Nábytek

Kvalitní sedací soupravy

sedací souprava Kvalitní sedačka je dominantou obývacích pokojů. Při koupi byste měli myslet na to, že usazujete nejen sebe, ale i své hosty, proto je třeba si promyslet počet míst na sezení. I pro jednu osobu je vhodnější sedačka pro dva až tři lidi, protože mimo případných návštěv se v ní dá pohodlně číst kniha, popíjet čaj a káva anebo si jen tak zdřímnout během odpolední siesty.

Kvalitní sedací soupravy dokážou poskytnout dostatek místa i vícečlenným rodinám. Mnohé mají v ceně i praktickou taburetku anebo křesla, takže si můžete sedačku rozložit podle toho, jak vám to nejvíce vyhovuje.

My jsme pro vás připravili zajímavé informace, které vám pomohou zorientovat se při výběru a koupi. Můžete si také prohlédnout tipy na nejlepší sedací soupravy a nechat se inspirovat.

[ssba]

Tipy na kvalitní sedací soupravy ze Sconto.cz

FRAY
od 15999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
NESSA
od 15999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
MONACO LUX
od 16999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
HAMILTON
od 39999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
DELOS
od 19999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
SARA
od 25999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
NESTOR
od 22999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
LUMIO
od 16999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)

Ukázat kompletní nabídku sedaček ze Sconto.cz


Tipy na kvalitní sedačky z Dekorhome.cz

TOBIAS
od 10140 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
COLLI
od 15860 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)
EMILY U
od 29999 Kč
5 out of 5 stars (5 / 5)

Ukázat kompletní nabídku sedaček z Dekorhome.cz


Jak vybrat nejlepší sedací soupravu?

  • Prostorové možnosti. Sedací souprava nemá být v prostoru obývacího pokoje přítěží, ale jejím účelem je dotvářet pohodlí a útulnost. Má být užitečným doplňkem pro chvíle radosti a oddychu, ne rušit. Určitě byste měli zohlednit velikost sedací soupravy a promyslet si křesla, taburetky a další doplňky. Není vhodné sedačku natlačit k radiátoru anebo ji otočit opěradlem ke dveřím.
  • Počet míst na sezení. Počet míst k sezení přímo souvisí s velikostí sedačky. Nemůžete chtít malou sedačku pro pět osob a naopak, pokud vítáte málo hostí, nepotřebujete zrovna sedačkou zabrat polovinu obývacího pokoje. Zohledněte počet dětí anebo to, zda je v blízké budoucnosti plánujete a pouvažujete nad tím, zda můžete menší sedačku vkusně doplnit křesly anebo šikovnými taburety. Tyto křesla či taburety mohou být klidně pestřejší, což vnese do obývacího pokoje barvy a veselost.
  • Účel použití. Pokud sedíte na sedačce jen občas, protože si zdřímnete například v ložnici a raději sledujete televizi z pohodlí postele mezi polštáři, určitě máte na sedačku jiné nároky než ti, kteří ji plánují aktivně používat každý den. Zamyslete se nad účelem používání, a podle toho vybírejte. Pro případ pohoštění přes noc zaměřte svoji pozornost při koupi na možnost pořídit kvalitní rozkládací sedací soupravu.
  • Povrchový materiál. Nejčastěji jsou v nabídce sedačky z kůže anebo látky. Některé domácnosti však zmodernizovali obývák i díky netradičním ratanovým sestavám na sezení.
  • Tvar sedačky. Sedačky může být klasická / jednoduchá, rohová do „L“ anebo ve tvaru „U„. Nejlépe si lidi popovídají v případě sedaček ve tvaru „U“ anebo při rohových modelech, protože na sebe vidí. Při jednoduchých sedačkách sedí všichni vedle sebe na jedné úrovni a musí se na sebe vytáčet.

Jakou vybrat barvu sedací soupravy?

