Nábytek

Kvalitní postele – manželské, jednolůžkové i ty z masivu

Kvalitní postele Při výběru kvalitní postele stačí respektovat svoje tělo – přizpůsobte potřebám svého těla nejen velikost postele, ale také matraci a rošt. Někteří se dobře vyspí i na užší posteli, jiní potřebují více místa.

Pokud disponujete nedostatkem prostoru, určitě oceníte úložný prostor v posteli anebo dokonce tzv. vyklápěcí postel, která je u nás stále ještě trochu novinkou. Hodí se všude tam, kde potřebujete přes den volný prostor, a postel by mohla překážet. Nejlepší postele na trhu vyhovují i těm nejnáročnějším, je však potřeba koupi věnovat dostatečné množství času.

Samozřejmě v nabídce jsou i kvalitní postele za rozumné ceny, takže si ten svůj dokonalý typ dokážete najít. Vždy je nejlepším řešením nakupovat osobně, a postel vyzkoušet – jen tak zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje. Co se líbí vašemu kolegovy nebo mamince, nemusí vyhovovat vám. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete nakupovat postel v kamenném obchodě, připravily jsme pro vás tipy na nejlepší postele za nabídky českých eschopů.

[ssba]

Tipy na kvalitní manželské postele

DOTA 180×200
od 12000 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
DOUBLE 2 140×200 cm
od 8500 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
LAKE 2 160×200
od 9500 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
BERAM 200×200 cm
od 12800 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
PLANTAGO 160×200
od 2350 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
TITITEA 160×200
od 2870 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
BELUKHA 160×200
od 3010 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
ABRUKA 180×200
od 3830 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]

Ukázat kompletní nabídku postelí


Tipy na kvalitní jednolůžkové postele

DOUBLE 2, 80×200 cm
od 4350 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
HEUREKA 90×200
od 2320 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
LETENYE 90×200 cm
od 2930 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
CAYSON 90×200
od 2550 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]

Tipy na kvalitní postele z masivu

ANGEL 180×200
od 5040 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
SWAG 180×200 cm
od 6500 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
KARMEN 90×200
od 2000 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]
HEUREKA 180×200 cm
od 4320 Kč
[usr 5 text=“true“ tooltip=“true“]

Jak vybrat nejlepší postel?

  • Velikost. Délka postele by měla být alespoň o 25 cm větší, jako je výška člověka, protože je potřeba počítat s polštáři a přetáčením během spánku. Šířka postele je minimálně 80 cm, nikdy ne méně. V opačném případě člověk nemá pocit dostatečného prostoru pro tak důležitou činnost, jako je spánek.
  • Výška postele. Postel by měla být vysoká minimálně 25 cm na zem, protože se při chůzi víří prach, což by mohlo být nehygienické pro váš spánek. Prach v místnosti lze filtrovat skrze čističky vzduchu. Optimum pro výšku je 45 až 55 cm. Výška je myšlena spolu s matrací.
  • Materiál. Mezi klasiku určitě patří kvalitní postele z masivu, které jsou sice cenově náročnější, ale zůstanou vám sloužit dobře po celé roky. Velmi oblíbené jsou i kovové postele, které však nemají plné čelo, a tak nechrání hlavu například před chladem a průvanem. TOP postele jsou čalouněné, ale při nich je potřeba myslet na čištění v případě zašpinění. Výjimečné už dnes nejsou ani ratanové postele anebo postele s efektními LED osvětlením. Nejčastěji se v prodejnách střetnete s běžnými postelemi v dřevotřísce, které jsou cenově nejdostupnější a které dokážou být zároveň kvalitně zpracované.
  • Typ konstrukce postele. Úplně nejtradičnější jsou postele klasické, pevně postavené na zemi, buď na nožičkách, nebo bez nich. V nabídce jsou také poschoďové postele, a to nejen pro děti ale i pro dospělé. Prostor ušetří mimo zmíněných poschoďových postelí i modernější vyklápějící postele a pro návštěvu seženete také praktické rozkládací varianty. V zahraničí mají některé moderní domácnosti postele zavěšené o strop, tedy nejsou položené na zemi. Což bývá taková rarita.
  • Úložný prostor postele. V ideálním případě je v ložnici dostatek místa, takže postel nemusí mít úložný prostor – matrace tak může větrat jak z vrchní, tak spodní části. Mnozí z nás ale potřebují každý úložný prostor, který se naskytne, a tak se hodí postel s místem pro ukládání. Úložný prostor může mít vyklápěcí otevírání, anebo výsuvné otevírání připomínající šuplík. Postele s úložným prostorem jsou dostupné i do dětských pokojů.

Jaké rozměry by měla mít manželská postel?

Standardem je 160 x 200 centimetrů, ale v nabídce jsou i rozměry 180 x 200 cm. Stále populárnější jsou větší postele, například čtverec 200 x 200 centimetrů a rozměr 200 x 220 cm. Výjimkou už nejsou ani kvalitní manželské postele zhotovené na míru přesně podle vašich požadavků. Některé páry mají představu o okrouhlém tvaru anebo oválu bez hran, což je samozřejmě možné zhotovit.

Jak vybrat postel pro seniory?

Vlastnosti se až tak neliší od běžných postelí, ale ideální je vyšší postel, aby vstávání a lehání bylo pohodlné a bez větší námahy. Postel by navíc neměla mít ostré rohy, kvůli možnému pádu a zranění.

Jaké jsou výhody a nevýhody vysokých a nízkých postelí?

Z vysoké postele se snadněji vstává, absorbuje ze země méně prachu a je na pocit teplejší. Nevýhodou může být pro někoho právě pocit, že je příliš vysoko nad zemí, což je však individuální dojem.

Nízká postel je na pocit chladnější, kvůli tomu, že se nachází blíže podlaze, což zase oceníte například v létě. Více se na ni práší, protože se okolo ní chodí a víří se prach, ale někomu právě nižší postel daleko více vyhovuje.

Jak vybrat dětskou postel?

Postel do dětského pokoje nemá být jen účelná ale i pěkná, protože jakmile rodiče vyberou špatně, dítě nebude chtít v „ošklivé“ postýlce spát. Myslete tedy i na to, co vaše dítě chce. Na výběr máte ze dvou možností – buď koupíte nejdříve dětskou postel (například s motivem autíčka) a časem ji vyměníte za dospělejší verzi, anebo koupíte rovnou klasickou postel na více let dopředu. Pokud plánujete poschoďovou postel, myslete především na pevné bočnice, které jsou pro dítě na poschodí oporou a ochrání ho před pádem při nočním přetáčení.

Kde je nejlepší postel umístit?

Postel nemá být přítěží, takže při koupi zohledněte její velikost a někdy je lepší se rozhodnout pro nějaký kompromis anebo postel na míru, než ji potom obcházet několikrát denně s nervy a nemáte žádný jiný prostor okolo. Postel by se neměla nacházet hned u radiátoru, a taktéž je třeba se vyvarovat umístění v průvanu například přímo pod okny.


Ukázat kompletní nabídku postelí


Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..