Kuchyně

Test nejlepších jídlonosičů

Jídlonosič Tescoma Všichni někdy potřebujeme vzít s sebou jídlo na různá místa. Chceme mít s sebou jídlo na túru, potřebujeme, aby nám vydržela domácí zmrzlina v chladu, dokud nedorazíme na chatu nebo musíme zajistit oběd dětem či naším rodičům, případně prarodičům. Kvalitní jídlonosič se o jídlo během přenosu postará, aniž byste se museli bát o vylévání nebo mastné fleky všude kolem.

Stále více lidí má na své stravování specifické požadavky, zvyšuje se výskyt potravinových alergii a intoleranci. Můžete si jídlo vzít z restaurace s sebou namísto jednorázových obalů nebo si vychutnat v práci jídlo z domu.

Důležité je vědět, jak vybrat kvalitní jídlonosič. Jde o nádoby na jídlo, a proto by rozhodně měly být z vysoce kvalitních materiálů. Náš test vám přinese přehledné informace, se kterými se lépe zorientujete v nabídce jídlonosičů. Kromě toho náš článek shrnuje i nejlepší jídlonosiče jaké máme aktuálně na trhu a v jakých cenách.

Budeme rádi, když žebříček obohatíte o vlastní postřehy a rady pro naše čtenáře. Spolu s námi tak budete test tvořit i vy, aby si další lidé mohli vybrat kvalitní jídlonosič na své dobroty.

Děkujeme, že nás sdílíte na sociálních sítích mezi přáteli.

[ssba]

Test nejlepších jídlonosičů – TOP 6 podle nás

ProduktPočet dózObjemMateriálHodnoceníCena od [Kč]
1.Tescoma FRESHBOX
30,8 lPlast[usr 5 text="true" tooltip="true"]600 KčZjistit cenu
2.Orion Nerezový jídlonosič
31 lNerez[usr 5 text="true" tooltip="true"]400 KčZjistit cenu
3.Plastový jídlonosič LOCK
30,68 lPlast[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]230 KčZjistit cenu
4.Klarstein Glaswerk Hopewell
31,04 lBorosilikátové sklo,
plast a látka
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]900 KčZjistit cenu
5.InnovaGoods Elektrický Lunchbox do auta
11,05 lPlast[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]450 KčZjistit cenu
6.Jídlonosič nerezový
40,95 lNerez[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]220 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku jídlonosičů


Jaké jsou nejlepší jídlonosiče na trhu?

 • Tescoma FRESHBOX – nejlepší jídlonosič dle naší redakce
 • Orion Nerezový jídlonosič – nejlepší v poměru cena / výkon
 • Plastový jídlonosič LOCK – moderní design
 • Klarstein Glaswerk Hopewell – jídlonosič formou dóz
 • InnovaGoods Lunchbox – nejlepší elektrický jídlonosič do auta
 • Jídlonosič nerezový – levný / lidová volba

Jak vybrat nejlepší jídlonosič?

