Malé spotřebiče

Test palačinkovačů

Palačinkovače Při palačinkovači si většina z nás představí přípravu chutných palačinek, které vypadají dokonale a jsou rovnoměrně propečené.

Kvalitní palačinkovač, dokáže někdy i víc – pokud si vyberete model s více funkcemi, připravíte si v něm i chutný plátek masa nebo rychle orestujete zeleninu bez přidaného oleje nebo vykouzlíte tu nejlepší omeletu či volské oko. Samozřejmě, připravíte i stále více populárnější slané palačinky. Výsledná chuť je jen na vás.

Jak si máme ale vybrat ten nejlepší palačinkovač? Možností je opravdu mnoho, a tak je dobré si přečíst ještě před nákupem recenze ostatních kupujících, aby vám pomohly při výběru toho nejlepšího palačinkovače. My jsme si pro vás připravili přehledný test palačinkovačů plný zajímavých rad. Náš test je stále aktualizovaný, proto se dočtete vždy nové informace. Tak jako každý test, tak i tento jsme obohatili o odpovědi na časté otázky kupujících.

Budeme rádi, pokud se na závěr zapojíte do diskuze s vlastními postřehy a informacemi, abysme mohli spolu tvořit obsah pro ostatní čtenáře. Děkujeme!!

[ssba]

Test nejlepších palačinkovačů – TOP 5

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Russell Hobbs 20920-56
[usr 5 text="true" tooltip="true"]899 KčVíce informací
2.ROHNSON R-201
[usr 5 text="true" tooltip="true"]728 KčVíce informací
3.Clatronic CM 3372
[usr 5 text="true" tooltip="true"]650 KčVíce informací
4.Klarstein
Madame & Monsieur Crêpemaker
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 099 KčVíce informací
5.Steba CR 32
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1 259 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku palačinkovačů


Jak vybrat nejlepší palačinkovač?

  • Rozměr palačinkovače. Obvykle jsou palačinkovače malé, dobře skladné, takže nezaberou mnoho místa. Průměr plotničky, na kterou dáte těsto se pohybuje od 20 cm do 40 centimetrů. Je jen na vás, pro jaký rozměr se rozhodnete. Na rozměry je nutné myslet hlavně v případě, jestliže plánujete palačinkovač pro přípravu palačinek odkládat někam do skříňky.
  • Regulace teploty. Všechny palačinkovače mají regulaci teploty, například v rozpětí od 90°C do 270°C. Díky tomu připravíte palačinky propečené přesně podle vašich představ a chuti.
  • Povrch plotny na těsto. Těsto dávkujete přímo na povrch palačinkovače, na kterém se palačinka připraví. Důležitý je materiál, nejčastěji používaným materiálem je teflon nebo litina. Teflon je nejrozšířenější, protože se těsto nelepí, nepotřebujete na přípravu žádný olej a jednoduše se po dokončení přípravy palačinek propláchne bez použití agresivních čističů. Různé litiny potřebují i nějakou tu kapku oleje na přípravu palačinek a je zde větší pravděpodobnost, že můžete těsto připálit, hlavně na začátku než si na palačinkovač zvyknete.
  • Světelné indikátory. Kvalitní palačinkovače na trhu mají alespoň světelnou kontrolku nahřátí, abyste věděli, kdy je plotýnka teplá a můžete začít s přípravou palačinek. Palačinkovače mohou mít i kontrolku zapnutí a vypnutí.
  • Příslušenství palačinkovačů. Nejlepší palačinkovače mají přibalenou alespoň stěrku na rovnoměrné rozprostření těsta a také naběračku na nabrání hotové palačinky. V případě teflonu jsou tyto pomůcky ze dřeva, abychom nepoškodili nepřilnavý povrch.
  • Inspirujte se. Pomůže například test pěničů mléka, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Je nutné při plotýnce z teflonu používat pouze dřevěné nářadí?

Ano, stejné je to i s pánvemi, hrnci nebo na různých pekáčcích, ale i u palačinkovačů s plotnou z teflonu používejte vždy jen dřevěné kuchyňské nářadí, které nepoškozuje nepřilnavou úpravu.

Je palačinkovač s vyvýšeným okrajem lepší na používání?

Někteří milovníci palačinek někdy neodhadnou správné množství těsta, které je třeba na plotnu nalít, a tak je pro ně pohodlnější mít doma palačinkovač s vyvýšeným okrajem, díky kterému těsto nesteče mimo. Pokud nemáte zkušenosti s palačinkovačem nebo chcete připravovat tenoučké palačinky jako profesionál, potom může být plotna s vyšším okrajem tou správnou volbou.

Je palačinkovač těžký?

Ne, většina palačinkovačů je vhodná i na přenášení, například ze skříňky na kuchyňskou linku, nebudete mít s jejich hmotností žádný problém.

Opravdu v případě teflonu nepotřebujeme na přípravu palačinek žádný olej?

Ano, nepotřebujete ani kapku oleje či jiného tuku, protože povrch je nepřilnavý.

Vyplatí se vybrat palačinkovač s vyšším výkonem?

Z pravidla platí, že palačinkovače s vyšším výkonem jsou nahřáté na požadovanou teplotu dříve, jestliže jsou výkonnější.

Připravují se palačinky na palačinkovači opravu rovnoměrně?

Ano, kvalitní palačinkovače jsou rovnoměrně rozehřáté na celém povrchu plotny, takže těsto se připravuje rovnoměrně.

Jsou na trhu palačinkovače s odnímatelnou plotnou?

Ano, některé palačinkovače mají odnímatelnou plotnu, co může být pro někoho výhodou, hlavně při umývání.

Můžu na palačinkovači připravovat i něco jiného než palačinky?

Některé palačinkovač jsou multifunkční – připravíte si na nich tenké plátky masa, zeleninu nebo dokonce budete moci ohřát wrap nebo bramborové placky místo ohřívání v mikrovlnce.

Jaké značky palačinkovačů jsou nejlepší na trhu?

Výrobců palačinkovačů je spousta. Mezi ty nejznámější patří značky jako Russell Hobbs, Guzzanti, Rohnson nebo Steba.

Jaká je cena palačinkovačů?

Dobrý palačinkovač můžete nakoupit mezi 650 – 1300,- Kč, případně jsou na trhu i dražší modely.


Ukázat kompletní nabídku palačinkovačů


Pomohl vám náš test palačinkovačů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního přístroje na výrobu palačinek a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..