Dětské zboží

Test dětských odrážedel

Odrážedlo First Bike Nejlepší dětská odrážedla poskytují dětem nejen formu zábavy, ale zároveň učí děti poznávat svět úplně odlišným způsobem. Navíc kvalitní odrážedla pro nejmenší podporují koordinaci pohybu a přinášejí novou aktivitu bez pomoci rodiče, což je pro děti zábavné. Samostatnost totiž budou potřebovat a toto je skvělá možnost, jak je tomu naučit hravým způsobem.

Dětská odrážedla jsou vhodná od období, kdy dítě začíná samotné chodit a vy tak potřebujete přizpůsobit jeho aktivity už i chození. Právě dětská odrážedla dítě zaměstnají na dlouhý čas. Abyste koupili pro své dítě to nejlepší, připravily jsme pro vás přehledný test dětských odrážedel plný užitečných rad, aktuálních informací a třeba i inspirace s jednotlivými oblíbenými modely.

Pokud máte vlastní zkušenosti s koupí dětského odrážedla a chcete někomu poradit, neváhejte a zapojte se v závěru do naší diskuse.

[ssba]

Test nejlepších dětských odrážedel – TOP 7 podle nás

NázevVěkHodnoceníCena od [Kč]
1.First Bike Street
od 22 měsíců do 5 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
2.Micro G-Bike+ light
2 - 5 roků[usr 5 text="true" tooltip="true"]3300 KčVíce informací
3.Puky Pukylino
od 1 roku[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1200 KčVíce informací
4.Teddies Funny Wheels Sport 2v1
od 18 měsíců[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]850 KčVíce informací
5.MASTER Elfin
od 3-5 let[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1400 KčVíce informací
6.Teddies Enduro Yupee
od 1 roku[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]400 KčVíce informací
7.Buddy Toys Mercedes
od 1 roku[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]730 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku dětských odrážedel


Jak vybrat nejlepší odrážedlo pro dítě?

  • Věk dítěte a jeho schopnosti. Vaše dítě může být úplně jiné než dítě vaší sestry anebo kolegyně v práci. Zatímco jedno dítě začne chodit dříve, jinému to může trvat o trochu déle. Vždy respektujte individuální vývoj svého dítěte. Nejmenší děti od cca 1 až 2 let mohou mít svoje vlastní první odrážedlo. Ty pro nejmenší mají obvykle 3 nebo 4 kola, kvůli zabezpečení stability. Pro ty úplně nejmenší se pak využívají 4 kola (2 vepředu a 2 vzadu). Starší děti od 2-3 let už využívají odrážedla se dvěma koly a potom plynule přechází na první dětské kolo.
  • Výška sedadla od země. Dítě má na odrážedle sedět tak, že kolena nejsou příliš ohnutá a chodidlo je celé na zemi. A proto je výška sedadla na odrážedle tak velmi důležitá a doporučujeme ji nepodceňovat. Pokud nakupujete dětské vybavení přes internet anebo sebou nemáte v kamenné prodejně dítě, odměřte doma vnitřní délku nohy a odpočítejte přibližně 4 centimetry – tak vysoko by potom mělo být sedadlo. Někteří výrobci nabízejí i výškově nastavitelná sedadla, avšak takový model musí mít zároveň možnost nastavit výškově i řidítka.
  • Hmotnost. Dětské odrážedlo by mělo mít co nejnižší váhu – musí s ním dobře manipulovat dítě (otočit si ho, nazdvihnout, posunout), a zároveň by nemělo být velkou přítěží pro rodiče, kteří ho budou často nosit v rukou.
  • Kolečka. Ideální materiálem je pochopitelně guma, protože kolečka z gumy jsou nejen tišší, ale i lépe zvládají nerovnosti. Nejlepší dětská odrážedla mají gumové kolečka i proto, že jsou stabilnější a méně se kloužou. Plastová kolečka najdeme ale na mnoha typech odrážedel, protože díky nim je odrážedlo ještě lehčí.
  • Celková stabilita. Pokud odrážedlo už na první pohled nevypadá příliš stabilně, není pevně na zemi anebo se vám příliš nezdá kvalita zpracování, nekupujte ho! Na trhu je několik osvědčených výrobců, kteří nabízejí opravdu bezpečná dětská odrážedla pro nejmenší a patří dlouhodobě k nejoblíbenějším a neprodávanějším. Patří mezi ně například značky:
  • Inspirujte se. Pomůže například test dětských odrážedel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Musím kolečka z gumy dofukovat?

Kolečka z gumy mohou být pevná anebo nafukovací. Nafukovací jsou dnes již méně rozšířené, právě kvůli tomu, že tento typ koleček je třeba dofukovat a může docházet k propíchnutí. Jsou to starosti navíc, a proto jejich obliba klesla na minimum. Na druhou stranu tento typ koleček nejlépe odrážedlo odpruží.

Pevná gumová kolečka není třeba dofukovat, jsou tichá, kvalitní a nepropíchnou se ani při používaní někde ve městě či na zahradě.

Má dětská odrážedlo brzdy?

Odrážedla pro nejmenší děti, tedy okolo dvou až tří let, nemají žádné brzdy – cílem je hra a poznávání světa jinak, než chozením. Dítě si však zároveň zkouší koordinaci svých pohybů. Odrážedla pro děti okolo tří až čtyř let mají přední brzdu, odrážedla pro ještě starší děti mají obvykle brzdu zadní.

Jsou na trhu i dřevěná dětská odrážedla?

Ano. Někteří výrobci nabízejí i dřevěná dětská odrážedla, o které mají ještě stále mnozí rodiče zájem. Vyznačují se delší životností a jsou vhodné zejména do interiéru.

Proč jsou nejrozšířenější plastové materiály?

Modely vyrobené z plastových materiálů jsou nejrozšířenější nejen kvůli nižší ceně, ale i pro svoji nízkou hmotnost a barevnost. Plastová odrážedla samozřejmě mohou být kvalitní a pro děti navíc ještě zajímavější díky vyobrazení oblíbené dětské postavy.

Má smysl kupovat modely „2v1“?

Ano, pokud jsou kvalitně zpracované. Na trhu můžete najít šikovné řešení pod označením „2v1“ – například houpačku a dětské odrážedlo, anebo odrážedlo ze kterého dokáže být i hračka vydávající různé zvuky. Stále však platí, že dítě má v takovém odrážedla správně sedět (celé chodidlo na zemi a nohy jen mírně pokrčené v kolenech).

Jaké výhody má používání dětského odrážedla?

Děti díky odrážedlám trénují rovnováhu, ale zároveň jsou bezpečné, podporují myšlení dítěte a chápání souvislostí, protože se musí samostatně rozhodnout, kam půjde. To zároveň postupně učí dítě samostatnosti a rozvahy, což později určitě sami oceníte. Dětská odrážedla úplně přirozeně stimulují pohyb a chůzi. V neposlední řadě se dítě rychle učí vnímat odhad vzdálenosti a lépe se vyhýbat překážkám. Bonusem je, že všechny tyto zručnosti dítě získává hravou formou, takže ho poznávání světa mimořádně baví.


Ukázat kompletní nabídku dětských odrážedel


Pomohl vám test dětských odrážedel? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní odřážedlo pro nejmenší a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..