Sport / Outdoor

Test paddleboardů

paddleboard jobe Z nádherných Havajských ostrovů pochází tento stále populárnější sport – paddleboarding. Jde o pádlování ve stoje na desce, u kterého zapojujete do pohybu celé své tělo, a zároveň procvičujete i svůj smysl pro rovnováhu. V některých článcích najdete paddleboarding označený také jako SUP – Stand Up Paddle – pádlování ve stoje.

Pokud si představujete paddleboarding jako adrenalinovější sport, potom byste měli vědět, že mu holdují mimo dětí i senioři. Můžete si totiž pořídit paddleboard na klidnou vodu, což bude znamenat i klidnější jízdu, ale zároveň se nepřipravíte o nové zážitky. Právě proto jsou v prodeji různé typy paddleboardů pro různě zdatné sportovce i laiky, včetně seniorů a malých dětí. Klíčové je vybrat si kvalitní paddleboard, který bude vyhovovat vašim zkušenostem a představě.

Právě proto jsme pro vás připravili test paddleboardů plný zajímavých a užitečných rad. Zároveň jsme se pokusili odpovědět na nejčastější otázky začátečníků a všech, kteří se nevědí při výběru rozhodnout. Věříme, že vám tento stručný žebříček a návod pomohou při koupi a vy tak budete moci mít svůj nejlepší paddleboard.

[ssba]

Test nejlepších paddleboardů podle nás

 NázevRozměrNosnostHodnoceníCena od [Kč] 
1.AQUA MARINA Super Trip
370 x 87 x 15 cm210 kg5 out of 5 stars (5 / 5)13000 KčVíce informací
2.MASTER Aqua Marvin - 10
300 x 76 x 15 cm135 kg4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)7000 KčVíce informací
3.Aquatone Wave 10.6
320 x 81 x 15 cm143 kg4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9000 KčVíce informací
4.Aqua Marina Fusion
330 x 81 x 15cm150 kg4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9900 KčVíce informací
5.Seaflo LINER 11'0''x30"x6"
335 x 75 x 15 cm150 kg4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9000 KčVíce informací
6.Jobe Aero SUP 9.4
285 x 76 x 10 cm-4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)15300 KčVíce informací
7.Aqua Marina Breeze 2021
300 x 76 x 10 cm100 kg4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)8500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku paddleboardů


Jaký je nejlepší paddleboard na trhu?

 1. AQUA MARINA Super Trip
 2. MASTER Aqua Marvin – 10
 3. Aquatone Wave 10.6
 4. Aqua Marina Fusion
 5. Seaflo LINER 11’0“x30″x6″
 6. Jobe Aero SUP 9.4
 7. Aqua Marina Breeze 2021

Jak vybrat nejlepší paddleboard?

 • Druhy paddleboardů. Klíčový je výběr správného druhu, protože jiný model bude potřebovat začátečník, jiný bude vyhovovat seniorům a jiný model bude chtít aktivní mladý člověk milující sport a adrenalin.
 • Parametry paddleboardů. Mezi základní parametry patří nosnost, šířka a délka. Vždy dodržujte maximální nosnost, jinak se deska začne potápět a stane se neovladatelnou. Co se týče délky, rozlišujeme krátké, středně dlouhé a dlouhé desky. Krátké jsou do 270 cm, středně dlouhé od 270 cm do 370 cm, dlouhé do přibližně 430 cm. Při šířce platí, že čím je deska širší, tím bude jízda na ní stabilnější. Rozlišujeme úzké paddleboardy (74 – 76 cm) a široké paddleboardy (od 78 cm).
 • Typ konstrukce. Pevné modely zpravidla kloužou velmi dobře po vodě, ale nejsou skladné. Nafukovací paddleboardy jsou skladné a v současné době i velmi pevné, na druhé straně ne každému vyhovuje způsob jejich nafukování.
  Výběr správného pádla. Pádlo může být fixní anebo rozkládací, přičemž fixní je vhodné do větších vln, rozkládací však dokážete lépe uskladnit a i si nastavit délku. Vybírat také můžete z vícera materiálů, ze kterých jsou pádla vyráběna.
 • Příslušenství a doplňky k paddleboardům. Na příliš bouřlivé vodě oceníte přilbu, hodit se vám mohou i chrániče na kolena, které si velmi pochvalují i začátečníci. Dětem se dokupuje nafukovací vesta a chrániče na kolena i lokty. Myslete také na pojistné lanko, které je základní bezpečnostním prvkem. Slouží k tomu, aby vám paddleboard daleko neodplaval v případě pádu ale také k tomu, aby vaše záchrana v případě potřeby byla rychlejší (například, pokud se náhle zhorší viditelné podmínky na vodě, paddleboard označuje místo, kde budete i vy).
 • Inspirujte se. Pomůže například najít test paddleboardů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké druhy paddleboardů známe?

