Nábytek

Test masážních křesel

Masážní křeslo inSPORTline Marvyn - béžová Kvalitní relaxační masážní křeslo jednoduše nikdy nepřestane být hitem, dokonce je chce ve své domácnosti stále více lidí. Důvod je přitom velmi jednoduchý – zatímco jsme dříve museli jít někam na masáž, dnes si můžete plnohodnotnou masáž dopřát doma a navíc kdykoliv, třeba každý den po práci nebo ráno ještě před tím, než vyrazíme do práce.

Nejlepší masážní křesla vám poskytnou skutečný luxus a pocit absolutního relaxu, a to přímo v obývacím pokoji, v ložnici anebo v moderní zimní zahradě, zatímco za velkým proskleným oknem sněží.

Masážních křesel je na trhu více než dost a často se liší nejen designem, ale i funkcemi a možnostmi. Připravili jsme pro vás šikovný test masážních křesel doplněný o zajímavé informace a návody jak masážní křeslo vybrat. Budeme rádi, pokud náš žebříček nejlepších produktů doplníte vlastními postřehy zapojením se do diskuse, čímž pomůžete i ostatním čtenářům.

[ssba]

Test nejlepších masážních křesel – TOP 7 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.inSPORTline Marvyn
[usr 5 text="true" tooltip="true"]40000 KčVíce informací
2.inSPORTline Rubinetto
[usr 5 text="true" tooltip="true"]80000 KčVíce informací
3.Beurer BEU-MC5000
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]60000 KčVíce informací
4.inSPORTline Gambino
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]14500 KčVíce informací
5.HANSCRAFT Levante
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]14000 KčVíce informací
6.Tempo Kondela ARTUS
[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]8500 KčVíce informací
7.Idea K40 BOBY
[usr 4.1 text="true" tooltip="true"]5500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku masážních křesel


Jak vybrat nejlepší masážní křeslo?

  • Velikost. Nejdříve potřebujete zhodnotit vaše prostorové možnosti, abyste dokázali masážními křeslu udělat dostatek místa. Kvalitní modely jsou větší a navíc se v mnohých z nich můžete během masírování i natáhnout, potřebujete tak místo kolem sebe. Častokrát stačí jen přemístit některé kusy nábytku, abyste měli komfort během masáže a mohli využívat všechny polohy a možnosti, které vám nové masážní křeslo nabízí.
  • Materiál. Masážní křesla se vyrábí nejčastěji z kůže, jde však o to, zda chcete pravou kůži anebo syntetickou kůži. Ta je jednodušší na ošetřování a utírání, zároveň je trochu odolnější, co se týče životnosti. Pravá kůže bývá jemnější, luxusnější a příjemnější na pokožce.
  • Podlaha pod masážním křeslem. Masážní křeslo má svoji váhu, proto je vhodné pod něj umístit kobereček, anebo tzv. zátěžovou podložku (ta je běžně dostupná například ve sportovních obchodech a používá se i pod těžké nářadí na cvičení). Dřevěná podlaha by mohla mít časem vytlačené díry na místech, kde bylo křeslo, naštěstí se tomu dá lehce předejít.
  • Cena masážního křesla. Cena přímo odráží kvalitu a možnosti, jaké vám konkrétní model nabízí. Pokud chcete kvalitu, komfort, dlouhou životnost a chcete si nechat masírovat celé tělo i v poloze při které téměř ležíte, cena bude pochopitelně vyšší. Počítejte s 30 tisíci korunami a více. Na druhé straně, masážní křeslo je dobrou investicí. Možná je lepší si dopřát vyšší třídu, než potom litovat, že jste mohli mít nějaké masáže navíc, jaké při levnějších modelech nemáte.
  • Vaše očekávání. Masážní křeslo vám může důkladně promasírovat celé tělo, při některých modelech si celé tělo natáhnete a ulevíte především páteři a zádům. Vybírejte svoje nové masážní křeslo podle toho, co od někoho očekáváte.
  • Inspirujte se. Pomůže například test masážních křesel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké druhy masáží nabízí masážní křesla?

