Malé spotřebiče

Test elektrických zavařovacích hrnců

Zavařovací hrnec Hyundai PC 200 Zavařování je v mnoha domácnostech jakousi letní tradicí, často zejména ke konci léta. Veškerá úroda je cenná, a proto by nic nemělo jít do koše. Všechno to sladké ovoce, chutnou zeleninu a také nasbírané houby můžete skladovat i několik měsíců, právě díky zavařování.

Zatímco kdysi se naše babičky trápily se zavařováním v klasických hrncích, dnes to máme jednodušší. Hospodyňkám na pomoc přišly elektrické hrnce na zavařování schopné pracovat téměř samostatně. Ty nejlepší zavařovací hrnce už nemusíte sledovat a dávat neustále pozor na správnou teplotu. Moderní zavařovací hrnec udržuje nastavenou teplotu a po vámi stanoveném čase zavařování se sám bezpečně vypne. Kvalitní modely tedy celou práci usnadní a vy se zatím můžete věnovat něčemu jinému.

Na první pohled vypadají všechny zavařovací hrnce stejně, ale pokud se začnete dívat na jejich parametry, zjistíte, že se přece jen od sebe liší. Proto jsme pro vás připravili test zavařovacích hrnců plný zajímavých rad. Informace jsme doplnili odpověďmi na časté otázky, aby byl náš žebříček co nejvíce užitečný.

[ssba]

Test nejlepších zavařovacích hrnců – TOP 6 podle nás

NázevObjemPříkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Domo DO 42325 PC
27 l2000 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]2899 KčVíce informací
2.Klarstein FP2-BIGGIE
27 l2000 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]3129 KčVíce informací
3.Sencor SPP 2100WH
27 l1800 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1799 KčVíce informací
4.Professor ZVH 272
27 l1800 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1590 KčVíce informací
5.Hyundai PC 200
27 l1800 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1729 KčVíce informací
6.Vigan Mammoth ZH27DGB
27 l1800 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2399 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku zavařovacích hrnců


Jak vybrat nejlepší zavařovací hrnec?

 • Objem zavařovacích hrnců. Hned na začátek je nutné vybrat dostatečný objem hrnce, protože dokud některá domácnost bude potřebovat velký hrnec na zavařování, jiná si vystačí s menší velikostí. To, jak velký zavařovací hrnec potřebujete, určíte i podle velikosti používaných lahví na zavařování. Mnohé zavařovací hrnce nabízejí naskládaní zavařovacích lahví na sebe, abyste na jedno zavaření připravili co nejvíce sklenic.
 • Materiál zavařovacích hrnců. Nejčastěji se setkáte s ocelí / nerezem, s nerezovou úpravou. Druhým používaným materiálem je smalt.
 • Výkon zavařovacích hrnců. Výkon zavařovacích hrnců je udáván v jednotkách Watt a určitě byste neměli jít pod 1500W. Hledejte výkon minimálně 1800W, nejlepší zavařovací hrnce mají 2000W i více. Hrnec na zavařování si přece kupujete kvůli tomu, abyste měli vodu rychle nahřátou a aby dokázal šikovně usnadnit celé zavařování.
 • Výpustný kohoutek. Výpustným kohoutkem po skončení zavařování jednoduše z hrnce vypustíte vodu ven a sklenice tak mohou začít pomalu chladnout. Ideální je, pokud je tento výpustný kohoutek mimo ovládací tlačítka a displej, aby nedošlo k případnému poškození.
 • Bezpečnostní prvky. Kvalitní zavařovací hrnce mají určitě nejen ochranu proti přehřátí, ale i tepelně izolované rukojeti pro bezpečné přenášení zavařovací hrnce bez popálení. Dále je důležité, aby měl zavařovací hrnec bezpečnostní pojistku proti spuštění bez vody, čili se nezapne naprázdno. Také je mimořádně užitečný indikátor nedostatku vody.
 • Inspirujte se. Pomůže například test zavařovacích hrnců, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou nejlepší zavařovací hrnce na trhu?

 1. Domo DO 42325 PC
 2. Klarstein FP2-BIGGIE
 3. Sencor SPP 2100WH
 4. Professor ZVH 272
 5. Hyundai PC 200
 6. Vigan Mammoth ZH27DGB

Čeho si ještě všímat při výběru zavařovacího hrnce?

Hrnce na zavařování se navzájem od sebe liší i následujícími parametry a možnostmi:

 • termostat (v jakém rozsahu umožňuje nastavování teploty zavařování),
 • časovač (na jak dlouho dokáže nastavit dobu zavařování),
 • zvukové signalizace (například při dokončení zavařování, váš zavařovací hrnec hlasitě pípne),
 • hluk,
 • jednoduchost ovládání (aby nastavování a zavařování nebylo zbytečně komplikované a bylo intuitivní, protože nebudete mít stále před sebou manuál hrnce),
 • displej (některé zavařovací hrnce ho nemají a je jen na vás, jestli vám bude chybět nebo ne),
 • délka kabelu (obvykle jeden metr).

Jakou teplotu zavařování je možné nastavit?

Obvykle je možné zvolit teplotu v rozmezí od 30°C do 100°C, nebo od 50°C do 100°C. Tento údaj je udáván u každého modelu.

Jak funguje nastavování časovače?

Časovač znamená, že si můžete nastavit délku zavařování. Obvykle je od 0 do 120 minut. Zavařovací hrnec po vámi stanoveném čase pípne a přestane dále držet nastavenou teplotu zavařování.

Jaký je hlavní rozdíl mezi zavařovacím hrncem z nerezu a smaltovaným zavařovacím hrncem?

Smaltované zavařovací hrnce jsou cenově dostupnější a působí tradičněji. Mnoha hospodyňkám se design ve starším stylu líbí. Jejich nevýhodou je možné poškození glazury nebo viditelné škrábance.

Zavařovací hrnce z nerezu jsou odolné vůči odření a jiným poškozením. Mají nerezovou úpravu. Cena je však o trochu vyšší.

Jaký objem mají zavařovací hrnce?

Nejlepší zavařovací hrnce mají nejčastěji objem 27 až 29 litrů, což by mělo stačit pro 14 zavařovacích sklenic nebo 22 menších zavařovacích sklenic. Při vybírání objemu myslete na to, jaké zavařovací sklenice nejčastěji používáte.

Je možné využívat zavařovací hrnec i pro jiné účely?

Některé modely nabízejí i nástavec na odšťavňování, čili ho díky tomu můžete používat pro přípravu domácích šťáv a džusů. Všechny možnosti najdete v popisu konkrétního produktu, a v jeho návodu.

Potřebuji k zavařovacímu hrnci i nějaké příslušenství?

Určitě je dobré mít u zavařování i praktické kleště na vytahování ještě teplých lahví po zavařování z hrnce, jelikož obyčejná chňapka nebude stačit.

Samozřejmostí je zavírací hlava na pořádně dotažení víček, neboť zavařovací láhve musí být víčkem pevně uzavřeny.


Ukázat kompletní nabídku zavařovacích hrnců


Pomohl vám náš test zavařovacích hrnců? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních zavařovacích hrnců a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..