Malé spotřebiče

Test jogurtovačů

Jogurtovač Guzzanti GZ 800 Čím déle, tím více lidí dbá na způsob svého stravování a začínáme si stále více než kdy jindy uvědomovat složení jednotlivých potravin, abychom chránili svoje zdraví a zdraví našich dětí a blízkých. Jogurtovač je způsob, jakým si můžete pohodlně doma vyrobit vlastní jogurt, díky čemuž budete přesně vědět z čeho je složený.

Nejlepší jogurtovače dokážou připravit až sedem čerstvých jogurtů naráz za přibližně 6 hodin, takže přípravu začnete večer a ráno si ke snídani dopřejete chutný jogurt domácí výroby. Kvalitní jogurtovač je správnou volbou i pro ty, kteří už nechtějí neustále používat plast a s tím spojené plastové kelímky.

Jak však vybrat opravdu kvalitní jogurtovač, když s tím nemáte žádné zkušenosti a nemá ho ani nikdo z vašeho okolí? Pročtěte si nejen recenze uživatelů, ale hledejte také test jogurtovačů na internetu a žebříčky nejlepších modelů, ať máte co nejvíce informací a můžete se lépe rozhodnout.

To vše vám poskytneme na našich stránkách, kde recenze, žebříčky a testy procházíme za vás a vybíráme pouze ty nejlepší produkty. Mimo toho článek doplňujeme o zajímavé rady a návody jak vybrat.

[ssba]

Test nejlepších jogurtovačů – 5 TOP modelů podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Guzzanti GZ 705
[usr 5 text="true" tooltip="true"]788 KčVíce informací
2.Severin JG 3519
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]600 KčVíce informací
3. Steba JM 2
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1 189 KčVíce informací
4.Ariete ART 626
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]749 KčVíce informací
5.Clatronic JM 3344
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]599 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku jogurtovačů


Jak mám vybrat nejlepší jogurtovač?

  • Doba trvání přípravy jogurtu. Ve všeobecnosti platí, že příprava domácích jogurtů trvá 6-7 hodin, ale vždy si před koupí tento čas ověřte u konkrétní značky a modelu jogurtovače, abyste po jeho zakoupení nebyli nemile překvapeni. Mnozí nechávají jogurty připravit večer, aby byli ráno hotové ke snídani anebo ke svačině do práce či do školy. PS: Vyzkoušejte domácí jogurt se směsí cereálií a sušeného ovoce. Je to výborné.
  • Značky jogurtovačů. V nabídce jsou víceré značky, které se liší zpravidla jen v maličkostech. Nabídka není ani příliš obsáhla jako například u domácích pekáren chleba nebo sušiček ovoce. Ve své podstatě všechny připraví jogurty stejně spolehlivě. Zásadní rozdíly jsou jen v designu. Vybrat si můžete například ze známějších značek, jako jsou Guzzanti anebo Ariete, avšak příležitost můžete dát i ostatním značkám jako je Bravo, Severin, Steba či Clatronic. Pro některé může být výhodou, že například značka Guzzanti nabízí kombinaci některých spotřebičů, jako je například sušička ovoce a jogurtovač v jednom, čímž ušetříte nejen místo v kuchyni, ale také peníze.
  • Objem hotového jogurtu. Většina jogurtovačů připraví 7 nádobek jogurtu naráz, přičemž každá z nich má objem přibližně 150 ml. Na trhu jsou i modely, které vám připraví 1 litr jogurtu, a ten si poté můžete libovolně rozdělit na jednotlivé porce podle sebe. Je pouze na vás, co více vyhovuje vašim potřebám. Tyto informace si ovšem ověřte u konkrétních modelů, neboť některé nádobky mohou mít jinou velikost (např. 120 ml apod.).
  • Náhradní nádobky. Může se stát, že jednu z nádobek během používání rozbijete, ztratíte nebo nějak poškodíte, takže je vhodné se zeptat na možnost dokoupení náhradních nádobek, jejich dostupnost a cenu. Někteří výrobci přibalují již jednu náhradní nádobku do balení navíc.
  • Nutnost jogurtové kultury. Při výrobě domácích jogurtů v jogurtovači budete potřebovat jogurtovou kulturu, kterou si pohodlně zakoupíte v obchodech se zdravou výživou, v drogériích anebo internetových obchodech, supermarketech i lékárnách. Další možností je výroba nových jogurtů přimícháním směsi už existujícího jogurtu. Každý jogurtovač má přibalené podrobné návody spolu s prvními recepty pro začátek, takže se k těmto informacím zaručeně dostanete.
  • Inspirujte se. Pomůže například test jogurtovačů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co všechno dokážeme připravit v jogurtovači?

Jogurtovač nemusíte vždy používat jen na přípravu jogurtů, má všestrannější využití například i na přípravu zmrzliny, pomazánek, paštik, probiotických nápojů ale i domácích majonéz. V návodech, resp. v knížečce receptů přibalených k jednotlivým modelům uvidíte možnosti využití svého jogurtovače. Pro příklad: příprava domácího acidofilního mléka trvá přibližně 10 hodin.

Jak mohou jogurty z jogurtovače dochutit?

Jogurty můžete dochucovat prakticky čímkoliv, co vám chutná – skořice, všechny druhy ovoce včetně toho sušeného, med, třtinový cukr, džemy rozličných chutí, ale i speciálně třeba bylinkami, cereáliemi a pro vaši fantazii třeba i zeleninou.

V případě těchto domácích jogurtů je vlastně jedno čím je dochutíte, protože si přimícháte vlastní příchutě. To znamená, že dokážete vytvořit takové chutě, které se třeba běžně nedají ani koupit v obchodech.

Jaké funkce může mít jogurtovač?

Je užitečné, pokud má jogurtovač alespoň zvukový signál hotové přípravy, abyste věděli, kdy jsou hotové jogurty připravené ke konzumaci.

Skvělým pomocníkem je časovač a kontrolky, kterými kdykoliv zkontrolujete chod jogurtovače.

Je dobré vidět aspoň nějaká videa způsobu ovládání, které si můžete jednoduše pustit třeba na YouTube zadáním názvu vybraného modelu ještě před jeho koupí. Samozřejmostí by měla být knížečka plná receptů pro začátečníky, a to nejen na jogurty, ale i nápoje, paštiky a další produkty.

Do kdy je třeba spotřebovat jogurty z jogurtovače?

Ideální do 24 hodin. Někteří výrobci uvádějí v návodě doporučenou spotřebu do 48 hodin anebo maximálně do 4 dní. Jde totiž o jogurty vyráběné co nejpřirozenějším způsobem bez konzervantů, které by jogurt udrželi déle.

Jak velký je jogurtovač?

Standardní průměr se pohybuje okolo 30 centimetrů, což znamená, že nezabere až tak moc místa a dokážete ho šikovně využít i na přípravu dalších dobrot, jak jsme již psali.

Mohu nádobky mýt v myčce nádobí?

U některých modelů ano, u některých nikoliv. Je to informace, kterou si musíte sami ověřit u konkrétního modelu, protože se liší.


Ukázat kompletní nabídku jogurtovačů


Pomohl vám náš test jogurtovačů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního jogurtovače a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..