Powerbanka Xiaomi Powerbanky jsou šikovná zařízení, schopná nabít vám telefon anebo fotoaparát i v době, kdy nemůžeme využít klasickou nabíječku anebo jsme někde v přírodě či na cestách bez připojení k elektřině. Jde tedy o přenosnou baterii (nabíječku), kterou můžete mít kdykoliv sebou někde v kabelce či příruční tašce.

Pokud se podíváte na nabídku zjistíte, že se liší nejen značkou výrobce, ale i parametry a různými vychytávkami. Pomoci vám může test powerbank, shrnující ty nejlepší power banky na trhu. Žebříček pravidelně aktualizujeme, abyste měli vždy po ruce ty nejnovější informace.
Nejlepší powerbanky do našeho žebříčku vybíráme tak, že sledujeme testy renomovaných organizací v zahraničí, sledujeme názory samotných zákazníků, zajímáme se o názory odborníků v oboru (blogeři) a samozřejmě studujeme podobné žebříčky zahraničních autoritativních webů. Na základě této analýzy vybereme produkty, které bychom si sami pořídili.

Test je navíc obohacený o rady pomáhající při nakupování. Pokud se chcete podělit o vlastní postřehy, zapojte se do diskuse na konci stránky a spolu s námi poraďte ostatním.

[ssba]

Test nejlepších powerbank – vybíráme 7 nejlepších

 Název HodnoceníCena od [Kč] 
1.ADATA AP20000D-DGT-5V-CBK
+ kapacita: 20000 mAh
+ počet USB: 2
+ hmotnosť: 450 g
5 out of 5 stars (5 / 5)490 KčVíce informací
2.Xiaomi PLM06ZM
+ kapacita: 20000 mAh
+ hmotnosť: 338 g
5 out of 5 stars (5 / 5)625 KčVíce informací
3.LAMAX 10000 mAh
+ kapacita: 10000 mAh
+ počet USB: 3
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)590 KčVíce informací
4.Niceboy Powerbank 10000 mAh
+ kapacita: 10000 mAh
+ počet USB: 3
+ hmotnost: 233 g
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)299 KčVíce informací
5.Huawei AP007 13000 mAh
+ kapacita: 1300 mAh
+ počet USB: 2
+ hmotnost: 345 g
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)524 KčVíce informací
6.Samsung EB-P3000BN
+ kapacita: 10000 mAh
+ počet USB: 1
+ hmotnosť: 143 g
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)759 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku POWERBANK


Jak mám vybrat kvalitní powerbanku?

  • Typ baterie. Baterie v powerbance může být Lithium Polymerová (Li-pol) anebo Lithium Ion (Li-ion). Lithiovo-polymerové baterie (Li-pol) namísto kapaliny obsahuji gelový elektrolyt. Jsou tenčí s nižší hmotností, co je pro přenosnou baterii obrovská výhoda. Sice si trošku připlatíte, ale s takovou baterií budete mít delší životnost a jen tak se během nepoužívání nevybije (během jednoho měsíce nečinnosti se vybije jen o cca 5%). Litiovo-iontové baterie (Li-ion) jsou nejpoužívanější v powerbankách hlavně kvůli tomu, že jsou levnější. Hlavní nevýhodou je, že se během nepoužívání vybíjejí víc než předešlý typ. Nepochybně jsou kvalitní a též je doporučujeme, pokud však máte možnost výběru, raději sáhněte po modernějším Li-pol.
  • Výstupné napětí (V). Výstupné napětí (Volt; V) potřebujete řešit, abyste věděli, jaké zařízení můžete danou power bankou nabíjet. 5 V / 5,5 V je napětí ideální pro smartphony, navigace do auta, fotoaparáty atd. Výstupné napětí 9 V / 12 V je určené pro starší tablety, přenosné TV přehrávače anebo menší přenosné chladničky na nápoje. Powerbanky s napětím 16 V / 19 V / 21 V jsou určené pro notebooky a netbooky.
  • Velikost. Menší powerbanka se vejde do kabelek, mají zpravidla nižší kapacitu a dokážou nám spolehlivě nabít telefon po cestě do práce, pokud jste na to doma zapomněli. Větší přenosné baterie jsou vhodné pro nabíjení během cestování vlakem anebo někde v přírodě, protože mají obvykle daleko vyšší kapacitu.
  • Počet USB výstupů. Některé power banky mají 2 výstupy, takže dokážou naráz nabíjet i dva smartphony. Nejjednodušší přenosné nabíječky mají pouze jeden USB výstup, některé však dokonce i 3 – 4. Samozřejmě, potom je třeba řešit kapacitu powerbanky.
  • Indikátory nabití a chytré funkce. Kupujte powerbanku s indikací nabití a ukazatelem stavu zbytku kapacity, abyste věděli, kdy je třeba ji znovu nabít a kolik energie v ní ještě zůstalo. Užitečná může být funkce Sync Charge; nabíjíte powerbanku a zároveň i jiné k ní připojené zařízení.
  • Inspirujte se. Pomůže například test powerbank, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak správně vybrat kapacitu?

V krátkosti a co nejstručněji: podívejte se na udávanou kapacitu daného modelu na papíře a to číslo vynásobte 0,7 – výsledné číslo je reálná využitelná kapacita powerbanky. Podle kapacity vašeho mobilního telefonu víte, zda vám powerbanky vystačí pouze na jedno dobití, anebo s ní dobijete svůj smartphone nebo odolný telefon třeba hned 3x.

Odhadem dokážete využít cca 70% z uvedené kapacity powerbanky.

Jak dlouho se powerbanka nabíjí?

Výstup 1000 mA/h znamená, že se za jednu hodinu nabije 1000 mA – taková powerbanka s kapacitou 2000 mA se bude nabíjet do úplného nabití cca 2 hodiny (přibližně 2 – 2,5 hodiny). Powerbanky s 500 mA/h se při kapacitě baterie 2000 mA bude nabíjet přibližně 4 hodiny.


Ukázat kompletní nabídku POWERBANK


Pomohl vám náš test powerbank? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní powerbanky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..