 • Materiál jídlonosiče. Kvalitní jídlonosiče na trhu zvládnou i ohřívání v mikrovlnce. Mezi nejprodávanější patří stále ty plastové, avšak momentálně v této kategorii máme i jídlonosiče vyrobené bez BPA, čím jsou pro potraviny a jídla ideální. Můžete si však vybrat i sklo nebo kvalitní nerez. Při materiálech myslete i na těsnění a dobré uzavírání, jídlo se nesmí vylévat nebo jinak přetéci.
 • Objem a počet nádob. Nejlepší jídlonosič je ten, který vám bude vyhovovat. Někomu postačí model se dvěma nádobami, někdo potřebuje tři. Nejlepší jídlonosiče mají možnost vzít s sebou namísto tří nádob jen dvě nebo tolik, kolik aktuálně potřebujete. Některé tuto možnost nemají a musíte tak vzít s sebou všechny tři nádoby (jinak by „nezacvakly“ do sebe správně). Zkontrolujte před koupí také objem jednotlivých nádob, buď mají všechny stejnou velikost, nebo jsou od větší po menší.
 • Způsob mytí. Pokud máte myčku nádobí, určitě si před koupí podívejte, zda můžete svůj nový jídlonosič mýt pohodlně v myčce. Pokud myjete v rukou, ujistěte se, že je možné jej pohodlně umýt a dostat se houbičkou případně kolem záhybů. Bude to přece jen další kus nádobí, ať je tedy mytí co nejjednodušší.
 • Parametry jídlonosiče. Jde například o to, jaký teplotní rozsah jídlonosič zvládne. Kvalitní modely z plastu zvládnou teploty od -40 ° C do + 90 ° C, což zaručuje mytí v myčce a také širší použití – někde v exteriéru během mrazů, případně můžete využít jídlonosič i v mrazáku na krátkodobé uchování domácí zmrzliny či malin ze zahrádky. Nejlepší jídlonosič tak nemusí sloužit vždy jen na přenos oběda.
 • Moderní typy jídlonosičů. V nabídce jsou i moderní kvalitní jídlonosiče, které umí jídlo udržet teplé (cosi jako termoska na jídlo) nebo dokonce elektrické jídlonosiče s nimiž ohřejete jídlo i v autě. Mnohé mají také praktické místo na příbor.
 • Inspirujte se. Pomůže například test jídlonosičů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak se lépe zorientovat v materiálech jídlonosičů?

Nejoblíbenější jídlonosiče jsou plastové, vyrábějí se například z polypropylenu (zkratka někdy na obalu „PP“). V současnosti najdete plastové jídlonosiče bez BPA, které jsou mimořádně trvanlivé, dobře se myjí, nenasává vůně do jídel a obvykle i velmi dobře těsní.

Do popředí se dostává nerez, avšak i zde je třeba myslet na kvalitu – v opačném případě se setkáte s názory, že nerezový jídlonosič časem „zapáchá“ a jídlo z něj nechutná.

Kvalitní jídlonosič může být i ze skla, přičemž se používá odolnější sklo, které přežije i menší otřesy. Pro mnohé je sklo ideální volbou, protože patří mezi zdravotně nezávadné materiály. Hlavní nevýhodou je hmotnost, už jen samotný jídlonosič bez jídla váží hodně.

Jaké hlavní výhody a nevýhody má elektrický jídlonosič?

Elektrický jídlonosič ohřívá jídlo bez mikrovlnky, stává se z něj jakýsi „přenosný hrnec“ ve kterém můžete šikovně jídlo ohřát například na 50°C. Stále však vypadá jako jídlonosič a má běžné rozměry větších jídlonosičů. Na provoz potřebujete elektrickou zásuvku, u některých elektrických jídlonosičů je v balení kabel na ohřev v autě pro 12V.

Nevýhodou je, že v mnoha případech elektrický jídlonosič ohřívá jídlo pomalu, musíte si počkat. Někdy může ohřívání trvat i 40 minut. Na druhé straně, dopřejete si teplé jídlo i na místech, kde není mikrovlnka.

Elektrický jídlonosič má přihrádky na hlavní jídlo, přílohu i polévku. Nejlepší z této kategorie umožňují ohřát třeba jen polévku a hlavní jídlo, bez dezertu, který můžete dát stranou.

Jak dlouho udrží termo jídlonosič jídlo teplé?

Termo jídlonosič funguje jako termoska, jen slouží na jídlo. Údaj o tom, jak dlouho vám jídlo zůstane teplé je vždy uveden v popisu / na obalu konkrétního jídlonosiče.

Jací výrobci jsou u jídlonosičů oblíbení?

Nejeden test kvality zahrnuje jídlonosiče od značek jako Tescoma nebo Orion. Dobré nádoby na jídlo koupíte také v řetězci IKEA nebo v supermarketech Lidl.


Ukázat kompletní nabídku jídlonosičů


Pomohl vám náš test jídlonosičů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího jídlonosiče a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..