Malé spotřebiče

Rychlovarné konvice – test 2021

delonghi-rychlovarna-konvice Rychlovarné konvice dnes využívá téměř každá česká domácnost. Důvod je prostý. Varné konvice vaří rychle a úsporně. Ty nejrychlejší dokáží ohřát litr vody za pár desítek sekund, ale doba jde mnohem dále. Dnes už si dokonce můžete u těchto každodenních pomocníků regulovat teplotu, kterou požadujete k přípravě nápoje či pokrmu.

Abychom vám ušetřili, stejně jako varné konvice čas i peníze, připravily jsme pro vás jednoduchý test. V něm porovnáváme výsledky renomovaných organizací a testovacích ústavů, stejně jako recenze a zkušenosti samotných uživatelů. Vše dále zpracováváme a konečné výsledky putují na náš web. Díky tomu vznikl i tento přehledný a jednoduchý test rychlovarných konvic.

[ssba]

Test rychlovarných konvic 2021

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Bosch TWK 8613
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací
2.Tefal KO851830 Digital
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1860 KčVíce informací
3.Concept RK4030
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]400 KčVíce informací
4.DeLonghi Icona Vintage KBOV2001
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1800 Kč Více informací
5.Philips HD9350
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
6.ETA ELA 8599
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
7.Gallet Montargis BOU 742
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]600 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku rychlovarných konvic


Jaké jsou nejlepší rychlovarné konvice na trhu?

 1. Bosch TWK 8613
 2. Tefal KO851830 Digital
 3. Concept RK4030
 4. DeLonghi Icona Vintage KBOV2001
 5. Philips HD9350
 6. ETA ELA 8599
 7. Gallet Montargis BOU 742

Rychlovarná konvice – vítěz testu

Nejlepšími produkty z kategorie rychlovarné konvice se mohou pyšnit tyto značky: DeLonghi, Catler, Bosch, Phillips a Fagor. Koupí konvic těchto značek rozhodně neprohloupíte. Vítězi testu se pak staly tyto modely:

Jak vybrat rychlovarnou konvici??

Před výběrem rychlovarné konvice si prohlédněte náš test a zohledněte také tyto faktory:

 • Objem – určete si, pro kolik osob budete varnou konvici využívat. Pro dvě osoby bohatě postačí kapacita 1,2 litru. Pro 4členou rodinu volte raději 1,7 litru a více.
 • Příkon konvice – zpravidla platí, že čím vyšší příkon konvice, tím rychlejší ohřev vody. Vyšší výkon ale znamená také vyšší odběr energie. Ideální je tedy v tomto případě volit zlatou střední cestu, tedy příkon kolem 2 200 W.
 • Moderní varné konvice disponují celou řadou bezpečnostních prvků a to protože manipulujete s teplotou vody okolo 100 °C.
 • Topná spirála – můžete si vybrat rychlovarnou konvici se skrytou topnou spirálou nebo naopak viditelnou. Skrytá spirála trochu déle ohřívá vodu, ale neusazuje se na ní vodní kámen. Viditelná topná spirála je přesným opakem, tedy je viditelná, rychleji ohřívá vodu a nezabraňuje usazování vodního kamene.
 • Věnujte pozornost také délce kabelu konvice.

Zobrazit kompletní nabídku rychlovarných konvic


Pomohl vám náš test rychlovarných konvic? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného produktu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní varné konvice. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

2 Comments

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Je tu diskuse tak poznamenám, že u konkurence (těch co vydávaji časopis) naopak dopadla „DeLonghi Icona Vintage“ jako úplný propadák na posledním místě … .

  • Dobrý den, Dtest určitě není naše konkurence, pokud se bavíme o stejné značce. Naopak. Jejich práce je výborná, mají stejný zájem jako my, pomoci lidem vybrat kvalitní věci. Oni sami testují produkty a my vycházíme právě z testů těchto organizací – společností, ovšem zejména v Německu, ale někdy se nám do rukou dostanou i výsledky českého Dtestu. „DeLonghi Icona Vintage KBOV2001“ naopak skončila v německém TestMagazin (obdoba české verze, sami věci testují) na 4. místě z 26 testovaných konvic s hodnocením 90,9% s velmi dobrým poměrem cena / výkon, v potaz jsme brali též vynikající recenze zákazníků českých eshopů a Heureky, německého Amazonu, kde konvice získala od 585 zákazníků hodnocení 4,5 hvězdičky z 5ti a od německého etestu získala konvice známku 1,5 (1. místo má 1,3). Usoudili jsme, že by neměla chybět v našem žebříčku.