Sport / Outdoor

Test balančních podložek

Balanční podložka BOSU Chcete posunout cvičení na vyšší úroveň?

Kvalitní balanční podložky na cvičení vypadají na první pohled jednoduše, ale nabízejí několik výhod pro každého, kdo cvičí. Ať už chcete vytvarovat postavu, záleží vám na snížení své hmotnosti nebo vás trápí bolesti zad a chcete posílit páteř a zlepšit tak celkové držení těla, balanční podložka se stane vynikajícím pomocníkem při mnoha cvicích. Navíc budete mít lepší koordinaci a zdravější klouby.

Výhod je však mnohem více. Nejlepší balanční podložky na trhu vydrží dlouho dobře sloužit, takže koupi určitě neprohloupíte. Kvalitní model bude pro vás skvělou motivací vyzkoušet nejen nové cviky, ale i zpestřit ty zaběhnuté a cvičit zábavnější cestou.

Balančních podložek je na trhu několik a všechny mají své výhody i nevýhody. Proto jsme pro vás připravili test balančních podložek plný zajímavostí a rad, se kterými si lépe vyberete svou balanční podložku.

Vždy nás těší vaše zpětná vazba, a proto budeme rádi, když se v závěru zapojíte do diskuse. Žebříček můžete doplnit vlastními postřehy nebo otázkami, a tak spolu s námi poradit ostatním čtenářům. Děkujeme i za sdílení.

[ssba]

Test nejlepších balančních podložek – TOP 6 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
BOSU Profi Balance Trainer

Nejlepší pro náročné
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4619 KčVíce informací
BOSU Elite Balance Trainer

Alternativa pro náročné
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5409 KčVíce informací
inSPORTline Dome UNI

Nejlepší cena / výkon TIP REDAKCE
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1490 KčVíce informací
Sharp Shape Ballance ball

Alternativa cena / výkon
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1690 KčVíce informací
Lifefit Balance ball 58cm

Nejlepší levný produkt
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]999 KčVíce informací
inSPORTline Bumy BC600

Alternativa levný produkt
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]899 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku balančních podložek


Jak vybrat nejlepší balanční podložku?

  • Velikost balanční podložky. Velikost balanční podložky je určena její průměrem. Do bytu nebo menšího prostoru v interiéru vám postačí i menší balanční podložka, která nezabere mnoho místa a bude se snadněji přenášet. Pokud máte dostatek místa nebo ji nechcete stále přenášet, klidně si dopřejte větší balanční podložku, kterou můžete mít stále připravenou na cvičení.
  • Nosnost balanční podložky. Nosnost je také důležitý údaj, který je uveden u každé balanční podložky. Obvykle se nosnost balančních podložek pohybuje od 100 kg až do 200 kg. Nejlepší balanční podložky mají nosnost kolem 150 kg, tedy takové, které něco opravdu zvládnou.
  • Protiskluzová úprava balanční podložky. Možná jste nevěděli, že ne všechny balanční podložky mají protiskluzovou úpravu. Pokud má být cvičení s podložkou bezpečné, určitě by měla mít protiskluzovou úpravu alespoň na jedné straně, abyste mohli cvičit kdekoliv (dlažba, dřevěná podlaha, linoleum, laminátová podlaha, atd.). Kvalitní balanční podložky na cvičení mají někdy protiskluzové i obě strany, díky čemuž můžete cvičit množství cviků bez omezení.
  • Příslušenství k balanční podložce. Nejlepší balanční podložky mají přibalenou i pumpu na nafouknutí, takže si nemusíte dělat další starosti se sháněním pumpy. Některé balanční podložky mají i madla s gumou, abyste mohli pomocí balanční podložky cvičit cviky na nohy a ruce ještě efektivněji. Většina balančních podložek má pro inspiraci návod se základními cviky.
  • Typ balanční podložky. Známe balanční podložky z gumy, klasické podložky nazývané také Bosu a balanční desky. Je jen na vás, který typ chcete pro své cvičení. Nejoblíbenější jsou Bosu balanční podložky ve tvaru polokoule, vypadají jako polovina gymnastického míče – jedna strana je oblá a druhá rovná.
  • Inspirujte se. Pomůže například test balančních podložek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé typy balančních podložek?

  • Balanční podložky z gumy, tzv. celogumové, mají obvykle menší průměr. Mohou mít tvar polokoule, ale mohou být i rovné. Mnohé z nich mají masážní vroubky, abyste například stimulovaly různé body na chodidlech, když na nich stojíte. Jejich výhodou je nižší cena, dobrá skladnost a poměrně široké využití, neboť se některé typy těchto balančních podložek mohou položit například na kancelářskou židli – sedíte na nich během práce, čímž zlepšujete kvalitu sezení. Na cvičení se doporučují zejména ty zaoblené.
  • Klasické balanční podložky označované jako Bosu podložky (z anglického výrazu Both Sides Up) jsou nejoblíbenější na cvičení, protože na nich můžete cvičit širokou škálu cviků pro posílení více částí těla. Jejich nevýhodou je především vyšší cena. Nejlepší Bosu balanční podložky umožňují cvičit na obou stranách a jsou protiskluzové alespoň na jedné straně.
  • Balanční desky připomínají svým tvarem disk, jsou levné a pomohou vám především s držením rovnováhy. Některé jsou dobré i na pilates cvičení nebo i na jógu.

Jaký průměr by měla balanční podložka mít?

Průměr se pohybuje od 34 cm až do více než 60 cm.

Jakou hmotnost mají balanční podložky?

Ideální hmotnost balanční podložky je nejvíce 5 kg, těžší se hůře přenáší a ty příliš lehké nemusí být velmi stabilní při některých cvicích.

Mohu na balanční podložce regulovat její výšku?

Nejlepší balanční podložky na trhu, zpravidla ty Bosu, mají regulaci výšky – nafouknete ji tak jak chcete. Maximální výška balanční podložky Bosu je kolem 25 centimetrů. Ne všechny balanční podložky můžete nafouknout méně než je maximum, proto se na tuto možnost zeptejte u konkrétního typu podložky. Většina však tuto možnost má.

V jakých cenách se pohybují balanční podložky?

Cena závisí i na typu balanční podložky. Některé celogumové najdete za 500Kč, ale kvalitní balanční podložky na cvičení značky Bosu najdete i za 5000Kč


Ukázat kompletní nabídku balančních podložek


Pomohl vám náš test balančních podložek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní balanční podložky na cvičení a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..