Rozlišujeme následující druhy:

 • Surfing – takové modely mají obvykle zaoblené boky pro lepší kopírování vln na hladině, tudíž nejsou až tak vhodné na klidnou vodu ale právě na rozbouřenou hladinu;
 • Race – rychlejší modely vhodné i na otevřené moře i na stojatou vodu, ideální na závody kvůli své rychlosti;
 • Touring – rychlé paddleboardy pro zkušenější a odvážnější jezdce, kteří mají rádi rychlost a adrenalin;
 • Flatwater – širší a větší paddleboardy určené na oddych a klidnou jízdu, skvělé jsou například i na aktivní oddych na vodě. Jsou vysoce stabilní, takže asi až tak ne pro dobrodruhy a vyznavače adrenalinu. Ocení je spíše začátečníci a milovníci klidné vyhlídkové jízdy podél břehu;
 • Allround – univerzální a také nejoblíbenější varianta paddleboardů. Ideální na začátku, kdy ještě celkem přesně nevíte, jaký styl jízdy vás bude bavit. Dají se využít všestranně;
 • Fishing – modely určené pro rybáře i se základním příslušenstvím;
 • Yoga – paddleboardy jsou široké a stabilní, abyste mohli při dobré kondici cvičit jógu přímo na vodě;
 • Wind – paddleboarding a windsurfing v jednom, protože k takovému modelu můžete připojit i plachtu.

Mají pevné a nafukovací modely stejné anebo podobné vlastnosti?

Pevné modely jsou zpravidla pro zkušenější uživatele, neboť na vodě lépe kloužou. Nafukovací modely jsou o cosi stabilnější a vhodnější k rekreačnímu ježdění či pro začátečníky.

Jak určit správnou délku pádla?

Délka pádla se určuje podle výšky osoby, která ho bude používat. Platí jednoduchá zásada – pádlo by mělo být o 15 až 20 cm vyšší jak je postava člověka.

Pokud víte dopředu, že si občas pádlo někdo od vás vypůjčí, je vhodné koupit raději rozkládací pádlo s nastavitelnou velikostí.

Z jakých materiálů se pádla vyrábějí?

Hliníková pádla jsou odolné a cenově dostupné, často je kupují začátečníci. Mírně a středně pokročilí mají v oblibě pádla z laminátu s nízkou hmotností, anebo pádla z bambusu, které jsou lehké a zároveň ekologičtější. Pokročilí investují do karbonových pádel, které jsou vysoce odolné s dlouhou životností, zároveň jsou lehké, takže mají všechny dobré vlastnosti. Nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena.

Co znamená zkratka GRIP?

Nejlepší paddleboardy mají často i označení GRIP, což znamená, že je na vrchu protiskluzová fólie. Taková fólie je různě hrubá a slouží na zvýšení bezpečnosti a stability.

Jaký je rozdíl mezi dlouhý a krátkým paddleboardem, co se týče jejich vlastností?

Delší modely jsou obvykle rychlejší, kratší se lépe ovládají.

Jak se co nejlépe zorientovat v nabídce?

Platí jednoduchá pravidla:

 • Na desku se nastupuje zboku.
 • Těžký jezdec = větší paddleboard.
 • Lehčí jezdec = užší a menší paddleboard.
 • Divoká voda = širší paddleboard.
 • Sport a rychlost = delší paddleboard.

