Starostlivost o tělo

Test kulem na vlasy

kulma babyliss proStarostlivost o vlasy nemusí být až tak náročná, pokud máte doma správné pomocníky. Kvalitní fén na vlasy rychle usuší, ale nezničí jejich strukturu. Moderní žehlička vlasy nikdy nespálí, ale naopak, dodá jim krásný lesk a zdravý vzhled. Podobně je to i s kulmou na vlasy – nejlepší kulma na vlasy bude vynikajícím pomocníkem dokonce i během běžných dnů, nejen pro sváteční příležitosti. Důležité je však vědět, jak si správně vybrat.

Kulma na vlasy je takovou malou čarodějnicí. Jemné vlasy pozdvihne a dodá jim objem, hrubší a pevné vlasy krásně zvlní, čímž zvýrazní jejich bohatost. Navíc, kulma s kvalitním povrhem může být klidně používaná i na úpravu vlasů každý den, takže si můžete dopřát skvělé vlasy absolutně kdykoliv.

Připravili jsme test kulem na vlasy, abyste měli aktuální informace a dokázali si co nejlépe vybrat, nebo se alespoň inspirovat. Navíc se můžete zapojit v závěru článku do diskuse s vlastními názory a postřehy pro všechny čtenáře. Budeme rádi, pokud vám žebříček pomůže a obohatí vás o nové informace.

[ssba]

Test nejlepších kulem na vlasy – TOP 7 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2644 KčVíce informací
2.Rowenta So Curls CF3710F0
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1840 KčVíce informací
3.Braun SatinHair 7
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1299 KčVíce informací
4.BaByliss PRO BAB2269
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1349 KčVíce informací
5.Remington CI 91X1 E51
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1138 KčVíce informací
6.Remington Ci95 Pearl
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]725 KčVíce informací
7.Remington Ci 9532 Pearl Curl
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]694 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kulem na vlasy


Jak vybrat nejlepší kulmu na vlasy?

  • Materiál hlavice kulmy. Kulma může mít hlavici titanovou, keramickou, turmalínovou, anebo i ocelovou. V současnosti se ocel nepoužívá, protože není šetrná k vlasům. Nejčastěji se střetnete s keramikou, ty dražší verze mají titan.
  • Nastavení teploty pro kulmování vlasů. Teplota by měla být při kulmování vlasů vyšší, aby vlnky drželi svůj tvar celý den. Právě proto je důležité vybrat kvalitní povrch kulmy a mít nastavitelnou teplotu. Maximální teplota by měla být 200 °C, minimální 130 °C. Vy však nejlépe poznáte kvalitu svých vlasů a víte, jakou teplotu potřebují na úpravu bez poškození.
  • Typ kulmy. Nejjednodušší je klíšťová kulma, která je ideální pro začátečníky neboť se lehce používá. Nejpřirozenější kudrlinky vytvoří kónická kulma na vlasy. Pro rychlou úpravu vlnek je ideální automatická kulma, která vytváří kudrlinky téměř ihned. Pro zajímavé účesy je určena trojkulma, které dokáže vytvořit velmi rychle a jednoduše tzv. finger waves ve stylu třicátých let.
  • Průměr hlavice kulmy. Vlnky budete mít taka velké, jak to dovolí průměr hlavice kulmy. Menší kulmy vytvoří pevné vlnky až menší kudrlinky, větší průměr je ideální pro dlouhé vlasy na vytvoření vlnek. Některé modely mají navíc hlavice na vyměnění, takže si dokážete s účesem lépe vyhrát.
  • Příslušenství a funkce navíc. Nejlepší kulmy na vlasy bude mít vlastní pouzdro na odložení pro případ cestování anebo jednoduchého uskladnění někde v koupelně. Absolutní samozřejmostí je dnes již automatické vypnutí, neboť ráno opravdu nemůžete myslet na vše, a tak se kulma sama po čase vypne, pokud vy sami na to zapomenete. Skvělou vychytávkou je studený hrot, abyste se nepopálili při kulmování vlasů. Bonus navíc je, pokud má kulma neklouzavý povrch, takže se dobře drží v rukou a lépe se s ní manipuluje.
  • Inspirujte se. Pomůže například test kulem na vlasy, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat kulmu na vlasy podle průměru hlavice?

Nejlepší kulma na vlasy je taková, která upraví vlasy podle vašich představ. Při výběru správného průměru hlavice kulmy se můžete orientovat podle následujících rad:

  • menší průměr do 19 mm – pro kratší až polodlouhé vlasy, ideální kulma i pro jemnější vlasy, vytváří pevné vlny;
  • průměr více jak 19 mm – lepší pro delší vlasy, pro krátké ale silně husté vlasy, vytváří větší vlnky;
  • průměr okolo 25 mm – univerzální průměr pro všechny typy vlasů, ať už pro dlouhé či krátké;
  • průměr 38 mm – dokonalá kulma pro „boho vlny“, ideální na rychlý objem, často se kupuje i pro dlouhé vlasy na každodenní vlnky.

Jaké vlastnosti mají jednotlivé materiály hlavice kulmy?

Nejčastěji se střetnete při kulmách s následujícími materiály (anebo případně ještě s kombinací dvou materiálů):

  • titan – rychle se ohřívá, vhodný je pro všechny typy vlasů a teda i pro husté vlasy, kulma je ohřátá rovnoměrně;
  • turmalín – ideální pro krepovitější vlasy i pro jemné vlasy, také se rychle nahřeje;
  • keramika – klasický povrch šetrný k vlasům podobně jako titan, povrch je vhodný pro všechny typy i délky vlasů, včetně těch kratších;
  • nerezová ocel – v současnosti se už asi ani nepoužívá, jde o materiál, které není příliš šetrný k vlasům a pokud náhodou kulmu s takovým povrchem přeci jenom najdete, raději si vyberte jiný materiál.

Jakou teplotu nastavit na kulmě?

Kulmování je trochu jiný proces jak žehlení vlasů, a tak se obvykle používá vyšší teplota než při žehlení. Pokud si vlasy žehlíte například při 180 °C, kulmování bude vhodné při 190 °C.

Jemné vlásky by se měli kulmovat při nízkých teplotách podobně jako je tomu i při žehlení, přibližně od 100 °C do 130 °C. Silnější vlasy zvládnou běžně teploty od 150 °C do 190 °C.

Nikdy by se neměla používat teplota vyšší jak 200 °C.

Jaké jsou hlavní rozdíly při jednotlivých typech kulem?

  • klíšťová kulma – jednoduché používání, cenově nenáročná, super pro začátek, pokud kulmování vlasů ještě neznáte a nevíte, jak často budete kulmu používat;
  • kónická kulma – kudrlinky jsou přirozenější, tato kulma nemá klip na uchycení pramenu vlasů jako klíšťová, takže budete potřebovat ochranné rukavice, anebo si koupíte kulmu se studeným hrotem, abyste se nepopálili, pokud získáte praxi, vlasy vypadají opravdu přirozeně;
  • automatická kulma – ideální na rychlé kulmování vlasů třeba na každý den, pokud se s ní naučíte pracovat, vlasy budou šikovně upravené už za pár minut, vlny jsou pěkné a také přirozené jako při kónické kulmě, jedinou nevýhodou je vyšší cena, ale na druhé straně ušetříte čas.

Ukázat kompletní nabídku kulem na vlasy


Pomohl vám náš test kulem na vlasy? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní kulmy na vlasy a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..