Test odolných telefonů

Odolný telefon Evolveo Odolné telefony, v současnosti se též můžete setkat s pojmem outdoorové telefony, toho dokážou vydržet opravdu dost. Svoji zpevněnou konstrukcí zvládnou i extrémní zacházení a díky SOS tlačítku se dovoláte na předvolené číslo, i pokud máte na rukavice anebo nedokážete naklapat číslo ze seznamu kontaktů. Nejlepší odolný telefon je samozřejmě kvalitní svoji konstrukcí, pevný, odolný vůči vodě a drobným částečkám prachu a kamínků.

Outdoorový telefon nemusí nutně vypadat jako z doby kamenné – mnohé světové značky chytrých telefonů, jako je Samsung anebo Sony mají ve své nabídce i moderní smartphony s odolností certifikovanou až na IP67, což rozhodně stojí za pozornost. Pokud tedy chcete stylový mobil a zároveň požadujete, aby něco vydržel, poohlédněte se po vylepšených verzích běžných výrobců.

Pokud už hledáte styl nebo potřebujete odolný telefon v pravém slova smyslu, určitě řešíte dilema správného výběru. Pomoci vám inspirovat se může test odolných telefonů spolu s radami, které vám poskytnou odpovědi na nejčastější otázky. Přehledný test odolných / outdoorových telefonů můžete doplnit i vy, naši čtenáři, zapojením se do diskuse na konci stránky.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších odolných / outdoorových telefonů – Přehled TOP 7

 Název HodnoceníCena od [Kč] 
1.Caterpillar S60 (CAT S60)
+ termokamera
+ normy IP68 a MIL SPEC 810G
+ výdrž až 60 min v hloubce 5m
+ pád z výšky 1.8m
+ extrémní teploty
5 out of 5 stars (5 / 5)12 990 KčVíce informací
2.Doogee S60
+ certifikace IP68
+ 6 GB RAM / 64 GB ROM
+ NFC
+ baterie 5580 mAh
5 out of 5 stars (5 / 5)6 840 KčVíce informací
3.Ulefone Armor 2
+ 6 GB RAM / 64 GB ROM
+ potopení do 1m na 24hod
+ teploty -40° až +80°C
+ normy IP68
+ Corning Gorilla Glass 3
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5 990 KčVíce informací
4.Caterpillar CAT S41 Dual SIM
+ normy IP68 a MIL SPEC 810G
+ Gorilla Glass 5
+ vodotěsný, prachu, písku, blátu, sněhu
+ výdrž až 60 min v hloubce 2m
+ pád z výšky 1.8m
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)8 990 KčVíce informací
5.Blackview BV7000 Pro
+ certifikace IP68
+ sklo Gorilla Glass 3
+ hmotnost 223 g
+ 4 GB RAM / 64 GB ROM
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)4 790 KčVíce informací
6.Samsung Galaxy Xcover 4
+ odolná konstrukce
+ certifikace IP67
+ vhodné na lyže, staveniště, cyklistiku
- nízký výkon
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)4 430 KčVíce informací
7.Caterpillar CAT B25
+ certifikace IP67
+ odolá pádům z až 1,8 m
+ vodotěsný 1m po 30 minut
+ do mrazu i tepla (-20°C až +60°C)
+ tlačítkový
- základní telefon bez přidaných funkcí
4 out of 5 stars (4 / 5)1 399 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ODOLNÝCH TELEFONŮ


Jak vybrat nejlepší odolný telefon?

