Dětské zboží Sport / Outdoor

Test koloběžek pro děti a dospělé

Sportovní koloběžka Drogo SE Jízda na koloběžce není jen pro mládež a děti – stále více dospělých vidíme jezdit na koloběžce městem ráno cestou do práce anebo jen tak v rámci volného času v přírodě při sportování. Tato nenáročná aktivita ve skutečnosti procvičuje motoriku, stehna i lýtka, což přispívá k celkové fyzické pohodě. Každá minuta se navíc počítá a v některých případech je velký rozdíl cestovat do práce v Praze či jiném velkém městě autem, nebo rychleji na koloběžce.

Nejlepší koloběžky pro dospělé osoby jsou stabilní, odolné vůči nárazům, a pokud chcete „koloběžkovat“ po městě, tak by měli být i skladné, až se s nimi vejdete do autobusu, metra či jiného prostředku městské dopravy.

Samozřejmostí jsou dnes už také turistické / sportovní koloběžky s většími koly, abyste pohodlně mohli jezdit po asfaltových cestách ale i nezpevněných lesních cestičkách.

Kvalitní koloběžky pro děti mají nastavitelnou výšku rukojetě tak, aby koloběžka mohla jistý čas růst spolu s dítětem a vám tak odpadnou starosti s kupováním nové, jakmile dítě trochu povyroste. Samozřejmostí je pevná konstrukce a spolehlivá brzda.

Jak se však zorientovat v nabídce? S přehledem vám pomůže test koloběžek, který pravidelně aktualizujeme o nové modely. Navíc jsme se pokusily odpovědět na nejdůležitější otázky kupujících, takže pořízení nové koloběžky zvládnete snadněji. Budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuse. Pomůžete tak ostatním s výběrem nové koloběžky.

[ssba]

Test nejlepších koloběžek pro dospělé – TOP 6 modelů podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Crussis Urban 4.2
sportovní[usr 5 tooltip="true" text="true"]9000 Kč Více informací
2.WORKER Nuvola
do města[usr 5 tooltip="true" text="true"]2000 KčVíce informací
3.WORKER City
do terénu
do města
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2600 Kč Více informací
4.inSPORTline Drogo SE
sportovní[usr 5 tooltip="true" text="true"]3100 KčVíce informací
5.Yedoo Wolfer
sportovní[usr 5 tooltip="true" text="true"]12800 Kč Více informací
6.Spartan XC 145
do města[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1100 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku koloběžek pro dospělé


Test nejlepších koloběžek pro děti – TOP 6 modelů podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.inSPORTline Raicot SE
pro děti a juniory
do terénu
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2500 Kč Více informací
2.Spartan Jumbo
skládací
na asfalt
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1300 KčVíce informací
3.inSPORTline Suter SE
sportovní[usr 5 tooltip="true" text="true"]2700 Kč Více informací
4.Spartan Jumbo 2
skládací[usr 5 tooltip="true" text="true"]1900 KčVíce informací
5.Spartan Formule Super X125
skládací[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]700 Kč Více informací
6.Spartan Stunt
freestyle[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1300 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku koloběžek pro děti


Jak vybrat nejlepší koloběžku pro dospělého člověka?

 • Podle terénu.
  Městské koloběžky pro dospělé mají menší kolečka a nižší nosnost, ale dají se rychle poskládat v případě, že se potřebujete přesunout někam prostřednictvím MHD nebo auta.
  Turistické / sportovní koloběžky mají větší kola (většinou jsou ty přední daleko větší než zadní), abyste se mohli pohodlně vézt nejen na silnici, ale také po polních a lesních cestičkách.
  V nabídce jsou i tzv. Freestyle koloběžky určené do skateparků na bláznění a skákání.
 • Materiál.
  Levnější koloběžky jsou vyrobené nejčastěji z hliníku, který je lehký, ale méně pevný – takového koloběžky jsou vhodné spíše do města, kde nepotřebujete až takovou odolnost.
  Ocelové jsou již o něco pevnější, což se však odráží také na ceně; jsou však vhodné i pro osoby s vyšší váhou.
  Na trhu najdeme ještě i karbonové koloběžky, které jsou pro náročné a jsou vhodné i na sportovní „koloběžkování“.
 • Brzdy. Brzdy na koloběžce mohou být nášlapné (zadní brzda, na kterou je třeba stoupnout), čelisťové (trošku mohutnější, což ve městě například ani nevyužijete) anebo kotoučové (při sportovních koloběžkách pro náročné zákazníky, jedná se o novější technologii využívanou například v dražších modelech horských kol).
 • Skládací koloběžky. Často se střetnete se skládacími koloběžkami, které jsou ideální do města; pokud potřebujete využít autobus, tramvaj, metro anebo si chcete vzít koloběžku sebou do kufru auta, nebudete mít žádný problém. Zpravidla jsou vyrobené z hliníku, takže jsou lehké. Nehodí se však mimo asfalt, na to jsou určené koloběžky do terénu.
 • Cena koloběžky pro dospělého člověka. Vybírejte koloběžku v ceně, která je přiměřená tomu, co od koloběžky očekáváte. Nevyplatí se úplně nejlevnější koloběžka, ale nemusíte si příliš připlácet, pokud chcete koloběžku používat jen sporadicky. Jiné je tomu u sportovních koloběžek, u kterých je to podobné jako u jízdních kol. Cenou roste kvalita.
 • Inspirujte se. Pomůže například test koloběžek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat nejlepší koloběžku pro dítě?

