Malé spotřebiče

Test výrobníků zmrzliny (zmrzlinovačů)

Nejlepší výrobník zmrzliny Klarstein Vanilla Sky Zmrzlinovače nejsou žádnou novinkou na trhu – první domácí zmrzlinovače byli ruční a datují se okolo roku 1850. Později se rozšířili do běžnějších domácností a v současnosti je právě přístroj na výrobu domácí zmrzliny velkým hitem hlavně rodin s malými dětmi. A dokonce už nachází uplatnění i u nás.

Kvalitní zmrzlinovač vám připraví opravdu skvostnou zmrzlinu kdykoliv během roku, nejen v létě. Navíc ji připravujete přesně podle své chuti se surovinami, které máte nejraději a ještě lépe ze své zahrádky. Mimo toho, že přesně víte, co zmrzlina obsahuje, přidáte jakékoliv ovoce a zapojíte nekonečné chuťové variace. Konečně si připravíte zmrzlinu, jakou jste dosud ani nedokázali koupit.

Výhodou je i to, že nejlepší zmrzlinovače zvládnou připravit i mražený jogurt i sorbet. Pokud tedy investujete peníze do dobré značky a doporučeného modelu, bude vám dlouhodobě dobře sloužit a svým výkonem zvládne i přípravu výše zmíněných pochutin.

My jsme se rozhodli vám ulehčit práci a podívali jsme se, které jsou ty nejlepší modely. Získáte tak přehled o dění na trhu a možná i inspiraci ke koupi. Test zmrzlinovačů se snažíme pravidelně aktualizovat, abyste měli vždy čerstvé informace, avšak právě u tohoto druhu produktů jsou stálice na trhu již několik let beze změn.

Budeme rádi, pokud se vlastními názory zapojíte do diskuse a obohatíte ostatní čtenáře vašimi zkušenostmi.

[ssba]

Test nejlepších zmrzlinovačů – TOP 6 podle nás

NázevInfoHodnoceníCena od [Kč]
1.GUZZANTI GZ 152
Kompresor: ANO[usr 5 text="true" tooltip="true"]5100 KčVíce informací
2.Guzzanti GZ 154
Kompresor: NE[usr 5 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
3.Domo DO2309I
Kompresor: NE[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]750 KčVíce informací
4.Sage BCI600
Kompresor: ANO[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8000 KčVíce informací
5.Tescoma Della Casa
Kompresor: NE[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
6.DeLonghi IC 8500
Kompresor: NE[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
7. Klarstein
Vanilla Sky
Kompresor: ANO[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]9000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku zmrzlinovačů


Jak vybrat domácí výrobník zmrzliny?

  • Množství připravené zmrzliny. Promyslete si, kolik zmrzliny budete chtít připravovat v jedné várce. Pokud jste v domácnosti dva s malým dítětem a chcete zmrzlinou občas dochutit palačinky anebo si ji dopřát během léta, potom byste si měli vystačit i s jednodušším zmrzlinovačem. Pokud je vás v domácnosti více anebo máte zkrátka rádi zmrzlinu natolik, že si ji nedokážete upřít ani během celého roku v různých obměnách, potom byste měli raději investovat do většího a výkonnějšího zmrzlinovače.
  • S kompresorem nebo bez kompresoru?
    Zmrzlinovače bez kompresoru jsou levnější, ale myslete na to, že budete potřebovat místo v mrazáku na pravidelné namrazování nádobky, v které se bude vyrábět vaše zmrzlina.
    Zmrzlinovač s kompresorem je větší (zabere v kuchyni více místa) a dražší, ale nepotřebujete řešit místo v mrazáku, protože má vlastní výkonný kompresor.
  • Automatické ovládání. Při manuálním zmrzlinovači musíte sledovat, kdy je už zmrzlina dostatečně tuhá, abyste mohli její přípravu ukončit stlačením tlačítka. Automatické zmrzlinovače naproti tomu ukončí přípravu zmrzliny sami a některé nabízejí i programy pro konkrétní typy zmrzlin, například zmrzlina z mléka vyžaduje trochu jiné míchání než zmrzlina s tvarohem.
  • Funkce zmrzlinovače. Funkce závisí od ceny. Čím vyšší je cena a čím kvalitnější je výrobce, tím více možností a jednodušší příprava vás čeká. V nabídce jsou například zmrzlinovače s automatických chlazením, což znamená jediné, a to, že hotová zmrzlina zůstane po jistý čas studená ve zmrzlinovači. Užitečný může být časovač, různé odměrky a samozřejmě indikátory, podle kterých dokážete zjistit v jaké stavu je příprava zmrzliny.
  • Příkon / výkon. Nejlevnější zmrzlinovače mají příkon okolo 12 W a nejsou vhodné na přípravu většího množství zmrzliny hned po sobě (mohou se přehřívat), například 4 várky zmrzliny připravované hned v řadě po sobě mohou být problémem. Ty výkonné mají příkon okolo 150 až 180 W a nemají problém ani s větším množství zmrzliny, zároveň mají též mohutnější lopatky pro důkladné promíchání, díky čemuž je zmrzlina krémovější a jemnější.
  • Inspirujte se. Pomůže například test zmrzlinovačů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Proces přípravy zmrzliny

Podívejte se, jak si můžete připravit vanilkovou zmrzlinu v modelu Klarstein Vanilla Sky

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody zmrzlinovače s kompresorem?

