Móda Sport / Outdoor

Jak vybrat nejlepší termoprádlo?

Termoprádlo - funkční oblečení na sport Termoprádlo nás udržuje v teple i když je venku pořádná zima. Kromě sportovních aktivit jako je například oblíbený běh se nejlépe termoprádlo hodí i na běžné nošení v případě, že chodíte například hodně pěšky a chcete se i v mrazu cítit komfortně.

Navíc, nejlepší termoprádlo vás udrží v suchu protože odvádí vlhkost. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro přírodní materiály, nebo dáte přednost umělým vláknům, případně se rozhodnete pro kombinaci obou. Důležité je vaše pohodlí a dobrý pocit na pokožce během nošení.

Zde se tedy dostáváme k otázce, jak si vybrat správné termoprádlo, neboť co vyhovuje během sportu vaší kámošce nemusí vyhovovat vám. Proto je ideální vybírat si podle vlastních nároků, zorientovat se v nabídce jednotlivých výrobců a znát materiály.

Připravili jsme přehledný test termoprádla, se kterým získáte zajímavé informace a věříme, že vám pomůže při výběru toho správného kusu pro vaše aktivity. Děkujeme za všechny vaše sdílení a budeme rádi, pokud tento žebříček nasdílíte i mezi přáteli na sociálních sítích.

[ssba]

Nejlepší termoprádlo – TOP 8 podle nás

NázevUrčeníTypHodnoceníCena od [Kč]
1.Craft CORE DRY FUSEKNIT SET
PánskéFunkční set[usr 5 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
2.Klimatex ALORA
DámskéFunkční set[usr 5 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
3.Nash Termoprádlo ZT Polar Second Skins
PánskéFunkční set[usr 5 text="true" tooltip="true"]1700 KčVíce informací
4.Glovii GX
UnisexFunkční set[usr 5 text="true" tooltip="true"]4000 KčVíce informací
5.Merino mikina – Alou
DámskéMikina[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1450 KčVíce informací
6.Termo Active winter long
PánskéTriko[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]750 KčVíce informací
7.Spodní tričko Keepdry 100 KIPSTA
DámskéSpodní triko[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]200 KčVíce informací
8.Spodní kalhoty 100 WEDZE
PánskéSpodní kalhoty[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]130 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku termoprádla


Jaké je nejlepší termoprádlo na trhu?

 1. Craft CORE DRY FUSEKNIT SET
 2. Klimatex ALORA
 3. Nash Termoprádlo ZT Polar Second Skins
 4. Glovii GX
 5. Merino mikina – Alou
 6. Termo Active winter long
 7. Spodní tričko Keepdry 100 KIPSTA – cenový tip (Decathlon)
 8. Spodní kalhoty 100 WEDZE – cenový tip (Decathlon)

Jak vybrat nejlepší termoprádlo?

 • Materiál termoprádla. Jak jsme nastínili již v úvodu, vybrat si můžete ze syntetických vláken nebo z přírodních. Každý materiál má své výhody i nevýhody, takže je na vás, čemu dáte přednost. Kvalitní termoprádlo najdete v obou případech.
 • Správná velikost termoprádla. Ani to nejkvalitnější termoprádlo na trhu nebude plnit svou funkci, když vám neobepne tělo. Termoprádlo má sedět přesně na vaši postavu – nezhubnete ještě do něj a ani se nenatáhne jen tak nošením. Vždy myslete na to, že musí na tělo pohodlně přiléhat.
 • Hmotnost termoprádla. Pokud se chystáte na horolezeckou výpravu, hmotnost oblečení vás jistě bude zajímat, podobně jako u běžců, kteří nevyhledávají těžké oblečení během běhu. Letní termoprádlo na teplejší dny má obvykle hmotnost přibližně 130 g / m2. Kvalitní termoprádlo na zimu má hmotnost orientačně asi 200 g / m2.
 • Další vlastnosti termoprádla. Nejlepší termoprádlo má bezešvé šití. Některé druhy termoprádla jsou antibakteriální, mají redukci zápachu nebo chladivý efekt.
 • Účel termoprádla. Na závěr důležitá rada – vybírejte především podle toho, na jaké účely chcete termoprádlo nosit. Někdo potřebuje termoprádlo na běžnější nošení, někdo využívá termoprádlo jen při sportovních aktivitách, kde také rozlišujeme typ sportu.
 • Inspirujte se. Pomůže například test termoprádla, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Z jakých materiálů může být termoprádlo nejčastěji vyrobeno?

