Starostlivost o tělo

Test fénů na vlasy

Remington AC9096 fén na vlasy Fén na vlasy je považován za úplnou samozřejmost a nad jeho používáním se už ani nepozastavíme. Každému z nás, dokonce i mnohým mužům, ulehčuje život; vlasy si pohodlně umyjete ráno před odchodem do práce anebo předtím, než máme vyrazit na nějakou schůzku. Nejlepší fén na vlasy toho však zvládne daleko víc, než je jen tradiční sušení vlasů – přidá objem, dodá vlasům lesk a bez poškození.

Na to, abyste vybrali správně, je dobré prozkoumat test fénů na vlasy, díky kterému získáte přehled o fénech a jejich kvalitě. Náš test je vždy aktualizovaný, takže získáte informace jen o fénech momentálně dostupných na trhu i s jejich hodnocením. Test fénů na vlasy sestavujeme podle výsledků renomovaných testovacích společností, zejména německých, tak i na základě názorů vícero odborníků a blogerů v oboru.

Test fénů je obohacen o praktické rady, které vám pomohou při nákupu. Jestliže se chcete podělit o vlastní názory, anebo poradit ostatním kupujícím, zapojte se do diskuse – každý názor je pro nás cenný, protože pomůže ostatním i nám v naší práci.

[ssba]

Testy fénů na vlasy – vybíráme 7 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Philips DryCare HP8281
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2 192 KčVíce informací
2.Braun Satin Hair 7 HD 785
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 973 KčVíce informací
3.Remington AC9096
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 019 KčVíce informací
4.Valera 584.01
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 932 KčVíce informací
5.Braun SatinHair 7 HD730
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1 499 KčVíce informací
6.Rowenta CV5090F0
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]726 KčVíce informací
7.Remington D 3010 Power Dry 2000
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]498 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku FÉNŮ NA VLASY


Jak mám vybrat fén na vlasy?

 • Výkon. Nejlepší fény na vlasy mají výkon od 1700 W a výš. Nižší výkon nedoporučujeme, hledejte proto fény vždy s touto anebo nad touto hranicí. Husté a/anebo hrubé vlasy ocení výkon nad 1900 W.
 • Způsob sušení vlasů: teplota a intenzita foukání. Fén musí mít alespoň 2 teplotní stupně (ideálně 3), abyste mohli zvolit co nejlepší teplotu pro vaše vlasy. Rychlost foukání by též měla mít nejméně regulaci 2 stupňů. Intenzita foukání a teplo by se měli nastavovat zvlášť, nezávisle od sebe; někdy přeci jen budete potřebovat například vyšší teplotu, ale nižší rychlost foukání vzduchu.
 • Funkce fénu. Samozřejmostí by měl být studený vzduch, který je ideální nejen na poškozené a/anebo jemné vlasy, ale i pro konečnou úpravu účesu. Užitečná je ionizace nebo turbofénování pro extra rychlé sušení vlasů. Fén by měl mít pojistku proti přehřátí.
 • Příslušenství. Některé fény mají ve své výbavě například difuzér pro vytvoření vyššího objemu vlasů, anebo užší násadku pro lepší styling účesu. Je dobré, pokud má fén v příslušenství i pouzdro, nějaký obal na praktické uskladnění například i během cestování.
 • Délka kabelu. Standardně mají fény délku kabelu cca 1,8 m, no dokážete najít i fény s kabelem dlouhým 3 metry. Informace jsou většinou na obalu nebo v popisu v případě koupi v internetovém obchodě.
 • Vyzkoušejte si fén na živo. Pokud je to možné. Každé fén je jiný, některé jsou velké, jiné těžké a každý z nich má jinak uspořádané tlačítka. Vždy by jste měli vyzkoušet osobně manipulaci s konkrétním modelem, abyste věděli, zda vám bude vyhovovat umístění tlačítek či jeho váha.
 • Inspirujte se. Pomohou například testy fénů na vlasy , čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké funkce můžeme najít u fénů na vlasy?

Výrobci fénů stále přidávají nové funkce a předhánějí se. Nejčastěji se však setkáváme s těmito funkcemi:

 • Funkce „cool“: je to studený vzduch, díky kterému bude jednodušší nejen konečná úprava účesu, ale oceníte ho i v případě, že máte jemné vlasy nebo problém s roztřepenými konečky vlasů;
 • Ionizace: vlasy neelektrizují a nezůstávají po sušení třepaté, ale pěkně uhlazené. Navíc záporné Ióny podporují lesk vlasů a vlasy nevysušují;
 • turbofénování: vlasy jsou rychle suché, díky extra horkému vzduchu;
 • difuzér a jiné násadky pro dokonalé fénování.

V čem je jiný cestovní fén?

Cestovní fén je zpravidla lehčí, součástí balení by měl být i nějaký obal, pouzdro do kterého můžete fén během cestování uschovat, a též by měl být opatřen sklopitelnou rukovětí, kvůli šetření místa v kufru. Cestovní fény mají méně funkcí, protože jsou určené primárně na rychlé vysušení vlasů.


Ukázat kompletní nabídku FÉNŮ NA VLASY


Pomohl vám náš test fénů na vlasy? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního fénu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..