Nábytek

Jak vybrat nejlepší houpací křeslo?

houpací křeslo Tempo Kondela Houpací křesla nikdy z našich domovů nevymizela, stále jsou v nabídce mnoha výrobců a stále je po nich velká poptávka. Není se čemu divit – houpací křeslo nás už po několik století dokáže nejen dokonale uspat, ale perfektně slouží i k pohodlnému odpočinku s dobrou knihou nebo oblíbeným šálkem kávy. Navíc dokáže uklidnit a při houpání přijdeme po náročném dni na jiné myšlenky. Kvalitní houpací křeslo bude těšit i vaše děti a vaše vnoučata. Proč tedy nemít tento skvost doma?

Houpací křeslo bude pro vás synonymem absolutního klidu tehdy, když si vyberete správně. Nejlepší model totiž bude vyhovovat právě vám. Vybírejte tedy zejména na základě vašich nároků. Pokud máte možnost vyzkoušet různá houpací křesla, určitě tak učiňte, ať víte, co se vám líbí nejvíce.

My jsme pro vás připravili žebříček, abyste se lépe zorientovali v aktuální nabídce. Zároveň jsme test relaxačních křesel doplnili o zajímavé rady, se kterými budete lépe vědět, čeho si při koupi určitě všímat.

Děkujeme za vaši přízeň a také za všechny vaše sdílení.

[ssba]

Test nejlepších houpacích křesel – TOP 10 podle nás

NázevKonstrukceHodnoceníCena od [Kč]
1.Závěsné Křeslo Rosi
kov
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací
2.Houpací křeslo RANGSANG
látka,
dřevo
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3300 KčVíce informací
3.Houpací křeslo BEDELE
látka,
ocel,
masiv
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5050 KčVíce informací
4.Závěsné Křeslo Bari
kov,
plast
[usr 5 text="true" tooltip="true"]10500 KčVíce informací
5.Tempo Kondela SIVERT
látka,
dřevo
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2600 KčVíce informací
6.Halmar MAX 2
látka,
dřevo
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2850 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku houpacích křesel


Jaké jsou nejlepší houpací křesla na trhu?

 1. Závěsné Křeslo Rosi
 2. Houpací křeslo RANGSANG
 3. Houpací křeslo BEDELE
 4. Závěsné Křeslo Bari
 5. Tempo Kondela SIVERT
 6. Halmar MAX 2

Jak vybrat nejlepší houpací křeslo?

 • Nosnost houpacího křesla. Obvykle mají nosnost 100 kg až 130 kg. Tento údaj může být pro každé houpací křeslo jiný, proto si ho ověřte u konkrétního modelu před nákupem.
 • Hmotnost houpacího křesla. Chcete-li houpací křeslo často přemisťovat, například z obývacího pokoje na balkon, určitě oceníte lehčí houpací křeslo. Pokud má být jen na jednom místě, případně jej budete přemisťovat jen málokdy, pak může mít i vyšší hmotnost. Houpací křesla mají hmotnost od cca 10 kg až do 25 kg.
 • Typ houpacího křesla. Známe houpací křesla tradiční, pak houpací křesla ve stojanu a houpací křesla na strop. Vyberte si takové, které nejlépe zapadne do vašeho interiéru a které nebude překážet.
 • Materiál houpacího křesla. Úplnou klasikou je dřevo, ale v posledním období se oblibě těší i kov, ratan (i ten umělý), proutí a plast. Sedací část je zpravidla měkká, vyrobená z textilu nebo z kůže (pravá / umělá). Vybírejte podle toho, zda bude vaše nové křeslo více v interiéru nebo exteriéru.
 • Rozsah houpání v houpacím křesle. Důležitý je i rozsah houpání v houpacím křesle; někdo má rád pomalé, mělké houpání, jiní mají rádi velký rozsah houpání, tedy že se houpací křeslo umí více rozhoupat. Když kupujete houpací křeslo osobně je to jednoduché, pouze si vyzkoušíte několik a vyberete si to nejpohodlnější. Při nakupování online je vhodné spolehnout se na testy houpacích křesel a různé recenze od ostatních kupujících.
 • Inspirujte se. Pomůže například test relaxačních křesel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Je podnožka stále součástí houpacího křesla?

Ne. Podnožka slouží na oporu nohou, a ne každé křeslo ji má, protože ne každý si chce při houpání vyložit nohy na podnožku. Houpací křesla tedy buď nemají podnožku, nebo mají podnožku jako součást houpacího křesla (například třeba i polohovatelnou a není odnímatelná), případně mají samostatnou podnožku, na kterou si můžete vyložit nohy během houpání.

Mohu textilní potah houpacího křesla prát?

Některé mají textilní potah, který se dá prát, ale tento údaj si ověřte v popisu houpacího křesla ještě před nákupem.

Jaké houpací křeslo se hodí do zahrady?

Kvalitní houpací křeslo do zahrady by mělo být vyrobeno z odolnějších materiálů, které zvládnou ostré slunce i začínající mráz. Ideální je i dřevo (pokud se o něj budete starat) nebo ratan, zejména umělý, který má celkově skvělé vlastnosti pro zahradní nábytek. Používá se i plast.

Důležité je také, zda bude někde na trávě, nebo bude pod altánkem alespoň částečně skryté před deštěm nebo větrem.

Jak vybrat houpací křeslo do interiéru?

Nejlepší houpací křeslo se hodí do celkového stylu, ve kterém máte zařízenou svou domácnost. Přírodní materiál jako je dřevo bude univerzální volbou – hodí se na ozvláštnění do moderní domácnosti, ale úžasně zapadne i do domácností, v nichž jsou běžné dřevěné komody. Do minimalisticky zařízených domácností se hodí závěsné houpací křeslo ve stojanu, protože jsou obvykle vyráběny z kvalitního kovu v jednoduchém stylu.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi houpacím křeslem ve stojanu a houpacím křeslem na stropě?

Obojí jsou závěsné houpací křesla, liší se pouze ve způsobu uchycení.

Houpací křesla uchycené ve stojanu mohou být prakticky kdekoliv umístěny, protože jsou samostatným kusem nábytku a můžete je docela dobře přenášet. Stojan je obvykle kovový, ale může být i dřevěný. Při kovu dejte pozor na podlahu (dejte pod stojan například šikovný protiskluzový kobereček).

Houpací křesla uchycené na stropě vyžadují především pevný stop. Jejich výhodou je, že se v mnoha modelech těchto houpacích křesel můžete houpat do různých směrů. Nevýhodou je, že je tak snadno nepřesunete a zůstane po nich „stopa“ na stropě.


Ukázat kompletní nabídku houpacích křesel


Pomohl vám náš test houpacích křesel? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších houpacích křesel a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..