Nábytek

Test kancelářských židlí

Kancelářská židle Hawaj MX Racer Sezení za počítačem se týká i těch, kteří nemají sedavé zaměstnání, protože všichni si chceme občas přečíst emailovou poštu, podívat se na internetové stránky s novinkami nebo zahrát nějakou oblíbenou počítačovou hru. Sezení za počítačem pro vás nemusí být za každou cenu jen utrpením, pokud si správně vyberete kancelářskou židli s oporou pro páteř.

Nejlepší kancelářské židle dnes už dokážou poskytnout spolehlivou oporu pro spodní část páteře, díky opěrce hlavy nezatěžují krční obratle a užitečný dokáže být i pohyblivý sedák s náklonem, podle toho, jak na něm sedíte.

Ať už hledáte židli do kanceláře nebo svého obýváku, vyhledejte si test kancelářských židlí a získejte přehled o kvalitních modelech. Jak je u nás zvykem, test jsme navíc obohatili o praktické rady týkající se koupě nové židle.

Nejdůležitější je však i nadále pro každého z nás zdraví, na které se velmi často při práci za kancelářským stolem nebo během domácí pohody za stolem u notebooku zapomíná. Kvalitní kancelářské židle nejsou jen luxusem, ale nezbytností pro každého z nás.

[ssba]

Test nejlepších kancelářských židlí – TOP 7 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.DXRacer OH/WY0/N
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8900 KčVíce informací
2.DX Racer OH/FD01/NR
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6350 KčVíce informací
3.MERCURY LEXA
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3200 KčVíce informací
4.Hawaj MX Racer
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2400 KčVíce informací
5.Relax Halmar
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2350 KčVíce informací
6.MERCURY PREZIDENT
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1400 KčVíce informací
7.Tennessee A
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1275 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kancelářských židlí


Jak vybrat kvalitní kancelářskou židli?

  • Nastavitelnost kancelářské židle. Platí jednoduché pravidlo; čím více nastavení židle umožňuje, tím lépe se přizpůsobí přesně vaší postavě.
  • Počet hodin strávených sezením. Pokud sedíte za pracovním stolem méně jak 4 hodiny denně, můžete si dovolit koupit i levnější základní kancelářskou židli, protože sezení dokážete kompenzovat pohybem. Klasické sedavé zaměstnání, které trvá i 8 a více hodin denně vyžaduje opravdu kvalitní kancelářskou židli s bohatými možnostmi nastavení tak, aby vaše páteř trpěla co nejméně.
  • Používaný materiál. Nejen křesla, ale i některé kancelářské židle jsou zhotovené z kůže, buď pravé nebo EKO kůže. Jsou nenáročné na údržbu, ale ne každému vyhovuje sednout si na kůže třeba v parném počasí v létě, kdy nosíme kratší kalhoty a sukně s odhalenou pokožkou. Člověk má pak tendenci se na kůži „lepit“. Látkové, čalouněné židle, jsou náročnější na čištění v porovnání s těmi koženými, ale na druhé straně se skvěle hodí do chladnějších anebo klimatizovaných místností, kde se až tolik nepotíme a studená kůže může být naopak nepříjemná. Do třetice tu máme stále více populárnější síťoviny, na kterých se pokožka nepotí, na druhé straně v zimních měsících neočekávejte, že by vás tento materiál jakkoliv zahřál.
  • Kolečka. Na koberce jsou ideální tvrdá kolečka, na dřevěné podlahy a dlažby jsou určeny měkká kolečka. Na trhu jsou však i židle s univerzálními kolečky, které jsou měkké ve středu a tvrdší po okrajích.
  • Záruka na kancelářskou židli. Kancelářská židle je kus nábytku, který bude aktivně využíván téměř během celého roku. Proto si před koupí všímejte i záruční lhůty. Standardně je 2 roky a je to spíše na hranici toho, co postačuje. Raději však volte výrobce, který nabízí tříroční, v ideálním případě i pětiletou záruku. Například kancelářské židle z ECO kůže mají tendenci se po prvním roce používání „loupat“ a často tomu nezabrání ani pravidelné mazání.
  • Inspirujte se. Pomůže například test kancelářských židlí, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Měl bych si kancelářskou židli před koupí nejdříve vyzkoušet?

Ano, pokud máte tuto možnost. V ideálním případě najdete skvělou kancelářskou židli v klasické kamenné prodejně, kde si je můžete rovnou i vyzkoušet. Kupovat však můžete i online v internetových obchodech, a pokud se vám na ni nebude sedět dobře, máte nárok ji ze zákona zpravidla do 14 dní vrátit. U některých obchodů je doba vrácení ještě delší.

Jaké vlastnosti by mělo mít opěradlo?

Opěradlo musí být zaoblené, tvarované podle přirozených zaoblení páteře. Samozřejmostí by měla být možnost nastavení výšky opěradla a jeho sklon. Právě opěradlo je nejdůležitější částí celé kancelářské židle.

Je opěrka pro bedra nezbytná?

Ano, zejména pokud sedíte více jak 4 hodiny denně. Jde o zvláštní opěrku v dolní části páteře, která bude podpírat spodní část, což je pro vaše zdraví mimořádně důležité.

Jak mohu polohovat sedák?

V současnosti jsou na trhu kancelářské židle s tzv. výkyvným sedákem, který se naklání dopředu a dozadu podle toho, jak se během sezení nakláníte vy. Pokud jsou vaše finanční možnosti omezené anebo vás páteř nebolí, investujte raději do pořádné opěrky, protože mnozí si dokážou poradit i s pevně usazeným sedákem. Mít ho polohovatelný je však příjemný bonus.

Jsou opěrky na ruce důležité?

Některé kancelářské židle mají výškově nastavitelné anebo pod různým úhlem do stran vybočující opěrky na ruce. Podpírání rukou pomáhá zamezit nesprávnému pokrčení ramen a předejít tak bolestem například krční páteře a lopatek. Opět platí, že na detailech záleží zejména tomu, kdo má sedavé zaměstnání delší jak 4 hodiny denně.


Ukázat kompletní nabídku kancelářských židlí


Pomohl vám test kancelářských židlí? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní židle do kanceláře a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..