 • Nastavení rukojetě. Dítě roste, a spolu s ním by měla růst i koloběžka. Při koupi myslete na to, že bude nutné upravovat výšku rukojeti podle toho, jak vaše dítě roste. Koloběžky pro děti by měli mít alespoň 4 úrovně nastavení výšky rukojeti. Pokud je dítě vyšší jak 140 cm, už by mohlo mít koloběžku pro dospělé, samozřejmě pokud mu dobře sedí.
 • Nosnost. Tento údaj je důležitý, protože jak dítě věkem roste, mění se nejen výška, ale také váha. Nikdy nepřekračujte maximální nosnost koloběžky.
 • Brzdy na dětské koloběžce. Nejčastěji se střetneme s nášlapnou brzdou, která úplně postačuje na „koloběžkování“ po městě na asfaltem zpevněných cestách. Čelisťové brzdy jsou při dětských koloběžkách do terénu.
 • Typ koleček. PVC kolečka jsou tvrdé, mají velmi dobrou životnost a jsou skvělé v rámci města. Polyuretanové kolečka (PU) jsou vhodné do města i městských parků, protože dobře absorbují nárazy z menších nerovností. Je pouze na vás, jakým kolečkům dáte přednost. Do terénu se pak používají nafukovací kolečka.
 • Doplňky ke koloběžce. Zjistěte, zda můžete k danému typu koloběžky dokoupit doplňky, jako je například držák na flašku, zvonek anebo blikající světýlko pro večerní jízdu na koloběžce. Děti takové doplňky obvykle milují.

Jak správně nastavit výšku rukojetě na dětské koloběžce?

Rukojeť má být na úrovni hrudníku tak, že dítě má mít rovná záda během jízdy. Rukojeť není ani výše, ani níže než je úroveň hrudníku.

Může být i dětská koloběžka sportovní?

Koloběžky pro děti zpravidla nejsou sportovní, najdete městské anebo do složitějších terénů jako jsou lesní cestičky anebo nezpevněné chodníky (například s nafukovacími koly). Nejčastěji však koupíte obyčejnou koloběžku na městský asfalt nebo cyklostezky s jednou nášlapnou brzdou. Taktéž se nevyrábějí ani dětské koloběžky z karbonu, nakolik to není nutné pro běžnou dětskou jízdu.

Může být dětská koloběžka skládací?

Většina dětských koloběžek je skládacích, navíc jsou vyrobené z hliníku, takže pokud se nechce dítěti již jezdit, jednoduše se poskládá a odnese v jedné ruce domů. Výhodou je také možnost převážení v autě – třeba na dovolenou, chatu nebo k babičce.

Jaké jsou freestyle koloběžky?

Takové koloběžky jsou zpravidla určené pro mládež, která se ráda baví někde v městských skateparcích. Freestyle koloběžky jsou určené na skákání a bláznění. Podmínkou jsou malinká kolečka a opravdu pevný materiál, které musí zvládnout tvrdé nárazy.


Ukázat kompletní nabídku koloběžek


Pomohl vám náš test koloběžek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní koloběžky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

3 Comments

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Proč se mezi koloběžkami neukazují značky koloběžek jako Morxes, MIBO, Kostka, Kickbike, K-bike, Ženíšek…? Autor „testu“ by si měl možná o koloběžkách nejdříve něco zjistit a teprve pak publikovat. Takovýto test nikomu nepomůže, spíš spoustu lidí od koloběhu odradí. Jediné, k čemu je to tu dobré, je, že sloužíte jako zábava koloběžecké obci. 😀

 • Proč v testu není zmíněná žádná skládací koloběžka Micro?
  Pokud by jste dali vedle sebe skládací koloběžku Micro Suspension a třeba Vámi zvolenou druhou koloběžku Worker Nuvola, tak ten Worker bude vedle toho Micra vypadat jako koloběžka třetí kategorie.

  • Dobrý den, děkujeme za tip, během příští aktualizace se na některé modely této značky podíváme a případně zařadíme.