Malé spotřebiče

Test výrobníků ledu

Výrobník ledu Klarstein ICE6 Léto a vysoké teploty se mnohým z nás spojují s chlazenými drinky těch nejrůznějších chutí. Nejlepší domácí výrobník ledu je tím správným pomocníkem v případě, že se chcete zchladit v pohodlí domova vlastním nápojem. Led z výrobníku dokážete šikovně použít i při smoothie nápojích – v zimě si dopřejete hřejivé recepty na přípravu smoothie nápojů, v létě příjemně chladivé například z jahod, máty a ledu.

Jak však vybrat ten opravdu kvalitní výrobník ledu? Na trhu jsou totiž modely od několika výrobců v různých cenových hladinách. Vyplatí se připlatit za dražší, anebo si vystačíte s levnějším modelem? Chcete klasické kostky ledu, anebo raději led ve tvaru malých kuželů? A co tak používat na tvorbu ledové tříště?

Abyste se dokázali lépe zorientovat v aktuální nabídce eshopů a koupili to, co potřebujete, máme pro vás přichystaný přehledný test výrobníků ledu, kde se dozvíte užitečné informace právě o tomto malém spotřebiči. V závěru článku odpovídáme na nejčastější otázky kupujících, které často padají v souladu právě s nákupem výrobníku ledu.

Pokud máte nějaké zkušenosti s tímto typem spotřebiče, budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuse. Děkujeme.

[ssba]

Test nejlepších výrobníků ledu – TOP 6 podle nás

NázevKapacita výrobyHodnoceníCena od [Kč]
1.Clatronic EWB 3526
10-15 kg / 24 hod.[usr 5 text="true" tooltip="true"]4000 KčVíce informací
2. Klarstein ICE VOLCANO 2
12kg / 24 hod.[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]5400 KčVíce informací
3.Guzzanti GZ 120
12kg / 24 hod.[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4200 KčVíce informací
4. Klarstein ICE6 Icemeister
12kg / 24 hod.[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4500 KčVíce informací
5.Guzzanti GZ 123
13kg / 24 hod.[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4800 KčVíce informací
6.Domo DO9200IB
12kg / 24 hod.[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku výrobníků ledu


Jak vybrat domácí výrobník ledu?

  • Kapacita nádoby na vodu. Zjistěte si ještě před koupí, jakou kapacitu má nádoba na vodu. Standardně se pohybuje okolo 3,2 litru. Jde tedy o údaj objemu vody, který budete potřebovat na výrobu ledu. Tento údaj je vždy u každého modelu individuální.
  • Kapacita nádoby na led. Kapacita nádoby na led vypovídá o tom, kolik ledu dokáže výrobník ledu vyrobit na jedno naplnění vodou, například 1 kg čerstvého ledu anebo 600 g čerstvého ledu.
  • Čas výroby ledu. Údaj, který vám napoví, jak dlouho budete na vyrobení několika kostek ledu čekat. Buď je udáván jako X kostek ledu za 10 minut, nebo X kilogramů ledu za 24 hodin.
  • Rozměry. Je skvělé mít doma šikovný výrobník ledu, ale měli byste před koupí zhodnotit, kolik na něj máte volného prostoru. Pokud ho chcete přenášet (například sebou na chatu nebo k přátelům), myslete i na váhu. Určitě sebou nechcete nést velmi těžký výrobník ledu, anebo mít doma další spotřebič, který jen zabírá příliš mnoho místa.
  • Funkce výrobníku. Pokud myslíte, že výrobník ledu je jen obyčejný přístroj, při kterém stačí jen dolít vodu do zásobníku a stisknout tlačítko, možná budete překvapeni. Kvalitní výrobník ledu vám kontrolkou indikuje, zda máte na výrobu ledu dostatek vody v nádobě a bude též signalizovat, že je čerstvý led již hotový. Navíc může mít funkci časovače pro pozdější výrobu ledu – stačí ho naplnit vodou, nastavit čas například těsně před příchodem z práce a on začne vyrábět čerstvý led přímo na dobu, kdy se vrátíte a kdy si chcete dát po těžkém dni nějaký ten vychlazený nápoj.
  • Velikost kostek ledu. Nejlepší výrobníky ledu mají možnost nastavení alespoň dvou velikostí kostek ledu, ty dražší nabízejí až 3 velikosti a různé asymetrické tvary, včetně tvarů srdce apod.
  • Čištění a příslušenství. Pokud je to možné, podívejte se na to, jak se výrobník čistí (čím složitější čištění, tím méně se vám bude chtít používat). Někteří výrobci nabízejí i příslušenství, například šikovnou lopatku na nabírání hotových kostek ledu.

Jak rychle bude led hotový?

Některé výrobníky ledu zvládnou připravit kostky ledu už za několik minut, většinou vám první várka padá po 10-15 minutách. Jiné modely uvádí, že připraví do 15 kil ledu do 24 hodin.

Jaké jsou nejlepší značky výrobníků ledu?

Vícero výrobců nabízí výrobníky ledu v různých cenových hladinách. Mezi nejznámější značky patří například Guzzanti, Clatronic, Klarstein či Gorenje.

Musím výrobník používat jen doma?

Ne. Můžete si ho pořídit například do práce, pokud se chtějí i vaši kolegové osvěžit a vhodit si nějakou tu kostku do pití.

Co ještě zvážit před koupí?

Zvažte například ještě funkce – co opravdu využijete? Co od výrobníku ledu očekáváte? Kolik ledu potřebujete najednou připravit? Všímejte si praktické stránky věci – jednoduchost a intuitivní ovládání. Pročtěte si testy a recenze samotných spotřebitelů a kupujících.

Pro některé je důležitý i design – možná se vaší kolegyni líbí hranatý výrobník ledu, ale vám se může více líbit oblejší vzhled připomínající jiné moderní kuchyňské spotřebiče.

Jak používat různé velikosti kostek ledu?

Velké kostky ledu jsou ideální například do whisky, kde stačí na vyhlazení jedna velká kostka ledu. Whisky se krásně vychladí a kostka se skoro neroztopí. Určitě jste už viděli, jak milovníci dobré whiskey do sklenice přihodí i jednu velkou kostku.

Středně velké kostky ledu jsou klasikou, hodí se do většiny nápojů, zda už jde o míchané drinky anebo jen chlazené nápoje. Ranní džus anebo Coca Cola s ledem s plátkem citrónu k obědu budou chutnat lépe vyhlazené, stačí přihodit pár kostek ledu do sklenice.

Malé kostky ledu se rychleji topí, což je vhodné například pro přípravu smoothie nápojů (mrkněte na nejlepší smoothie mixéry). Buď přihodíte malé kostky ledu na závěr do láhve, anebo je necháte rozmixovat spolu s ostatními surovinami. Mimo jiné malé kostky můžete použít také do ledového kafe.

Z malých kostek ledu se také lépe dělá ledová tříšť a to například za pomoci stolních mixérů.

Ledové kostky bez ohledu na velikost dokážou nejen esteticky doladit drinky, ale vylepšit i jejich chuť.


Ukázat kompletní nabídku výrobníků ledu


Pomohl vám test výrobníků ledu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního domácího výrobníku ledu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..