Sedačky pestrých barev jsou výrazné a dokážou interiér oživit, ale po čase mohou omrzet a vy dostanete chuť na jinou, v jiné barvě. V nabídce je množství sedaček nejrůznějších barev, ze kterých si určitě vybere každý. Zkusit můžete i kvalitní české sedací soupravy.

Pokud chcete, aby vás jedna sedačka bavila i pokud například změníte nábytek anebo přemalujete stěny, vyberte sedačku neutrální barvy – bílá, černá, béžová, slonovinová, zemitá anebo šedá. Fádnější barvu sedačky kdykoliv oživíte pestrými doplňky, nápaditým nábytkem anebo barevnými polštářky.

Kdy je rohová sedačka levá anebo pravá?

Postavte se před sedačku čelem proti ní, a pokud je, kratší část vlevo je to levý typ rohové sedačky. Platí to i opačně, pokud je kratší část sedačky vpravo, je to pravý typ.

Někteří výrobci ve snaze vyhovět zákazníkům co nejvíce, přinesli na trh rohové sedačky s flexibilní kratší částí, takže jednou můžete mít pravý roh a jindy zase levý podle toho, jak právě měníte svůj obývák.

Existují sedací soupravy na každodenní spaní?

Ano. Ale můžete pouvažovat například nad vyklápěcí postelí, která přes den vypadá jako skříň, no večer z ní vyklopíte plnohodnotnou kvalitní postel. Pokud ale chcete jeden kus nábytku využívat na sezení i spaní zároveň, zkuste kvalitní sedačky na každodenní spaní typu klik-klak.

Nemusíte je komplikovaně vysouvat anebo skládat, jednoduše jen část na opírání sklopíte a máte plochu velikosti průměrné matrace na spaní. Stejně rychle ji ráno „ohnete“ na sedačku a složíte.

Jaké různé druhy textilních sedaček známe?

Textilní potahy na sedačkách mohou nejčastěji být zhotovené z:

  • Bavlněná látka: patří mezi klasiku, která se dnes už používá jen velmi málo zejména z toho důvodu, že takové sedačky nebyli stálobarevné a neměli ani dlouho životnost. Při pravidelném používání každý den se rychle opotřebovali;
  • Mikrovlákno: modernější materiál, příjemný na dotyk pro pokožku a celkem dobře se udržuje v případě zašpinění;
  • Žinylka: 50% bavlna a 50% PES, materiál příjemný na dotyk pro pokožku, ale hůře se čistí a udržuje v pěkném stavu;
  • Mikroplyš: povrch v celku dobře odolný vůči některým nečistotám, dá se dobře čistit.

Co je teflonová úprava na textilních sedačkách?

Teflonová úprava znamená, že povrch lépe odolá nečistotám, například rozlitou vodu hned nevsákne, ale chvíli ji udrží na povrchu (než ji například setřete) a také se usadí na povrchu méně prachu.

Co znamená hustota vazby látky?

Hustota vazby se udává v gramech na m2, a čím je hustota vyšší, tím je látka odolnější vůči přetrhnutí.

Jaké jsou hlavní výhody / nevýhody sedaček z kůže?

Pokud máte v domácnosti dítě a/anebo domácí zvířátko, nic neoceníte více, než sedačku z kůže – jednoduše pouze nastříkáte čistící anebo dezinfekční prostředek, utřete papírovou utěrkou a sedačka je opět čistá a dokonce dezinfikovaná.

Kožené sedací soupravy působí luxusnějším dojmem, některé mohou mít i úložný prostor a být vysouvací v případě, že potřebujete neplánovaně nechat návštěvu u sebe přespat. Jsou nadčasové a zvládnou i rozlitou kávu, čaj i mléko. Z drtivé většiny kožených sedaček dostanete i fixy a pero.

Nevýhodou je pouze fakt, že časem může pod vlivem opotřebení praskat. Životnost se dá prodloužit speciálními přípravky.


Ukázat kompletní nabídku sedaček


Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..