Test paddleboardů

paddleboard jobe Z nádherných Havajských ostrovů pochází tento stále populárnější sport – paddleboarding. Jde o pádlování ve stoje na desce, u kterého zapojujete do pohybu celé své tělo, a zároveň procvičujete i svůj smysl pro rovnováhu. V některých článcích najdete paddleboarding označený také jako SUP – Stand Up Paddle – pádlování ve stoje.

Pokud si představujete paddleboarding jako adrenalinovější sport, potom byste měli vědět, že mu holdují mimo dětí i senioři. Můžete si totiž pořídit paddleboard na klidnou vodu, což bude znamenat i klidnější jízdu, ale zároveň se nepřipravíte o nové zážitky. Právě proto jsou v prodeji různé typy paddleboardů pro různě zdatné sportovce i laiky, včetně seniorů a malých dětí. Klíčové je vybrat si kvalitní paddleboard, který bude vyhovovat vašim zkušenostem a představě.

Právě proto jsme pro vás připravili test paddleboardů plný zajímavých a užitečných rad. Zároveň jsme se pokusili odpovědět na nejčastější otázky začátečníků a všech, kteří se nevědí při výběru rozhodnout. Věříme, že vám tento stručný žebříček a návod pomohou při koupi a vy tak budete moci mít svůj nejlepší paddleboard.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších paddleboardů podle nás

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.AQUA MARINA Super Trip
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)11900 KčVíce informací
2.MASTER Aqua Shark - 10
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9000 KčVíce informací
3.Aquatone Wave 10.6
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9000 KčVíce informací
4.HYDRO FORCE Cruiser Tech 10' 6'
5 out of 5 stars (5 / 5)12000 KčVíce informací
5.Jobe Aero SUP Lika 9.4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)13000 KčVíce informací
6.Aqua Marina Fusion
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)8900 KčVíce informací
7.ZRAY X1 X-Rider Combo 9'9''x32''x6''
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)10300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku paddleboardů


Jaký je nejlepší paddleboard na trhu?

 1. AQUA MARINA Super Trip
 2. MASTER Aqua Shark – 10
 3. Aquatone Wave 10.6
 4. HYDRO FORCE Cruiser Tech 10′ 6′
 5. Jobe Aero SUP Lika 9.4
 6. Aqua Marina Fusion
 7. ZRAY X1 X-Rider Combo 9’9”x32”x6”

Jak vybrat nejlepší paddleboard?

 • Druhy paddleboardů. Klíčový je výběr správného druhu, protože jiný model bude potřebovat začátečník, jiný bude vyhovovat seniorům a jiný model bude chtít aktivní mladý člověk milující sport a adrenalin.
 • Parametry paddleboardů. Mezi základní parametry patří nosnost, šířka a délka. Vždy dodržujte maximální nosnost, jinak se deska začne potápět a stane se neovladatelnou. Co se týče délky, rozlišujeme krátké, středně dlouhé a dlouhé desky. Krátké jsou do 270 cm, středně dlouhé od 270 cm do 370 cm, dlouhé do přibližně 430 cm. Při šířce platí, že čím je deska širší, tím bude jízda na ní stabilnější. Rozlišujeme úzké paddleboardy (74 – 76 cm) a široké paddleboardy (od 78 cm).
 • Typ konstrukce. Pevné modely zpravidla kloužou velmi dobře po vodě, ale nejsou skladné. Nafukovací paddleboardy jsou skladné a v současné době i velmi pevné, na druhé straně ne každému vyhovuje způsob jejich nafukování.
  Výběr správného pádla. Pádlo může být fixní anebo rozkládací, přičemž fixní je vhodné do větších vln, rozkládací však dokážete lépe uskladnit a i si nastavit délku. Vybírat také můžete z vícera materiálů, ze kterých jsou pádla vyráběna.
 • Příslušenství a doplňky k paddleboardům. Na příliš bouřlivé vodě oceníte přilbu, hodit se vám mohou i chrániče na kolena, které si velmi pochvalují i začátečníci. Dětem se dokupuje nafukovací vesta a chrániče na kolena i lokty. Myslete také na pojistné lanko, které je základní bezpečnostním prvkem. Slouží k tomu, aby vám paddleboard daleko neodplaval v případě pádu ale také k tomu, aby vaše záchrana v případě potřeby byla rychlejší (například, pokud se náhle zhorší viditelné podmínky na vodě, paddleboard označuje místo, kde budete i vy).
 • Inspirujte se. Pomůže například najít test paddleboardů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké druhy paddleboardů známe?

