Počítače a příslušenství

Test tiskáren (laserové, multifunkční a inkoustové)

Tiskárna Samsung SL M2070W Pokud náhle potřebujete něco vytisknout, vlastní tiskárna se stává nevyhnutelnou věcí – dokáže vám ušetřit především čas a zachrání vás v případech, kdy potřebujete něco otisknout, ale takové kopírovací centrum je již zavřené. Mimo klasických modelů dokážou být nápomocné i tzv. multifunkční tiskárny, díky nimž můžete své dokumenty nejen tisknout, ale také kopírovat nebo skenovat.

Jaká je však nejlepší tiskárna na trhu? V prvé řadě řešte účet používání, tedy jaké dokumenty budete tisknout a co vše od tiskárny očekáváte. Nejlepší tiskárny zvládají rychlý a úsporný tisk a dokážete je připojit i bezdrátově ke svému chytrému mobilnímu telefonu. V nabídce jsou dvě základní skupiny: laserové a inkoustové tiskárny.

S výběrem vám dokáže pomoci i přehledný test tiskáren sestavený na základě výsledků testovacích společností zejména v Německu a také recenze odborníků a uživatelů. Mimo toho můžete vyjádřit svůj názor i vy – test obohaťte o vlastní postřehy prostřednictvím diskuse dole na této stránce.

[ssba]

Test nejlepších multifunkčních tiskáren podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Samsung Xpress SL-M2070W
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2 989 Kč Více informací
2.Samsung Xpress SL-M2885FW
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6 375 Kč Více informací
3.HP LaserJet Pro M12w
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2 199 KčVíce informací
4.HP LaserJet Pro M26nw
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2 990 Kč Více informací
5.Canon PIXMA TR8550
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]4 390 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku tiskáren


Test nejlepších laserových tiskáren podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Samsung Xpress SL-M2070W
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2 989 Kč Více informací
2.Samsung SL-M2835DW
[usr 5 tooltip="true" text="true"]3 136 KčVíce informací
3.HP LaserJet Pro M26nw
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2 990 Kč Více informací
4.Brother DCP-9020CDW
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]8 347 Kč Více informací
5.Canon Pixma MG5750
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1 690 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku tiskáren


Test nejlepších inkoustových tiskáren podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.HP DeskJet Ink Advantage 4535
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1 812 Kč Více informací
2.Epson L382
[usr 5 tooltip="true" text="true"]3 990 KčVíce informací
3.HP OfficeJet Pro 6950
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2 499 Kč Více informací
4.HP DeskJet Ink Advantage 3635
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]1 399 KčVíce informací
5.Canon Pixma MG5750
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1 690 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku tiskáren


Jak vybrat nejlepší tiskárnu?

 • Funkce tiskáren. Tisk přímo z USB klíče může být obrovskou výhodou, která vám ušetří čas. Skvělá může být i funkce automatického oboustranného tisku, abyste nemuseli ustavičně otáčet ručně každý jeden papír. Šikovná je možnost připojit fotoaparát a tisknout fotky přímo z něj, připojení smartphonu nebo tabletu pomocí bluetooth, ale také třeba připojení přes wifi.
 • Účel použití. Pokud potřebujete opravdu jen občas něco vytisknout, vystačíte si i s obyčejnou inkoustovou tiskárnou. Pokud máte doma například školáka, studenta nebo častěji sami potřebujete něco vytisknout, určitě kupujte laserovou tiskárnu. Stejně tak do kanceláře. Popřemýšlejte i nad multifunkčními zařízeními, které toho dokážou ještě víc a určitě se doma takové kopírování nebo skenování dokumentů neztratí.
 • Způsoby připojení tiskáren. Připojení pomocí NFC znamená, že svůj chytrý telefon jen přiložíte k tiskárně anebo ho na ni položíte a už můžete tisknout dokumenty. Připojení USB kabelem je klasikou, ale obvykle takový kabel není součástí balení, je třeba ho dokoupit zvlášť (ověřte si u jednotlivých modelů). Wifi připojení je dnes nejmodernější a zaručuje odesílání dokumentů a fotek do tiskárny bezdrátově. Některé tiskárny můžete připojit ještě ethernet konektorem a spojit ji tak se sítí díky čemuž ji může používat vícero uživatelů dané sítě.
 • Laserové anebo inkoustové tiskárny? Laserové tisknou dokumenty ve vynikající kvalitě i na běžný kancelářský papír a jsou vhodné i v době, kdy potřebujete dokumenty dlouhodobě uchovat někde v archívech. Spotřeba toneru je podstatně nižší v porovnání s inkoustovými tiskárnami a nižší je i hlučnost. Proto se využívají zejména v kancelářích a tam, kde se tiskne často. Inkoustové tiskárny jsou skvělé na tisk fotografií (samozřejmě při použití fotopapíru) a vystačíte si s nimi i v případě, že budete tisknout opravdu jen párkrát do týdne. Při inkoustových modelech se lehce rozpíjejí písmenka a je třeba s tím počítat.
 • Nejlepší značky tiskáren. Není jedno, od jak kvalitní značky chcete tiskárnu či multifunkční zařízení pořídit. Ověřená značka by měla být na trhu dlouhodobě, neustále vylepšovat technologii tisku a neměl by být problém najít autorizovaný servis. Také pak bude jistě jednodušší shánět nové tonery a náhradní barvy. Mezi takové značky patří například: Samsung, HP, Canon, Brother či Epson.
 • Inspirujte se. Pomůže například test tiskáren, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat 3D tiskárnu?

3D tiskárny dokážou tisknout předem vymodelované objekty. Při koupi si je třeba všímat zejména:

 • rozměry tiskárny – jaký největší objekt je 3D tiskárna schopna vytisknout;
 • barva – zda vytisknutý objekt bude jen jednobarevný, anebo zda dokáže pracovat i s více barvami;
 • materiály – jaké materiály můžete do tiskárny používat anebo zda zvládá tisk pouze s jedním (třeba plast);
 • filament – je náplň do 3D tiskárny, kterou je třeba dokupovat podobně jako tonery (je dobré si prohlédnout ceny náhradních filamentů ještě před koupí);
 • rychlost tisku – udává se v mm/s.

Co zvládají multifunkční tiskárny?

Každá multifunkční tiskárna zvládá tisk, skenování a kopírování dokumentů. Od konkrétního typu potom závisí například i přídavné funkce jako je fax, NFC připojení apod.

Jaké jsou jehličkové tiskárny?

Jehličkové tiskárny se ještě stále používají, a to především v průmyslových podnicích a všude tam, kde je nutná velmi častá administrativa (sklady, továrny, tisk formulářů apod.). Moderní jehličkové tiskárny mají pěkný design anebo možnost připojení skrze USB. Na běžné použití do kanceláře nebo domácnosti však vhodné nejsou.

Co je to DPI?

DPI znamená „Dots Per Inch“ (počet bodů na palec) a závisí na tom například tisk obrázků, PDF dokumentů anebo velmi malých písmenek. Většina tiskáren a multifunkčních zařízení má 1200 DPI (tyto jsou lepší), ale najdou se i takové modely, které disponují o něco horšími čísly (600 DPI).


Ukázat kompletní nabídku tiskáren


Pomohl vám náš test tiskáren? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších modelů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..