Test nejlepších jídlonosičů

Jídlonosič Tescoma Všichni někdy potřebujeme vzít s sebou jídlo na různá místa. Chceme mít s sebou jídlo na túru, potřebujeme, aby nám vydržela domácí zmrzlina v chladu, dokud nedorazíme na chatu nebo musíme zajistit oběd dětem či naším rodičům, případně prarodičům. Kvalitní jídlonosič se o jídlo během přenosu postará, aniž byste se museli bát o vylévání nebo mastné fleky všude kolem.

Stále více lidí má na své stravování specifické požadavky, zvyšuje se výskyt potravinových alergii a intoleranci. Můžete si jídlo vzít z restaurace s sebou namísto jednorázových obalů nebo si vychutnat v práci jídlo z domu.

Důležité je vědět, jak vybrat kvalitní jídlonosič. Jde o nádoby na jídlo, a proto by rozhodně měly být z vysoce kvalitních materiálů. Náš test vám přinese přehledné informace, se kterými se lépe zorientujete v nabídce jídlonosičů. Kromě toho náš článek shrnuje i nejlepší jídlonosiče jaké máme aktuálně na trhu a v jakých cenách.

Budeme rádi, když žebříček obohatíte o vlastní postřehy a rady pro naše čtenáře. Spolu s námi tak budete test tvořit i vy, aby si další lidé mohli vybrat kvalitní jídlonosič na své dobroty.

Děkujeme, že nás sdílíte na sociálních sítích mezi přáteli.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších jídlonosičů – TOP 6 podle nás

 ProduktPočet dózObjemMateriálHodnoceníCena od [Kč] 
1.Tescoma FRESHBOX
30,8 lPlast5 out of 5 stars (5 / 5)600 KčZjistit cenu
2.Orion Nerezový jídlonosič
31 lNerez5 out of 5 stars (5 / 5)400 KčZjistit cenu
3.Plastový jídlonosič LOCK
30,68 lPlast4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)230 KčZjistit cenu
4.Klarstein Glaswerk Hopewell
31,04 lBorosilikátové sklo,
plast a látka
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)900 KčZjistit cenu
5.InnovaGoods Elektrický Lunchbox do auta
11,05 lPlast4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)450 KčZjistit cenu
6.Jídlonosič nerezový
40,95 lNerez4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)220 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku jídlonosičů


Jaké jsou nejlepší jídlonosiče na trhu?

 • Tescoma FRESHBOX – nejlepší jídlonosič dle naší redakce
 • Orion Nerezový jídlonosič – nejlepší v poměru cena / výkon
 • Plastový jídlonosič LOCK – moderní design
 • Klarstein Glaswerk Hopewell – jídlonosič formou dóz
 • InnovaGoods Lunchbox – nejlepší elektrický jídlonosič do auta
 • Jídlonosič nerezový – levný / lidová volba

Jak vybrat nejlepší jídlonosič?