Rozlišujeme následující druhy:

 • Surfing – takové modely mají obvykle zaoblené boky pro lepší kopírování vln na hladině, tudíž nejsou až tak vhodné na klidnou vodu ale právě na rozbouřenou hladinu;
 • Race – rychlejší modely vhodné i na otevřené moře i na stojatou vodu, ideální na závody kvůli své rychlosti;
 • Touring – rychlé paddleboardy pro zkušenější a odvážnější jezdce, kteří mají rádi rychlost a adrenalin;
 • Flatwater – širší a větší paddleboardy určené na oddych a klidnou jízdu, skvělé jsou například i na aktivní oddych na vodě. Jsou vysoce stabilní, takže asi až tak ne pro dobrodruhy a vyznavače adrenalinu. Ocení je spíše začátečníci a milovníci klidné vyhlídkové jízdy podél břehu;
 • Allround – univerzální a také nejoblíbenější varianta paddleboardů. Ideální na začátku, kdy ještě celkem přesně nevíte, jaký styl jízdy vás bude bavit. Dají se využít všestranně;
 • Fishing – modely určené pro rybáře i se základním příslušenstvím;
 • Yoga – paddleboardy jsou široké a stabilní, abyste mohli při dobré kondici cvičit jógu přímo na vodě;
 • Wind – paddleboarding a windsurfing v jednom, protože k takovému modelu můžete připojit i plachtu.

Mají pevné a nafukovací modely stejné anebo podobné vlastnosti?

Pevné modely jsou zpravidla pro zkušenější uživatele, neboť na vodě lépe kloužou. Nafukovací modely jsou o cosi stabilnější a vhodnější k rekreačnímu ježdění či pro začátečníky.

Jak určit správnou délku pádla?

Délka pádla se určuje podle výšky osoby, která ho bude používat. Platí jednoduchá zásada – pádlo by mělo být o 15 až 20 cm vyšší jak je postava člověka.

Pokud víte dopředu, že si občas pádlo někdo od vás vypůjčí, je vhodné koupit raději rozkládací pádlo s nastavitelnou velikostí.

Z jakých materiálů se pádla vyrábějí?

Hliníková pádla jsou odolné a cenově dostupné, často je kupují začátečníci. Mírně a středně pokročilí mají v oblibě pádla z laminátu s nízkou hmotností, anebo pádla z bambusu, které jsou lehké a zároveň ekologičtější. Pokročilí investují do karbonových pádel, které jsou vysoce odolné s dlouhou životností, zároveň jsou lehké, takže mají všechny dobré vlastnosti. Nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena.

Co znamená zkratka GRIP?

Nejlepší paddleboardy mají často i označení GRIP, což znamená, že je na vrchu protiskluzová fólie. Taková fólie je různě hrubá a slouží na zvýšení bezpečnosti a stability.

Jaký je rozdíl mezi dlouhý a krátkým paddleboardem, co se týče jejich vlastností?

Delší modely jsou obvykle rychlejší, kratší se lépe ovládají.

Jak se co nejlépe zorientovat v nabídce?

Platí jednoduchá pravidla:

 • Na desku se nastupuje zboku.
 • Těžký jezdec = větší paddleboard.
 • Lehčí jezdec = užší a menší paddleboard.
 • Divoká voda = širší paddleboard.
 • Sport a rychlost = delší paddleboard.

Ukázat kompletní nabídku paddleboardů


Pomohl vám náš test paddleboardů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní paddleboard a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..