 • Výrobci odolných telefonůpřehled. Možná jste si mysleli, že na trhu není příliš mnoho výrobců odolných telefonů, ale opak je pravdou. Populární jsou outdoor telefony značky Evolve, které můžete používat od -20 °C do +60 °C a přežijí doslova všechno – bláto, sníh i vodu. Samozřejmostí je kryt zvládající škrábance různého původu. Podobně jsou na tom odolné telefony od oblíbené značky Caterpillar – zkráceně CAT – jejich telefony jsou dotykové a i když výkonem vás neoslní, při pádu z výšky 1,8 metru se jim nic nestane. Dobře známá je též značka teXet – jde o ruského výrobce, takže recenze v angličtině či dokonce v češtině se hledají poměrně těžko, no pyšní se odolností IP68, pogumovaným krytem a dalšími vychytávkami. Další značky, které stojí za zváření jsou Doogee, Ulefone či Blackview.
 • Výdrž baterie odolných telefonů. Jde nepochybně o jeden ze zajímavých parametrů, na které je dobré se zaměřit včetně pohotovostního režimu, protože pokud se ocitnete během túry někde bez pomoci, určitě budete chtít šetřit svoji baterii, abyste se mohli nouzově dovolat případné pomoci. Ne všichni máme ještě při sobě powerbanku a nikdy nevíte, zda si ji nezapomenete doma nebo někde na chatě.
 • Hodnota IP. U většiny chytrých telefonů, a je jedno zda jsou odolné nebo běžné, je uváděna hodnota IP (ze zkratky International Protection). Je to stupeň ochrany, odolnosti smartphonu vůči vodě a prachu. Nikoliv pevnosti. Tabulku hodnot naleznete níže v tomto článku.
 • Umístění tlačítek a jejich používání. Zkuste si použít tlačítka, prohlédněte si jejich rozložení. Dokážete je stlačit i v rukavicích? Vyhovuje vám jejich rozmístění? Mačkají se dobře? I toto mohou být důležité otázky, které nakonec rozhodnou o vašem novém odolném telefonu.
 • Doplňky, doplňkové funkce a vychytávky. Užitečné je například LED světýlko na posvícení v případě potřeby, uchycení na zavěšení, možnost zapojení dvou SIM karet tzv. Dual SIM (nikdy nevíte, kdy bude mít jeden operátor lepší pokrytí než ten druhý, hlavně v přírodě), digitální kompas a další doplňky a maličkosti, které vám během používání mohou pomoci.
 • Inspirujte se. Pomůže například vyhledat test odolných telefonů, čtěte si recenze a podívejte se, nejprodávanější modely a výrobky. Pomůže také spokojenost samotných zákazníků. Jen reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Kdy je dobré mít odolný telefon?

Už samotný název outdoor / odolný naznačuje, že jde především o telefony vhodné do venkovního prostředí, do přírody, na cyklistiku, pro stavební dělníky. Zkrátka se hodí na místa, kde je vyžadována od telefonu odolnost, maximální spolehlivost a hrozí například pád z kapsy či z menší výšky.

Tabulka hodnot IP (Internation Protection) pro chytré telefony

 • IP 68 – úplná ochrana proti prachu a před ponořením do vody za podmínek stanoveným výrobcem
 • IP 67 – úplná ochrana proti prachu a před ponořením do vody hluboké jeden metr po dobu 30 minut
 • IP 66 – úplná ochrana proti prachu a proti namočení / polití vodou
 • IP 55 – ochrana před tryskající vodou ze všech úhlů a částečná ochrana proti prachu
 • IP 44 – ochrana před vniknutím velmi drobných předmětů a před stříkající vodou ze všech úhlů
 • IP 33 – ochrana před vniknutím drobných předmětů a před stříkající vodou ze všech úhlů
 • IP 22 – ochrana před vniknutím malých předmětů a před stříkající vodou z jednoho úhlu
 • IP 11 – ochrana před vniknutím velkých těles a před kapající vodou
 • IP 00 – bez ochrany před prachem, nečistotami a vodou

Co znamená označení MIL-STD 810G a MIL SPEC 810G?

Najdeme ho u skutečně extrémně odolných telefonů, které jsou určeny do extrémních podmínek a vydrží pád i ze dvou metrů. Jedná se o vojenský standard, nicméně tyto telefony nenadchnou svým výkonem, vzhledem a koneckonců ani cenou.


Ukázat kompletní nabídku odolných telefonů


Pomohl vám náš test odolných telefonů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího odolného / outdoorového telefonu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.