Nábytek

Nejlepší sedací vaky

Sedací vak BeanBag Sedací vaky způsobily obrovský boom, protože přinesly zcela nový způsob sezení a relaxace nejen do našich domácností, ale změnily také kanceláře a mnohé kavárny i další prostory. Kvalitní sedací vaky plnohodnotně nahrazují i klasická křesla a jsou vynikajícím místem pro home office povinnosti.

Nejlepší sedací vaky momentálně svým designem a barevností dokážou zútulnit téměř opravdu každý prostor. Firemní setkání jsou méně formální a přinášejí více radosti, showroomy jsou s oddychovou zónou přátelštější, ve školkách dělají radost dětem a vytvářejí pohodlí na terapiích u psychologů. A takto bychom mohli pokračovat dál od ložnic a obýváků až po výstavy a agentury.

Věříme, že test sedacích vaků přinese spoustu zajímavých a užitečných rad pro všechny, kteří hledají ten správný produkt. Zároveň budeme rádi, pokud tento žebříček obohatíte o vlastní informace zapojením se do diskuse v závěru článku. Vlastními postřehy tak spolu s námi pomůžete dalším čtenářům.

Děkujeme i za všechny sdílení na sociálních sítích mezi přáteli.

[ssba]

Test nejlepších sedacích vaků – TOP 6 podle nás

ProduktVýplňRozměrHodnoceníCena od [Kč]
1.Sedací vak Klídek
EPS95×75×108 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
2.Sedací vak Želva
EPS100×40×100 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]2500 KčVíce informací
3.Dětský sedací vak Veilchen
EPS70x90x70 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2700 KčVíce informací
4.Sedací vak EUROBALL
polystyrenové
kuličky
90 cm, výška 55 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací
5.Sedací vak ECOPUF - ekokůže
polystyrenové
kuličky
80 cm, výška 100 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2150 KčVíce informací
6.BEANBAG - Sedací vak duo
EPS189x140 cm[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
7.Sedco Sofair Banana nafukovací
vzduch180-190 x 50-70 cm[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]320 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku sedacích vaků


Jaké jsou nejlepší sedací vaky na trhu?

 • Sedací vak Klídek
 • Sedací vak Želva
 • Dětský sedací vak Veilchen
 • Sedací vak EUROBALL – fotbalový míč
 • Sedací vak ECOPUF z ekokůže
 • BEANBAG – Sedací vak duo
 • Sedco Sofair Banana – nafukovací sedací vak

Jak vybrat nejlepší sedací vak?

 • Velikost sedacího vaku. Orientujte se jednoduše podle toho, kolik volného místa máte, aby sedací vak nebyl v prostoru překážkou. Zároveň myslete i na účel využití – pokud chcete na vaku ležet pohodlně při sledování filmů, potřebujete velký vak ve tvaru polštáře nebo podlouhlý vak připomínající tvarováním banán. Několik domácností vyměnili běžné křesla za pohodlnější sedací vaky, což zcela změnilo vzhled místnosti, takže i nad tím se dá popřemýšlet.
 • Tvar a design sedacích vaků. Jde o to, co se vám do místnosti hodí a jak budete sedací vak využívat. V nabídce jsou kvalitní sedací vaky připomínající tvarem křeslo, ve kterých se mimořádně pohodlně sedí. Zajímavé jsou sedací vaky ve tvaru obrovské taburetky, do které se dá schoulit po náročném dni.
 • Materiál sedacích vaků. Často se setkáte s polyesterem, nylonem ale i s bavlnou. Některé moderní sedací vaky jsou plyšové a samozřejmě nesmí chybět sedací vaky z pravé kůže, nebo z ekokůže. Vybírejte i podle toho, zda chcete sedací vak využívat někdy i v exteriéru kdesi na zahradě nebo na balkoně. Existují i nafukovací sedací vaky vhodné k bazénům.
 • Výplň sedacích vaků. Nejčastěji se setkáte s EPS kuličkami, které jsou měkké, poddajné a výborně kopírují tělo, takže poskytují maximální komfort. Jsou však v nabídce i sedací vaky s přírodními výplněmi, například pohankové slupky.
 • Nosnost sedacích vaků. Nejčastěji se setkáte se standardní nosností do 130 kg. Pokud budete na velkém sedacím vaku dva, má i tento údaj smysl sledovat ještě před nákupem. Nosnost je důležitá i u malých dětských sedacích vaků.
 • Výměna výplně sedacího vaku. Vnitřní výplň se časem jednoduše vysedí naštěstí jsou náhradní náplně běžně dostupné a také cena je příznivá. Při pravidelném používání je vhodné vyměnit výplň po čtyřech měsících. Náhradní náplň se dá koupit i ve výhodných velkých baleních v objemu 1000 litrů. Co se týče velikosti EPS kuliček, ideální je zlatý střed o velikosti 4 až 5 mm – velké se spíše vysedí, menší jsou méně poddajné.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se kolegů v práci. Pomůže například vyhledat si test sedacích vaků a pytlů a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jak se zorientovat v jednotlivých materiálech sedacích vaků?