Ty nejlepší modely nabízí několik druhů masáží, stačí si jen vybrat a zvolit na ovládacím panelu, případně si zkombinovat takovou masáž, jakou právě potřebujete. Nejčastěji se však setkáme s těmito druhy masáží:

  • „pleskání / plácání“, což je intenzivní masírování v rytmických pohybech s nastavitelnou rychlostí; používá se na odbourávání únavy a na uvolnění ztuhlých svalů,
  • svírání, kdy válečky jdou v pohybech proti sobě, čímž napodobují pohybu rukou maséra; nejčastěji se využívá při masírování ramen,
  • stlačování, při kterém masážní hlavice v různé intenzitě stlačují tělo; používá se na podporu krevního oběhu, při bolestech svalů a na uvolnění zad a krční páteře.

Velmi oblíbená je tzv. Shiatsu masáž pocházející z dalekého Japonska, při které masážní křeslo vyvíjí tlak zejména na akupunkturní body pomocí válečků, čímž uvolňuje celé ztuhlé tělo.

Různá masážní křesla nabízí rozličné formy masáží a kombinace vícero technik pro maximální komfort.

Mají masážní křesla automatické programy na masírování?

Ano. Všechny kvalitní masážní křesla mají i předdefinované programy na masírování, například automatickou hloubkovou masáž, která intenzivně a komplexně promasíruje celé tělo.

Relaxační masáž je vhodná na uvolnění svalů a kloubů.

Některá masážní křesla mají i tzv. povzbudivou masáž, která odbourává únavu a stres po celém dni.

Jemná masáž by měla být samozřejmostí i u levnějších modelů a využijete ji mimo jiné i na rozproudění krevního oběhu. Někteří lidé začínají pouze jemnou masáží a až poté si nastavují jiný program pro důkladnější masírování.

Co znamená označení „Zero space“?

Masážní křesla s označení Zero Space můžete mít pouze 10 centimetrů od stěny, protože se vysouvají zejména směrem dopředu. Nepotřebují tak za sebou příliš mnoho volného místa, a stejně se v nich můžete „natáhnout“ a užít si masírování.

Co znamená funkce „Zero Gravity“?

Funkce Zero Gravity znamená, že budete při této poloze v křesle sedět podobně jako kosmonauti při tréninku nulové zátěže v mírně složné poloze. Díky tomu je odlehčena páteř a nohy jsou výše než srdce. Mimo to, že si tzv. „vyložíte nohy“, pomůžete páteři, protože bude celá na opěrce a tak lépe využije masáž válečky a procítí všechny pohyby.

Co znamená „3D masáž“?

Při 3D masáži se válečky pohybují i ven a zpět dovnitř (lehce vystupují z masážního křesla), což zlepšuje kvalitu masáže. Běžně se válečky v masážních křeslech pohybují pouze nahoru a dolů, či doprava a doleva.

Jak funguje vyhřívání masážního křesla?

Kvalitní křesla mají i vyhřívání, a to standardně na teplotu 40°C, což je příjemná a uklidňující teplota.

Mají všechny masážní křesla detekci posedu?

Každé dobré masážní křeslo by mělo mít detekci posedu, aby dokázalo pro konkrétní postavu přizpůsobit masáž. Masážní křeslo sleduje výšku osoby, jejích váhu a velikost. Tato funkce by měla být u dražších modelů samozřejmostí.

Mohu masážní křeslo používat kdykoliv?

Masážní křeslo byste neměli používat v případě, že máte horečku, trpíte osteoporózou nebo máte vážnější onemocnění srdce, případně nosíte kardiostimulátor. Ve všeobecnosti by pak masážní křeslo neměli používat těhotné ženy.

Automatické programy na masáž ukončí masírovaní sami, takže se nemusíte bát, že budete v křesle déle, než je potřeba. Vlastní programy, které si můžete nastavit, mají také svá omezení, což je tedy stejně bezpečné jako automatické funkce.

Masáž v masážním křesle si můžete dopřát každý den.


Ukázat kompletní nabídku masážních křesel


Pomohl vám test masážních křesel? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní masážního křesla a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..