Zmrzlinovač s kompresorem chladí zmrzlinu samostatně, nepotřebujete dopředu nic chladit – jen připravíte všechny suroviny a on udělá vše za vás. Takový výrobek je zpravidla výkonnější, takže dokáže zmrzlinu jemněji rozmíchat až do krémové konzistence.

Nevýhodou je vyšší cena a velikost přístroje – zabere v kuchyni více místa, protože má vlastní kompresor.

Výkonný kvalitní zmrzlinovač s kompresorem častokrát disponuje i dalšími přídavnými funkcemi, takže mimo samotné přípravy dokážete udělat i mražené jogurty nejrůznější chutí a osvěžující sorbety.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody zmrzlinovače bez kompresoru?

Zmrzlinovač bez kompresoru je menší, skladnější, nezabere příliš mnoho místa. Pro mnohé je výhodou také nižší cena.

Hlavní nevýhodou je fakt, že potřebujete nádobku vždy před přípravou zmrzliny vychladit v mrazáku. Nádobka se v mrazáku chladí alespoň 10 hodin, při některých modelech dokonce 18 nebo i 24 hodin (tento údaj je vždy uvedený u konkrétního modelu), a až potom můžete začít s výrobou zmrzliny. Je třeba tedy myslet na to, že potřebujete mít v mrazáku místo na nádobku. Při koupi si ověřte velikost nádobky, aby se vám vešla do vaší mrazničky.

Musím suroviny krájet?

Ano. Zmrzlinovač připraví zmrzlinu, ale nemixuje suroviny ani je jinak neupravuje. Úlohou zmrzlinovače je všechny suroviny spolu vychladit a rozmíchat do finální podoby.

Musím suroviny na zmrzlinu vychladit?

Nemusíte, ale měli byste. Ideální je, pokud mléko, tvaroh, ovoce i ostatní suroviny byli před přípravou v ledničce. U výkonných zmrzlinovačů to však není podmínka a suroviny mohou být i v pokojové teplotě, protože je kvalitní model dokáže bez problému vychladit.

Je nutné hotovou zmrzlinu dát ihned do mrazáku?

Pokud chcete hotovou zmrzlinu hned zkonzumovat, nemusíte ji dávat do mrazáku. Pokud máte dostatečně výkonný model zmrzlinovače, potom dokáže hotovou zmrzlinu ještě nějaký čas udržet a chladit sám, takže například hosti si mohou zmrzlinu systematicky brát kousek po kousku. Zbylou zmrzlinu samozřejmě uchovejte ihned v mrazničce a podle surovin ji zkonzumujte co nejdříve od přípravy.

Má zmrzlinovač i nějaké příslušenství?

Může mít. Jde například o praktickou naběračku, různé šikovné odměrky či lžíce na servírování anebo také přiložené recepty.

Jsou recepty na přípravu komplikované?

Recepty jsou zpravidla velmi jednoduché a můžete si je vyhledat ještě před koupí na internetu, abyste věděli, zda vás příprava bude bavit.

Dostupné jsou dnes i kuchařské knihy zaměřené právě na zmrzliny připravované ve zmrzlinovači. Mnozí, kdo mají tento přístroj tvrdí, že zmrzlina je jemnější, lahodnější – zkrátka chutná jinak.

Jaké suroviny se nejčastěji používají pro přípravu domácí zmrzliny?

Suroviny používejte podle vlastní chuti a oblíbených receptů.

Nejčastěji se používá mléko (samozřejmě může být i mléko bez laktózy, mandlové mléko apod.), ale také jogurt, tvaroh, smetanu na šlehání či dokonce kefír.

Ze sladidel můžete cukr nahradit medem, stévií, javorovým sirupem anebo jakýmkoliv jiným sirupem.

Do zmrzliny také můžete přidat jakékoliv ovoce dle vaší chuti.

Jaké značky jsou nejpopulárnější?

Mezi značky, které se dlouhodobě těší velké popularitě a mají tradici ve výrobě zmrzlinovačů patří například Guzzanti a DeLonghi. V současnosti se do popředí dostává také značka Klarstein.


Ukázat kompletní nabídku zmrzlinovačů


Pomohl vám test výrobníků zmrzliny? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního zmrzlinovače a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..