Moderní sedací vaky jsou nejčastěji z těchto materiálů:

 • Nylonjednoduše se čistí pouze navlhčeným hadříkem a případně jemným mýdlem, je vhodný do interiéru i exteriéru.
 • Ekokůže – může být matná, lesklá i s potiskem. Čistí se velmi jednoduše jen jemnou navlhčeným hadříkem ve vlažné vodě. Působí nadčasově a elegantně, oživí prostor. Jen do interiérů.
 • Bavlna – obvykle se nejlepší sedací vaky na trhu s bavlněným potahem dají vyvléci a vyprat v pračce, což je pro mnohé velkou výhodou. Na pocit teplý a příjemný materiál. Jen do interiérů.
 • Plyš – podobně roztomilí jako plyšové hračky, přičemž vlákna mohou být různě dlouhé a husté. Některé se dají vyvléci a vyprat v pračce. Nevýhodou může být prach, a to zejména pro alergiky.
 • Polyester – měl by se dát vyprat, záleží na pokynech výrobce. Hodí se i do exteriérů.
 • Pravá kůže – používejte přípravky na ošetření pravé kůže. Při správné péči vydrží dobře sloužit dlouhá léta. Vynikající materiál na dotek a maximální luxus pro každý interiér.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody různých výplní sedacího vaku?

Nejlepší sedací vaky na trhu jsou plněné EPS kuličkami, které jsou vhodné i pro alergiky, dokonale kopírují tvar těla čili se dokážete skutečně pohodlně usadit nebo schoulit. Vydrží poměrně dlouho, pokud budete na sedacím vaku sedět denně, novou výplň stačí vyměnit po čtyřech až pěti měsících.

Používá se i polystyrénová drť, která je cenově výhodnější, avšak rychleji se vysedí a ztratí svůj objem. Na pocit je tvrdší.

Některé kvalitní sedací vaky mají přírodní výplň ze špaldových nebo pohankových slupek, díky čemuž si sedací vak déle drží svůj tvar a vysedí se o něco později. Na druhou stranu je nevýhodou podstatně menší poddajnost a tedy tvrdší sezení, na které je třeba si zvyknout.

Jaké výhody má nafukovací sedací vak?

Hlavní výhodou je plnění vzduchem – netřeba řešit kuličky a jiné náplně. Jsou skladné, můžete si takovýto sedací vak vzít s sebou i na dovolenou k moři nebo jej používat u bazénu, protože jim nevadí ani přímý kontakt s vodou.

Problémem je menší komfort, je to na pocit prostě nafukovačka. Podívejte se před koupí na test sedacích vaků a recenze od ostatních, protože mnohé sedací vaky plněné vzduchem se poměrně rychle vyfouknou.


Ukázat kompletní nabídku sedacích vaků


Pomohl vám test sedacích vaků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších sedacích vaků a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..