový hrnec Clipso Minut Perfect je vybaven chytrým časovačem pro dokonalou kontrolu vaření, parním košem a 5 bezpečnostními pojistkami. Záruka na kovové části je 10 let a je vyráběn ve Francii.


Ukázat v obchodě


3. Tescoma BIO EXCLUSIVE+

Tlakový hrnec BIO EXCLUSIVE+ o objemu 6,0 litrů, který je vyroben z prvotřídní nerezavějící oceli 18/10 (18% chróm, 10% nikl). Hrnec umožňuje vaření při nízkém nebo vysokém tlaku a je ideální pro rychlou a současně šetrnou přípravu pokrmů. Vhodný pro všechny typy sporáků včetně indukce.


Ukázat v obchodě


4. Tescoma MAGNUM

Praktický tlakový hrnec Tescoma Magnum s objemem nádoby 5 litrů se řadí mezi kompaktní hrnce, které vynikají jednoduchým moderním vzhledem a léty ověřenou konstrukcí. Hrnec je vyroben z vysoce kvalitní nerezavějící oceli.


Ukázat v obchodě


5. Lamart Pression

6-ti litrový tlakový hrnec Pression od značky LAMART , který je vyroben z prvotřídní nerezavějící ocelli 18/10 a velmi odolného platu si jistě zamilujete pro praktičnost a rychlost vaření.


Ukázat v obchodě


6. Banquet ALLEGRO

Nerezový tlakový hrnec ALLEGRO Matte 7L s pákovým uzávěrem, 2 ventily, sendvičovým dnem a sílou materiálu 0,6mm. Víko tlakového hrnce obsahuje hlavní pracovní a pomocný ventil pro případ zanešení, což činí hrnec maximálně bezpečný!


Ukázat v obchoděUkázat kompletní nabídku tlakových hrnců


Pomohl vám náš test tlakových hrnců? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších modelů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..