 • Materiál jídlonosiče. Kvalitní jídlonosiče na trhu zvládnou i ohřívání v mikrovlnce. Mezi nejprodávanější patří stále ty plastové, avšak momentálně v této kategorii máme i jídlonosiče vyrobené bez BPA, čím jsou pro potraviny a jídla ideální. Můžete si však vybrat i sklo nebo kvalitní nerez. Při materiálech myslete i na těsnění a dobré uzavírání, jídlo se nesmí vylévat nebo jinak přetéci.
 • Objem a počet nádob. Nejlepší jídlonosič je ten, který vám bude vyhovovat. Někomu postačí model se dvěma nádobami, někdo potřebuje tři. Nejlepší jídlonosiče mají možnost vzít s sebou namísto tří nádob jen dvě nebo tolik, kolik aktuálně potřebujete. Některé tuto možnost nemají a musíte tak vzít s sebou všechny tři nádoby (jinak by “nezacvakly” do sebe správně). Zkontrolujte před koupí také objem jednotlivých nádob, buď mají všechny stejnou velikost, nebo jsou od větší po menší.
 • Způsob mytí. Pokud máte myčku nádobí, určitě si před koupí podívejte, zda můžete svůj nový jídlonosič mýt pohodlně v myčce. Pokud myjete v rukou, ujistěte se, že je možné jej pohodlně umýt a dostat se houbičkou případně kolem záhybů. Bude to přece jen další kus nádobí, ať je tedy mytí co nejjednodušší.
 • Parametry jídlonosiče. Jde například o to, jaký teplotní rozsah jídlonosič zvládne. Kvalitní modely z plastu zvládnou teploty od -40 ° C do + 90 ° C, což zaručuje mytí v myčce a také širší použití – někde v exteriéru během mrazů, případně můžete využít jídlonosič i v mrazáku na krátkodobé uchování domácí zmrzliny či malin ze zahrádky. Nejlepší jídlonosič tak nemusí sloužit vždy jen na přenos oběda.
 • Moderní typy jídlonosičů. V nabídce jsou i moderní kvalitní jídlonosiče, které umí jídlo udržet teplé (cosi jako termoska na jídlo) nebo dokonce elektrické jídlonosiče s nimiž ohřejete jídlo i v autě. Mnohé mají také praktické místo na příbor.
 • Inspirujte se. Pomůže například test jídlonosičů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak se lépe zorientovat v materiálech jídlonosičů?

Nejoblíbenější jídlonosiče jsou plastové, vyrábějí se například z polypropylenu (zkratka někdy na obalu “PP”). V současnosti najdete plastové jídlonosiče bez BPA, které jsou mimořádně trvanlivé, dobře se myjí, nenasává vůně do jídel a obvykle i velmi dobře těsní.

Do popředí se dostává nerez, avšak i zde je třeba myslet na kvalitu – v opačném případě se setkáte s názory, že nerezový jídlonosič časem “zapáchá” a jídlo z něj nechutná.

Kvalitní jídlonosič může být i ze skla, přičemž se používá odolnější sklo, které přežije i menší otřesy. Pro mnohé je sklo ideální volbou, protože patří mezi zdravotně nezávadné materiály. Hlavní nevýhodou je hmotnost, už jen samotný jídlonosič bez jídla váží hodně.

Jaké hlavní výhody a nevýhody má elektrický jídlonosič?

Elektrický jídlonosič ohřívá jídlo bez mikrovlnky, stává se z něj jakýsi “přenosný hrnec” ve kterém můžete šikovně jídlo ohřát například na 50°C. Stále však vypadá jako jídlonosič a má běžné rozměry větších jídlonosičů. Na provoz potřebujete elektrickou zásuvku, u některých elektrických jídlonosičů je v balení kabel na ohřev v autě pro 12V.

Nevýhodou je, že v mnoha případech elektrický jídlonosič ohřívá jídlo pomalu, musíte si počkat. Někdy může ohřívání trvat i 40 minut. Na druhé straně, dopřejete si teplé jídlo i na místech, kde není mikrovlnka.

Elektrický jídlonosič má přihrádky na hlavní jídlo, přílohu i polévku. Nejlepší z této kategorie umožňují ohřát třeba jen polévku a hlavní jídlo, bez dezertu, který můžete dát stranou.

Jak dlouho udrží termo jídlonosič jídlo teplé?

Termo jídlonosič funguje jako termoska, jen slouží na jídlo. Údaj o tom, jak dlouho vám jídlo zůstane teplé je vždy uveden v popisu / na obalu konkrétního jídlonosiče.

Jací výrobci jsou u jídlonosičů oblíbení?

Nejeden test kvality zahrnuje jídlonosiče od značek jako Tescoma nebo Orion. Dobré nádoby na jídlo koupíte také v řetězci IKEA nebo v supermarketech Lidl.


Ukázat kompletní nabídku jídlonosičů


Pomohl vám náš test jídlonosičů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího jídlonosiče a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..