Nejlepší značky paddleboardů

Aqua Marina

Značka Aqua Marina si získala nejen začátečníky, ale i rekreační sportovce a samozřejmě i profesionální sportovce.

Paddleboardy Aqua Marina jsou dobře vybavené a za skvělé ceny. I díky tomu si tato značka získala pozornost milovníků vodních sportů. V nabídce Aqua Marina najdete vynikající nafukovací paddleboardy, nafukovací kajaky a také dvoukomorové paddleboardy nebo dokonce závodní modely pro vášnivé paddleboardové nadšence.

Jedná se o prvotřídní značku, která se již mnoho let věnuje především nafukovacím paddleboardům a kajakům, ale mezi výrobky najdete i kvalitní čluny.

Jobe

Počátky této značky sahají do roku 1974, kdy stál u zrodu její zakladatel Jeff Jobe, profesionální lyžař a sportovní nadšenec. Společnost Jobe má sídlo v Nizozemsku.

Od roku 2008 známe název Jobe Sports International a začalo se psát o výrobě paddleboardů. Dnes jsou paddleboardy Jobe rozšířené v mnoha zemích a těší se velké oblibě. Jsou designově zajímavé a především dobře zpracované. Kromě toho je značka Jobe přítomna i ve světě profesionálního sportu – je sponzorem několika vodních sportů a také sportovců, kteří mají tuto značku rádi a reprezentují ji.

Pokud chcete kvalitní paddleboard, určitě se podívejte na nabídku společnosti Jobe. Na své si přijdou i nároční.

Aquatone

Značka Aquatone již mnoho let poskytuje sportovcům vynikající paddleboardy a další příslušenství pro outdoorové sporty.

Paddleboardy Aquatone jsou designově propracované, moderní a mohou oslovit široké publikum od začátečníků až po vášnivé milovníky vodních sportů. Značka se každým rokem vyvíjí, zvyšuje kvalitu a posouvá hranice své produkce. Kromě toho vás jistě potěší, že paddleboardy Aquatone jsou v našich prodejnách k dostání za přijatelné ceny.

Paddleboardy Aquatone jsou známé v mnoha zemích a tato značka se stala populární i u nás.

Bestway

Od roku 1994 je tu s námi značka Bestway a s ní i neuvěřitelně široká nabídka vodních aktivit.

Značka Bestway nenabízí pouze paddleboardy, ale v jejím produktovém portfoliu najdete téměř vše, co souvisí s vodou – nafukovací vířivky, zahradní bazény, hračky do vody pro děti, nafukovací čluny, lehátka a mnoho dalšího. Jedná se o známý produkt, který má prodejny ve více než 110 zemích světa.

Paddleboardy Bestway si vás jistě získají svou jednoduchostí, dobrou kvalitou a cenovou dostupností.

Zray

Paddleboardy Zray jsou propracované, mají moderní materiály a zajímavé technologie. Společnost Zray vyrábí paddleboardy i pro jiné značky v Evropě a Severní Americe.

Značka Zray se od svého vzniku věnuje nafukovacím paddleboardům a nafukovacím kajakům – za těmito produkty stojí více než 25 let vývoje a vášně. Dnes máme na trhu vynikající paddleboardy, například se spolehlivou protiskluzovou úpravou, která zaručuje maximální pohodlí a bezpečnost i při stání na paddleboardu.

Inovace, vysoká kvalita a důraz na detail nejlépe charakterizují značku Zray. Málokdo ví, že se ve skutečnosti vyrábějí v Číně.

Spartan

Značka Spartan je známá nejen v souvislosti s vodními sporty. Jejich paddleboardy jsou však oblíbené mezi sportovci nejen u nás.

Spartan přináší do světa paddleboardů a vodních sportů zajímavé a cenově dostupné modely paddleboardů, ze kterých si vybere každý, od začátečníka přes rekreačního sportovce až po stálého nadšence. Paddleboardy Spartan jsou zajímavou alternativou k ostatním značkám.

Pokud hledáte nový paddleboard, určitě se podívejte na jejich nabídku – možná vás jednoduchost paddleboardů Spartan zaujme.


Ukázat kompletní nabídku paddleboardů


Pomohl vám náš test paddleboardů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní paddleboard a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..