Stále se nejčastěji setkáte se syntetickými vlákny, konkrétně polypropylen (zkratka POP) a polyester (zkratka PES) jsou nejpoužívanější. Celkem často se můžete setkat s tím, že jsou použity v různém poměru najednou. Některé termoprádlo je vyrobeno částečně nebo zcela z polyamidu (zkratka PAD).

POP – vlákna dobře drží teplotu a oblečení má nízkou hmotnost, dobře se nosí i při aktivních sportech. Perou se jen při nízkých teplotách. Je vhodné i na delší túry.

PES – těžší ale pevnější vlákna, trochu horší tepelné vlastnosti ale je zde možnost prát při vyšších teplotách neboť oblečení je odolnější.
Z přírodních materiálů se někdy přidává bavlna, bambus nebo hedvábí. V poslední době je oblíbená na zimu vlna.

Jaké vlastnosti má termoprádlo z vlny?

Nejlepší termoprádlo z vlny je vyrobeno z vlny Merino, která pochází z ovcí žijících v chladnějším prostředí. Je to přirozeně antialergický materiál, mimořádně jemný a tudíž i příjemný k pokožce včetně citlivé pokožky. Navíc vlna je obecně nejlepší materiál do zimního počasí, a to i na běžnější nošení mimo sportovních aktivit pokud jste často venku.

Samozřejmě, tyto vlastnosti se odrážejí na ceně termoprádla z vlny.

Jaké výhody má termoprádlo z bambusu?

Podobně jako bavlna, bambusové vlákna vlhkost zadrží, ale neodvádějí pryč, což mnohým sportovcům nevyhovuje. Na druhé straně kvalitní termoprádlo z bambusu je mimořádně pohodlné pro pokožku, hodí se i lidem s citlivější pokožkou. Oblečení je snadné a přirozeně antistatické.

Co znamená označení steamless na termoprádle?

Steamless je označení pro bezešvé termoprádlo.

Jak by se mělo termoprádlo prát?

Nejlepší termoprádlo vám dlouho vydrží dobře sloužit. Platí, že byste měli sledovat pokyny na termoprádle přímo od výrobce a podle toho termoprádlo prát.

Obecně platí, že:

 • termoprádlo se nikdy nesuší v sušičce prádla, stále musí volně uschnout (ani nesušit na radiátoru),
 • nepoužívá se aviváž,
 • termoprádlo se nežehlí,
 • perte veškeré sportovní oblečení včetně termoprádla naruby,
 • vždy perte na tom nejšetrněji pracím programu, jaký vaše pračka má.

Existují prášky na praní určené k praní termoprádla a sportovního prádla, které jsou svým složením vhodné pro tyto materiály a šetří oblečení.

V případě termoprádla z vlny je vhodné propocené oblečení jen opláchnout ve vlažné vodě a ručně vyždímat, pak nechat volně uschnout.

Kvalitní termoprádlo, ať je jakkoliv drahé a exkluzivní od populárních značek, podléhá opotřebení přirozeně jako vše co se používá. V případě malé dírky nebo vypáraných švů můžete takový nedostatek jednoduše pouze zašít a vlastnosti prádla by to nemělo nijak ohrozit.


Ukázat kompletní nabídku termoprádla


Pomohl vám náš test termoprádla? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího funkčního oblečení a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..